Skocz do zawartości
alladyn87

[1300 zł][Biuro] Mały i cichy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sredecznie,

potrzebuję komputera do domu, napisałem w temacie "biuro" z uwagi że nie interesują mnie gry.

Nie potrzebuje karty graficznej lepszej niż w procesorze, monitora, myszki, klawiatury itp. Potrzebuję obudowe

Komputer może być używany ale cały nie na części (dysk, ram,procesor wymienię) ale nie chcę składać. Jednak jeśli opcja kupna na części będzie znacznie bardziej atrakcyjna proszę jednak o info.

Platforma może być w przyszłości ulepszana (RAM, dysk twardy, może procesor).

 

Cechy ważne

  • cisza, najlepiej pasywnie co się da - jednak nie oczekuję pasywnego procesora
  • kompaktowe wymiary najlepiej USFF (okolice w 25 x 25 x 7),niewielki ITX, ewentualnie SFF (tylko jeśli zapewni większą ciszę lub w podobnej kwocie znacznie większa wydajność)
  • energooszczędność
  • system nie jest potrzebny, ważna jest dla mnie kompatybilność z Windows 10, a już najlepiej także z linux.
  • szeroko pojęta jakość
  • maksymalna wydajność ale nie kosztem ciszy 
  • oczywiście czym nowsza platforma tym lepiej
  • dysk SSD, lub możliwość wymiany na SSD (wtedy maks cena 1200 zł)
  • RAM minimum 8GB (ale jak będzie mniej to mogę dokupić - ale wtedy też cena odpowiednio niższa)
  • aktualnie pracuje na i5-2520M (2C,4T), 8GB RAM, SSD - więc wydajność nie może być niższa.

Zrobiłem już duże rozeznanie i mam swoje typy, także oprócz podania całkiem nowych zestawów proszę o komentarz moich jeśli mają jakikolwiek sens :)

Widzę dużą szanse w używanych komputerach z biur z uwagi na opinię cichych. Nie mylę się?

 

HP EliteDesk 800 G1 i5-4570S/8GB/320GB/8PRO (http://www8.hp.com/ca/en/products/desktops/product-detail.html?oid=5387483#!tab=specs) (wymiary 25,1 x 25,4 x 6,6)

  • używany dostępny za około 1200 zł (ale z HDD)
  • moja obawa: czy komputer będzie faktycznie cichy mimo dość mocnego procesora  ? Zasilacz 135W

​lub taniej na starszej platformie

HP Elite 8300 i5-3470S/8GB/320GB/W7P

  • cena około 1000 zł z HDD, 1150 zł z SSD na plus
  • jak wyglądają zalety i5-4570S vs -5-3470S, tzn czy warto dopłacać
  • no i czy ten starszy HP ma szanse być cichszy/głośniejszy od 800 G1 USF

Zestaw polecany ITX 1000 zł (http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_lipiec_2016?page=0,21)

Z góry dziękuję za Pomoc i życzę miłego weekendu.

Edytowane przez alladyn87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...