Skocz do zawartości
popmart

Palit Super JS GTX1060 taktowanie, boost, wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien "problem", może nie mam wiedzy bo zmieniłem kartę z 270x i nie mam doświadczenia z trybem boost itp.

Wszędzie jet napisane że ta karta w trybie boost ma 1848 MHz. W rzeczywistości podczas obciążenia karta wchodzi sama na ok 2000 by po nagrzaniu do ok 78st, i ustaleniu śmigła na ok 70%  pracuje na ok 1950, rozumiem że te 1848 to jakieś minimum a karta na podstawie temperatur itp ustala wyższe poziomy taktów. Oczywiście nie był robiony żaden OC. Czy to tak ma być?

 

Kilka informacji dla ludzi którzy szukają coś o tej karcie

 

ogólnie super, nawet na 70% śmigła karta niesłyszalna praktycznie, przeskok z 270x to epoka, najbardziej zrobił na mnie Crysis3 w 3D, 1060 generowała 2 obrazy FHD Full MAX bez v-syc ~80fps. 270x na medium miał kłopoty z 30fps... :biggrin: Mam ją od wczoraj i dopiero się bawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się trochę zdziwiłem. Gainward GTX1060 (ten najprostszy) - można powiedzieć że prosto z pudełka, bez żadnego OC - "wyboostował" się na ~1900MHz. Przy temperaturach ~72st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwiększysz power limit to powinna cały czas trzymać powyżej 2000MHz no i na pamięć można spokojnie dać +500MHz.

Na pewno się pobawię, ale podkręcanie tej grafy na FHD@60Hz obecnie jest kompletnie pozbawione sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh tu nie bardzo jest co kręcić - w zasadzie producent już o to zadbał ;)

Trochę się pobawiłem,

 

i5 4690K @ 4300 ,  GTX +150Mhz CC; +450 MC , (trzyma między 2100 a 2050) Stabilnie i bez robienia nadmiernego chałasu

 

Fire Strike - 14500 

 

Chyba jest nieźle mam niezbyt dobrą i niewentylowaną budę.

Edytowane przez popmart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh też chciałem sobie sprawdzić w 3DMark ale jak zobaczyłem że to 4GB do pobrania - to mi się już odechciało ;) Natomiast boost do 2100 to już konkretnie, moja jak pisałem wyżej (albo to w innym temacie było) w grach 2025 trzyma. Mem miałem +700 ale po czasie zaczęło coś migotać (tekstury) to teraz testuje +650.

 

Choć też karta nie ma za dużo miejsca na oddychanie nawet pomimo mojego starannego układania kabli ;)

 

TeHeeWC.jpg

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może temp Cie trzyma. Spróbuj zmniejszyć pl.

Po ustawieniu 102% PL u mnie takty skaczą między 2075/2063

 

Co i tak jest marginalną różnicą.

Edytowane przez culmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama oto taki problem

 

Crysis 3, 3d, V-sync, max, gra trzyma 60FPS ogólnie jest bardzo ok, karta nie musi robić na 100% więc nie bostuje zegarów chodzi np na 1600 Mhz i 95% zmieniając te ustawienia nawet na słabsze jak robi 60fps, jednak bywają momenty (nagła zmiana, dużo wrogów itp) gdzie tej mocy brakuje i zanim uruchomi bosta następuje widoczne zacięcie... tego problemu oczywiście nie ma gdy wyłącze vsync, GPU robi na maxa i jest cały czas powiedzmy 70-80 fps z jakimiś spadkami do 60 .... jak poradzić sobie z problemem ..... zależy mi na vsync w 3d jest to opcja znacząco poprawiająca komfort.

Edytowane przez popmart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może temp Cie trzyma. Spróbuj zmniejszyć pl.

Po ustawieniu 102% PL u mnie takty skaczą między 2075/2063

 

Co i tak jest marginalną różnicą.

 

Eh póki co okazała się że mam BSOD w CoD (i tylko w CoD - ostatni i przedostatni) więc najpierw muszę dojść co to może być ... CPU lub RAM stawiam na CPU - co ciekawe na HD530 nie było żadnych problemów - ani w testach ani w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama oto taki problem

 

Crysis 3, 3d, V-sync, max, gra trzyma 60FPS ogólnie jest bardzo ok, karta nie musi robić na 100% więc nie bostuje zegarów chodzi np na 1600 Mhz i 95% zmieniając te ustawienia nawet na słabsze jak robi 60fps, jednak bywają momenty (nagła zmiana, dużo wrogów itp) gdzie tej mocy brakuje i zanim uruchomi bosta następuje widoczne zacięcie... tego problemu oczywiście nie ma gdy wyłącze vsync, GPU robi na maxa i jest cały czas powiedzmy 70-80 fps z jakimiś spadkami do 60 .... jak poradzić sobie z problemem ..... zależy mi na vsync w 3d jest to opcja znacząco poprawiająca komfort.

problemem były 2 programy sterujące VGA na raz, od Palita w tle przy startup - nie widziałem, i MSI z którego korzytstałem, po usunięciu softu palitaq znikneły problemy z taktami :) ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

graph score

To wiele tłumaczy bo rekord dla 1060 obecnie wynosi nie całe 13400 ;) Tak czy inaczej u mnie 12228 (wynik całego testu) bez podkreconego CPU.

 

Edit:

 

4,5GHz na CPU wiele nie dało ~12300 :)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja już konkretniej po ok 2 tygodniach, wszystkie dane z MSI afterburmer

 

-karta chodzi stabilnie na ok 70=81st.C przy PL 110, Core +135, Vram +620,
utrzymuje do 2050, z reguły jest 2088 - matko 2GHz na grafie,. ogólnie rzadko spada do niższej wartości. Vram 10,12 Ghz :wink2:

przy pracy na 95-100% GPU/CPU wiatraki rozkręcają się nawet do 92% ale stara się utrzymać 79-85% - kartę słychać ale kultura jest wysoka....

 

Wiedzmin3/KiW/ - v-sync 60fps, 1080 , wszystko uber, bez NvHW cienie i trawa -wysokie   takie ustawienia są na niej możliwe  - karta chodzi w 90- % na 70-80% i ma zapas który jest niezbędny., piękny równy frametime podczas rozgrywki 14-17ms

 

Battelfront - kartę sobie znacząco obniżyłem w ustawieniach na max w lewo oprócz PL,  max - fhd vdync  i  65st. :banana:

 

Gta5, tu bardzo podobnie jak W3, niemal max, zagęszczenie na 3/4, MSAA 4x i inne, ogólnie typowo cienie -1, otoczenie max, na koniec wpadłem na patent że gram na tv LED i tam mam 50Hz, GTA bardzo ładnie robi v sync nawet w 50Hz .... i tu ustawienia hulaj dusza

 

 

Jeszcze CPU, mam 4690K, u mnie w słabej budzie chodzi Scythe80mm na - 4,3 bez jakiegoś kombinowania - jest w W3 dość często zajęty na max, ale na szczecie wtedy i gpu pracuje na ok 90-100%, więc wydaje mi się że to ostateczna konfiguracja w zakresie posiadania CPU/GPU:)

 

3dmark ostatecznie 11358, graph 14950

 

ogólnie jak się domyślacie na razie jestem zadowolony :)

 

PS - biosy ciekawe ja myślałem że to backup .....

Edytowane przez popmart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją już chyba w końcu ogarnąłem (najwyższa pora) zacznijmy od BSOD nie było to jak podejrzewałem przez OC na CPU a przez duet MSI Afterburner + RivaTuner Statistics Server z OSD po przejściu na EVGA PrecisionX OC biedny CoD już nie zgłasza problemów ;) Kwestia biosów: u mnie perszy jest zdecydowanie lepszy od drugiego - na drugim nawet 2GHz rzadko się pojawia (co oznacza że faktycznie się różnią - nie jest to kopia tego samego biosu). Ustawienia do grania (da się może więcej ale na tych nie mam żadnych problemów):

 

PL: +110%

TL: 92stC

GPU: +100MHz

MEM: +600MHz

 

(CPU: 6700k @ 4,5GHz, MEM: 3200MHz CL16 32GB)

 

Boost trzyma zazwyczaj 2050MHz z małymi sporadycznymi skokami w górę i w dół, temperatura po dłuższym graniu waha się między 79-81stC (moja obudowa raczej malutka a karta ma dość utrudniony dostęp do świeżego powietrza).

 

Teraz gram sobie w Rise of the Tomb Raider na High w 3440x1440 i mam od 45 do 65 FPS w GTA V podobnie jak na taką malutką (tanią) kartę i stosunkowo dużą rozdzielczość jestem zadowolony :)

 

Na koniec taka ciekawostka mój zasilacz podczas grania nawet nie chce "kręcić śmigłem" miła odmiana po poprzedniej platformie :P

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pobawiłem,

 

i5 4690K @ 4300 ,  GTX +150Mhz CC; +450 MC , (trzyma między 2100 a 2050) Stabilnie i bez robienia nadmiernego chałasu

 

Fire Strike - 14500 

 

Chyba jest nieźle mam niezbyt dobrą i niewentylowaną budę.

 

14500 w Fire Strike ? że co ? :D Chodzi Ci o wynik ogólny czy Graphics ? Czyżby ta 1060 była szybsza po OC od mojej 1070 ?  U mnie i5 4670K @ 4GHz + GTX 1070 Gigabyte G1 standard ==> Fire Strike wynik ogólny 13900 a Graphics  18900. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jakie macie temperatury przy domyślnych zegarach?

Mam Palita (dual) i patrząc na takie modele od msi się zastanawiam jakie są zalecane (najlepsze temperatury) przy których karta może bez problemu pracować. Takie od MSI przy obciążeniu wiatraków 40% ma ~65C, moja ma 74C przy wiatrakach 63%. W niektórych stronach widziałem testy gdzie 1060 FE osiągało max 71C (na techspot 66C O.o).

Edytowane przez DreamerDream

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jakie macie temperatury przy domyślnych zegarach?

Mam Palita (dual) i patrząc na takie modele od msi się zastanawiam jakie są zalecane (najlepsze temperatury) przy których karta może bez problemu pracować. Takie od MSI przy obciążeniu wiatraków 40% ma ~65C, moja ma 74C przy wiatrakach 63%. W niektórych stronach widziałem testy gdzie 1060 FE osiągało max 71C (na techspot 66C O.o).

Wiele zależy od obudowy, w moim "kurduplu" mam max 79-81stC po kilku godzinach grania na 2000MHz+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra ogarniania już ostatnia odsłona. karta została spenetrowana do granic możliwości :)

takie trochę podsumowanie Palita SJS 1060GTX, zresztą jak admin to czyta to może skleić w jeden wątek 3 o SJS1060....część odpowiedzi padnie tu.

 

 

1.Z karty jestem bardzo zadowolony, choć dziś wybrałbym pewnie GamingX; jak kupowałem na początku sierpnia to wiadomo jak było, kupiłem kartę dostępną bo w perspektywie miałem dużo wolnego w domu bez VGA słabo....(270x poszło do ludzi w czerwcu). Z tego co wiadomo MSI to klasa sama dla siebie. Ale wiadomo 1060 to karty łatwe dla producentów, selekt Palita SJS okazał się wyborem co najmniej z podium. Tak naprawdę można śmiało wziąć taniego Palita/Gainwarda Duala i też będzie ok, wysoka kultura cieplna itp to cechy układu i pewnie wszystkie 1060 są co najmniej niezłe.

 

2. moja karta ma swój najlepszy moment pracy w moim przypadku dokładnie core=2088 ram=4590 (x2)  i żebym nie wiem co zrobił jak podniósł vcore, PL, nie przeskoczę, karta idzie na 2100 by po chwili mieć 2088 i tak zostaje nawet prze-pałowany Deus, i wiele godzin odwdzięcza się pełną stabilnością i brakiem jakichkolwiek spadków Mgz. ustawiłem PL na max (116) ale karta widziałem max pociągnęła 110%. W moim przypadku nawet nie ma co za bardzo zwiększać PL bo i tak jest 2088...

 

3.ustawienie chłodzenia. Niestety mam wrażenie że korzystanie z firmowego Thunder mastera to konieczność (afterburner Palita), mam prawie pewność że MSI AB nie potrafił prawidłowo regulować wiatraków, miałem problem wiecznego wzbudzania i stawania śmigieł, (opisany przez inną osobę w wątku obok)  taki tryb pasywny nieco upośledzony. TM ustawiłem wszystko szybko i bez bólu AB miałem problemy (mam najnowszą betę do nowych gtx). Karta jest pasywna w normalnym korzystaniu nawet przeglądarki i filmy etc. temp. waha się na ciepłym kompie 50-65 i ustawienie pasywności do 67st daje w moim przypadku rozwiązanie. Wreszcie układ chłodzenia pracuje prawidłowo. Krzywa chłodzenia ustawiona prawie pionowo, po przekroczeniu 67st do 75 mamy obroty na poziomie 50%. Karta pod pełnym obciążenie cpu i gpu dochodzi do 80st i 70% chłodzenia i koniec, w takiej sytuacji to moje scythe na cpu też już dobrze słychać. . Przeciętnie w grach obciążenie nie bywa cały czas 100% i tempy mam ok 74-77 i do 50-60% obrotów. Jest BARDZO OK!, po długiej grze karta w 1 minutę chłodzi do ok 65st. Ogólnie akustyczny kosmos (270X), muszę także przypomnieć że mam bodę chiefteca midi-tower bez żadnej dodatkowej wentylacji, mam w planach jakieś 120mm.

 

Ogólnie polecam Palita, choć dziś woziłbym MSI. zawsze parę stopni chłodniej. ... a tak naprawdę najtańszego 1060 6GB za 1200pln.

Edytowane przez popmart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...