Skocz do zawartości
BraWura

Jakie model (producent) GTX 1070 pod blok wodny (uniwersalny)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat dot. wyboru modelu i producenta GTX 1070 - typowałem Palit 1070 Jetstream, ale ... ( no właśnie chodzi o gwarancję/stickery)

Założenia:

 

1. karta będzie zwodowana - mam kilka uniwersalnych kilka bloków GPU (m.in. EK, Ek - Thermosphere, D-tki itp, zamierzam któryś wykorzystać), więc oryginalne chłodzenie trzeba zdemontować. Pozostaje kwestia gwarancji a właściwie stickerów na karcie (obecnie mam kartę firmy EVGA i tam ten problem jak wiecie nie występuje).  Nie chcę wchodzić w dedykowany blok. 

Wybór padł na Palit JetStream, który jest polecany przez PURE z tego co widziałem ma min. 2 plomby gwarancyjne (małe [ciach!]a). Kiedyś miałem Palita i te ich wcześniejsze stickery bez problemu odchodziły przy pomocy ciepłego nawiewu z suszarki) - te nowe nie wiem co to za wynalazki i czy zejdą bez problemu.

Dochodzi pytanie o wkręty zastosowane  w tym Palicie - czasami producenci stosują bardzo egzotyczne wzory, aby utrudnić odkręcanie.

 

2. zależy mi na dobrej sekcji zasilania (8 faz), karta oczywiście zostanie podkręcona - w rozsądnym zakresie.

3. backplate wymagany 

3. dobrze byłoby gdyby karta miała osobne chłodzenie pamięci, w postaci aluminiowej płytki - ale nie jest to konieczne.

4. gwarancja min. 3 lata.

 

Macie jakieś inne typy? Linki do aktualnych ofert mile widziane.

Może jest jakiś model z głośnym chłodzeniem, ale bez stickerów i związanych z tym dylematów z gwarancją?

Ewentualnie już ściągał ktoś stickery z PALITA 1070?

 

Dodam, że kartę z pewnych względów muszę kupić w polskim sklepie, (obecnie za 2100).

Edytowane przez BraWura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evga? Z tego co pamietam ten producent jako jedyny powala na zmienę chłodzenia bez utraty gwarancji.

No właśnie dlatego napisałem, że ten problem (ze stickerami i gwarancją) przy EVGA nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego napisałem, że ten problem (ze stickerami i gwarancją) przy EVGA nie występuje.

To źle zrozumiałem ;) Tak czy inaczej ja bym jednak brał choćby najtańszą Evga i nie przejmował sie plombami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie z  EVGA to w modelu 1070 FTW jest więcej niż standardowe 4+1 faz w sekcji zasilania (jest ich 10) a ta kosztuje ponad 2400 PLN i jest trudno dostępna u nas. Ale rozważę propozycję. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...