Skocz do zawartości
Mr. Inspector

Problem z kartą graficzną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z draw distance w grach. Otóż zamieniałem GTX 970 SLI na GTX 1080 i mam problem z jest LOD. Tekstury się cały czas doładowują i czasami jest flickering przy niektórych teksturach ( świateł). Problem polega mniej więcej tak:

 

 

 

Oczywiście na filmikach problem jest troszeczkę "wyolbrzymiony" , ale mam coś podobnego. Wcześniej na SLI takich problemów nie miałem. Odinstalowałem sterowniki za pomocą DDU, dopinałem kable zasilające , sprawdzałem dysk SSHD i SSD HD tune w celu znalezienia bad sectorów ale żadnego nie ma. Kilka gier mam na SSHD i kilka na SSD. Na SSD też mam problem z draw distance. Mam też świeżo zainstalowany Win10 PRO.

 

Proszę o pomoc.

 

Specyfikacja PC CPU: i7 4790k

RAM: 10 GB

GPU: MSI 1080 GAMING X

MOBO: ASUS MAXIMUS RANGER VII

PSU: XFX Black edition XTR 750W

OS: Windows 10 64 bit PRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje we wszystkich grach??

Jakie masz zestawy pamięci RAM?? Rozumiem ,że 2x4 GB+ 2 GB.  Być może w tym tkwi problem.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje we wszystkich grach??

Jakie masz zestawy pamięci RAM?? Rozumiem ,że 2x4 GB+ 2 GB.  Być może w tym tkwi problem.

Mam 8 GB + 2 GB

Masz świeży system a cfg gier ciągle z profilu SLI?

Mam wszystkie gry zainstalowane od nowa.

Już to widziałem w testach Gosu w Wiedzminie oraz Rise of The Tomb Raider, że GTX 1080 doczytują dalszy plan.

Widziałeś flickering na krawędziach w wiedźminie jak oglądałeś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ROTR tak po prostu ma. Chociaż występował stutter na 1080 (minimalnie) i na SLI 1080 (trochę irytował). W 1440p oraz 4k.

 

Na TX single jak i SLI było ok. 980Ti której jeszcze testów nie ma zmontowanych, w 4k strasznie zapychała pamięć i nawet wkurzała w 1440p.

 

Tak to jest z teksturami na V.High w  "ROTR". Nawet 8gb vram nieraz nie styka, patola :)

 

W innych grach takiego problemu nie zauważyłem.

 

Łapcie świeżo wrzucony test z Metro LL Redux . 1080 vs TX (single). Tutaj nie widać problemów z doczytywaniem (chyba, że Wy coś wyłapiecie).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki grafiki najnowsze?? Spróbuj może na poczatek wyjąc pamięć 2 GB.

We wszystkich grach ten problem występuje??

Sterowniki oczywiście najnowsze. Jak wyjąłem pamięć RAM 2 GB . Ale nic to nie zmieniło nadal tekstury się doczytują.

Doczytywanie występuje prawie wszędzie. Zaznaczam że bardzo bliskich tekstur nie odległych.

Zdarzają się migoczące krawędzie , dziwne problemy z cieniami , migoczące tekstury.

ROTR tak po prostu ma. Chociaż występował stutter na 1080 (minimalnie) i na SLI 1080 (trochę irytował). W 1440p oraz 4k.

 

Na TX single jak i SLI było ok. 980Ti której jeszcze testów nie ma zmontowanych, w 4k strasznie zapychała pamięć i nawet wkurzała w 1440p.

 

Tak to jest z teksturami na V.High w  "ROTR". Nawet 8gb vram nieraz nie styka, patola :)

 

W innych grach takiego problemu nie zauważyłem.

 

Łapcie świeżo wrzucony test z Metro LL Redux . 1080 vs TX (single). Tutaj nie widać problemów z doczytywaniem (chyba, że Wy coś wyłapiecie).

 

Możesz dać mi screenshota co masz ustawione w panelu Nvidii ?.

Może to tam da się rozwiązać problem.

Akurat doczytującą teksturę widać w minucie 4:03

Edytowane przez Mr. Inspector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...