Skocz do zawartości
Kmopsuy

GTX 980 czy gtx 1060?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się którą z tych kart zakupić, zotac gtx 980 amp extreme (czytałem że najwydajniesza gtx 980) lub gtx 1060 (strix oc). A i tego gtx 980 to mam oferte za 1600 zł. Może polecacie tez inny model? Pozdrawiam i proszę o pomoc w wyborze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Dzięki. 980ti troszeczkę za drogo jak dla mnie wychodzi. Używki na allegro z gwarancją 2000. Zresztą mój sprzęt bardziej do grania w fullhd. i5-4460, msi h81m-p33, 8gb ram.

Wydaje sie ze najlepszy to msi gamig z 1060 tek i nic wiecej nie bierz jak fhd i cpu i5 4460

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak brać używaną 980 to za poniżej 1300. Nie dałbym ani 1 pln więcej za tą kartę w chwili obecnej.

1060 Nie dość że oferuje praktycznie identyczną wydajność to ma pełną gwarancję, wsparcie w sterownikach.

Dodatkowo do 980 były dodawane gry które właściciele już "pobrali" Może kiedyś dodadzą coś już do zakupionych 1060 ;)

Co do cen 1060 też trzeba polować na okazję bo ceny wariują.

Edytowane przez culmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się natomiast nie ładował w GTX 1060 , stojąc przed wyborem GTX 980 a 1060. Hype , hypem ale realia są serio inne niż się to ludziom wydaje.

 

Testowałem za równo GTXy 1080 w SLI oraz single, jak i obencie TITANy X Pascal w SLI i single...

 

Pascale mają jeszcze długą drogę przed sobą zanim będą dopracowane...

 

Maxwell jest bardzo dobrze dopracowany i mniej problematyczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż trudno się nie zgodzić z GOSU sam mam problem z moim GTX1070 po mimo wysokich fps-ów w niektórych grach pojawiają się ścinki, do tego stopnia  nawet iż Dynig Light i GTA V są obecnie u mnie nie grywalne, czegoś takiego na starym GTX 780 nie uświadczyłem, co z tego że fraps pokazuje 150 fps-ów skoro obraz przeskakuje co sekundę :-/  Na Twoim miejscu poczekałbym jeszcze trochę jak rozwinie się sytuacja z Pascalami, i wtedy zadecydował, Z drugiej strony owe ścinki podczas gry nie objawiają sie na każdym sprzęcie wiec aktulanie to ryzyk fizyk z tymi GPU Pascal. Inne gry np Asseto Corsa BF4 czy Starcraft 2  śmigają u mnie bez problemu. 

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż trudno się nie zgodzić z GOSU sam mam problem z moim GTX1070 po mimo wysokich fps-ów w niektórych grach pojawiają się ścinki, do tego stopnia nawet iż Dynig Light i GTA V są obecnie u mnie nie grywalne, czegoś takiego na starym GTX 780 nie uświadczyłem, co z tego że fraps pokazuje 150 fps-ów skoro obraz przeskakuje co sekundę :-/ Na Twoim miejscu poczekałbym jeszcze trochę jak rozwinie się sytuacja z Pascalami, i wtedy zadecydował, Z drugiej strony owe ścinki podczas gry nie objawiają sie na każdym sprzęcie wiec aktulanie to ryzyk fizyk z tymi GPU Pascal. Inne gry np Asseto Corsa BF4 czy Starcraft 2 śmigają u mnie bez problemu.

Zapewne na Windows 7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa Windows 7, serio te Pascale tak kiepsko działają z windą 7 ? To jakaś masakra :-/

Cóż sam mam W10 i żadnego z opisywanych problemów - natomiast na W7 to dość często poruszane. Podobno NV wie o tym i pracuje nad nowymi sterownikami. Pozostaje albo zmiana systemu albo poczekać na nowe sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...