Skocz do zawartości
Pieczeń

Klawiatura mechaniczna do pisania i grania

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam klawiatury mechanicznej za 300 do max 350zł ale to górna granica. Może być używana, byle by była jeszcze na gwarancji.

Co do przełączników to nei mogę sie zdecydować między MX Brown a MX blue. Z dwóch powodów. Po pierwsze dużo, bardzo dużo piszę.A po drugie...jak bardzie zły jest blue w grach?? Z tego co sie zorientowałem, bardzo dużo ludzi gra w gry na MX blue. Mimo że to przełączniki typowe do pisania, w grach też podobno sie dobrze sprawują. No i teraz tak. Jak duża różnica jest między tymi przełącznikami w takich grach jak overwatch czy CS:GO? Czy różnica jest na tyle wielka, że opłaca się zrezygnować z wygodniejszego pisania??  Nie chce klawiatury która będzie gorsza od membarnówki w grach, ale nie chce rezygnować z dużej wygody pisania na rzecz jakich mikro różnic, które to wyłapią głównie weterani klawiatur mechanicznych którzy to są "zawodowymi" graczami, bo to bezsensu. Jak dokładnie wygląda różnica, i czy naprawdę jest duża, przesądzająca o tym który z tych dwóch przełącznikó wybrać?? Od razu mówię że głośność klawiatury nie jest dla mnie żadnym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier i pracy brałbym browny. Pisze się na nich wygodnie, także dużo nie tracisz względem blue. Pisałem na jednych i drugich. Na blue rzeczywiście piszę się "przyjemniej" - chyba ze względu na kliknięcie i  wyraźny opór. Potem przeszedłem na brown i już nie wróciłem do blue. Szybkość pisania taka sama, a jak pracujesz 8 godz. to klikanie może srogo wkurzać otoczenie. W szafie kurzy się jeszcze jakiś Black Widow.

 

W grach blue nie są złe, ale średnio sprawdzają się, kiedy musisz szybko po sobie nacisnąć ten sam klawisz - blue potrzebują więcej czasu na powrót do pozycji wyjściowej. Wynika to z mechaniki tego przełącznika. Z Twoim budżetem brałbym np. niedawno testowaną RX85 z brownami: www.purepc.pl/klawiatury_i_myszki/test_genesis_rx85_solidna_i_tania_klawiatura_mechaniczna

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze się na nich wygodnie, także dużo nie tracisz względem blue. 

 

Pytanie ile tracę względem Brown w grach. W sumie sam nie wiem na co postawić już. Ale skoro wszyscy tak wychwalają Browna, no to może i będzie lepszym rozwiązaniem niż blue. Nie mam możliwości porównania, więc zdam się na waszą ocenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...