Skocz do zawartości
maciek151

Podłączenie drukarek sieciowych do PC.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam drukarki wpięte kablami sieciowymi do switcha "live- FSH8PS v3". Niestety muszą one być wpięte do niego, ponieważ stoją w zupełnie innym pomieszczeniu. Switch jest wpiety do modemu (TD-W8950N od orange), pc do tego samego. (Jak na schemacie). Jak podłączyć te dwie drukarki? 

#1 to: HP Designjet110 plus nr

#2 to: bizhubc224

Windows 10 nie znajduje nawet ich śladu mimo zainstalowanych sterowników ze strony producenta. Czy jest to wina tego, że drukarki są wpięte do switcha?

post-210097-0-81627000-1469954543_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydruk strony testowej i zobacz czy router nadał im adresy DHCP  jak nie to musisz ręcznie konfigurować drukarki..

 

Switch nie powinien mieć wpływu ale zobacz co będzie jak podłaczysz 1 z drukarek bezpośrenio.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że mam lapsa to se go odwróciłem.... patrz jak zdjecia wstawiłeś...

masz adres 2.240 teraz recznie go ustaw w kompie..( i tak najlepiej by adres w drukarce był na sztywno bo może DHCP zmienic adresacje ale.. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobrałem inne sterowniki, bo te ze strony które instalowałem były chyba uszkodzone. Ale teraz jest problem- nie chce się wydrukować nic. Widzi drukarkę, ale cały czas podczas drukowania wywala błąd(nawet strony testowej). Co do zdjęć to u siebie miałem ustawione normalnie... Dziwnie się to wgrało, sorki.

Edytowane przez maciek151

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...