Skocz do zawartości
Gosu

TITAN X Pascal (SLI) vs TITAN X Maxwell (SLI) + 1v1

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem 2x TITAN X Pascal + mostek HB, sprzęt będzie u mnie na dniach. Szczegółowe testy zostaną dorzucone do tego tematu .

 

http://forum.purepc.pl/topic/372682-testy-gtx-titan-x-vs-gtx-1080-sli-stock-oc-single-gpu-stockoc-bonusowo-980ti-oc/

 

Jeżeli jesteście zainteresowani porównaniem wydajności tych kart, piszcie swoje sugestie. Testy planuje przeprowadzić w tych samych grach oraz miejscach testowych co wcześniej.

 

- Wiedźmin 3

- Rise Of The Tomb Raider (dodam DX 11 vs DX 12)

- AC Syndicate

- Metro Last Light Redux

- Batman Arkham Knight.

 

SLI stock vs SLI stock / OC vs OC

1v1 stock / 1v1  OC.

 

Przyznam, że w tej generacji znacznie bardziej jestem zainteresowany GTX 1080TI, ponieważ z tego co wiem będą to praktycznie te same karty co TITAN X , tylko posiadające 10 GB vram. Biorąc pod uwagę, że TITAN X Pascal bazuje na niepełnym rdzeniu z mojego punktu widzenia nie mam aż takiej zajawki na te karty, jak to było przy TX Maxwell. Możliwości OC na 1080Ti będą większe niż na TX P, za sprawą dostępności różnych biosów.

 

Po skończonych testach napiszę recenzję i podzielę się swoimi spostrzeżeniami, co ciekawe okazuje się, że mostek SLI HB działa również na Maxwellach, jednak nie odnotowano wzrostów wydajności (po za The Division)

 

Rozważam kilka opcji .

 

1.Zostać jeszcze jakiś czas na SLI z TX Maxwell (poczekać na rozwój sytuacji na rynku)

2.Zamienić SLI z TX M na jednego TX P (jeżeli po OC vs OC, wydajność na jednej karcie nie będzie mniejsza niż maks 20 fps mniej względem SLI z TX M)

3.Zrobić przesiadkę na SLI z TX P (Najmniej prawdopodobny wariant, ponieważ spodziewam się sytuacji jak z TITAN Kepler > 780Ti > TITAN Black)

 

Jeżeli ktoś z Was jest również zainteresowany tymi kartami, proszę o info. Wspólnie podyskutujemy o nowych potworach NVIDII :)

 

Egzemplarze które zamówiłem, po testach zabieram do Xtreme Addicta, będziemy ustanawiać na nich wspólnie nowe rekordy. Jednak z tego co mówił Michał, raczej azotowanie nie wchodzi w grę ponieważ NV nie udostępnia biosów Extreme OC. Można co prawda dolutować sekcję zasilania i fizycznie ingerować w karty , natomiast po całym zabiegu nie będą zdatne do normalnego użytku ;-)

 

Zapraszam do kulturalnej dyskusji.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety chłodzenie zastosowane w tym Titanie nie pozwala utrzymać stałego boosta powyżej 1600, tak to dokładnie to samo niezmienione z 1080. Karty trzeba wodować jeśli chce się ich używać z większym OC.

 

 

 

NVIDIA is basically reusing the GTX 1080 Founders Edition cooler, which was already too weak to handle the heat output of the GTX 1080. As a result, the GTX Titan X sits in thermal throttle almost all the time; we tested it and reached a maximum Boost clock of 1835 MHz, which was only active for a few moments before the clock slowly dropped until the card reached its thermal limit. It plateaued to run at 1662 MHz on average

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy i ... Spadłem z krzesła :D

 

http://www.3dmark.com/fs/9187357

 

http://www.3dmark.com/3dm/13963033

 

13923664_334027503652757_869172145650703

 

Jeden TX Pascal po OC, jest nie wiele gorszy od SLI z TX M po OC :D Zaraz się biorę za testy w grach ale z tego co widziałem, to jest miazga :D

 

 

SLI z TX M OC

 

FPS

 

min 86

max 95

avg 90

 

Single TX P OC

 

FPS

 

min 75

max 89

avg 83

 

 

W3 1440p wszystko co się da na maksa, mega obciążające miejsce...

 

Ta karta to rzeźnik, lata na poziomie SLI TX Maxwelli...

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu pisałeś, że w tej gen jesteś bardziej zainteresowany 1080ti oraz że prawdopodobnie nie zostajesz na sli z TX P bo powtórzy sie sytuacja z Keplerami, ale z tego co czytam i analizuję to Nv chce "spłaszczyć" swój High-end, więc 1080ti może się wgl nie pojawić, a ten nowy TX to coś ala takiej zajawki technologicznej, natomiast "prawdziwy" TYTAN przyjdzie niedługo (2017?) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu pisałeś, że w tej gen jesteś bardziej zainteresowany 1080ti oraz że prawdopodobnie nie zostajesz na sli z TX P bo powtórzy sie sytuacja z Keplerami, ale z tego co czytam i analizuję to Nv chce "spłaszczyć" swój High-end, więc 1080ti może się wgl nie pojawić, a ten nowy TX to coś ala takiej zajawki technologicznej, natomiast "prawdziwy" TYTAN przyjdzie niedługo (2017?) :P

 

Zgadza się. Bardzo ostrożnie podchodzę do premiery nowego TX, że tak to określę - Nasłuchuję wszelkich wieści u źródełka, co tam też NV może szykować :)

 

Przyznam natomiast, że TITAN X Pascal to karta niesamowita. Po OC ma wydajność jakieś 10% mniejszą niż SLI z TX Maxwelli po OC... Taki skok o jedną generację ?! To czym będzie VOLTA?

 

Zresztą idąc tym tropem , mamy tak :

 

GTX 1070, wydajność prawie jak SLI z GTX 970

GTX 1080, wydajność prawie jak SLI z GTX 980

TITAN X (Pascal), wydajność prawie jak SLI z GTX TITAN X

 

Czyli można się spodziewać, że GTX 1080Ti, zaoferuje wydajność prawie jak SLI GTX 980Ti.

 

Co ciekawe, TITAN X Pascal, ma wydajność równą i nawet większą niż SLI z 980Ti. Takiego skoku wydajności z generacji na generację to się nikt nie spodziewał. Ja jestem w szoku po tym co widzę jak lata JEDEN TX Pascal. SLI to jest bajka. "RIse Of The Tomb Raider" - 5k + wszystko maks, 75-90 fps :D No ale mistereco22 i tak poleca wszystkim RX 480 jako najlepsze karty dla entuzjastów... :mellow:

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się teraz ten lament w komentarzach pod newsem o premierze Tiana X P... Wyniki nieprawdopodobne. Początkowo myślałem, że nie będzie sensu przesiadać się z kręconej 980Ti na 1080Ti, ale patrząc jaki wzrost osiąga nowy Titan... pomimo że w specyfikacji nie było szału... no cóż, chyba muszę liczyć się z kolejnym zakupem za jakiś czas :D

Ten test dodał mi nadziei. Nowa architektura nie jest kopią Maxwella z podniesnionymi taktowaniami jak twierdzi czerwona hołota. Puste megaherce takiego wzrostu nie zapewniają, nie ważne czy mówimy o GPU czy CPU. Nie dziwi mnie, czemu NVIDIA tak srogo każe sobie płacić. Vega będzie moim zdaniem rozczarowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się teraz ten lament w komentarzach pod newsem o premierze Tiana X P... Wyniki nieprawdopodobne. Początkowo myślałem, że nie będzie sensu przesiadać się z kręconej 980Ti na 1080Ti, ale patrząc jaki wzrost osiąga nowy Titan... pomimo że w specyfikacji nie było szału... no cóż, chyba muszę liczyć się z kolejnym zakupem za jakiś czas :D

 

Ten test dodał mi nadziei. Nowa architektura nie jest kopią Maxwella z podniesnionymi taktowaniami jak twierdzi czerwona hołota. Puste megaherce takiego wzrostu nie zapewniają, nie ważne czy mówimy o GPU czy CPU. Nie dziwi mnie, czemu NVIDIA tak srogo każe sobie płacić. Vega będzie moim zdaniem rozczarowaniem.

 

No ja kilka razy testy powtarzałem bo nie mogłem uwierzyć w to co widziałem na ekranie... Za kilka dni wpada po materiały kumpel i idą do montażu. Tej "czerwonej hołocie" będziesz mógł wklejać testy. TITAN X Maxwell SLI vs TITAN X Pascal single - Również będą , jak czarno na białym.

 

Karta jest niesamowicie potężna a nie jest to nawet pełne GP102 ! Ja cały czas borykam się z myślami, czy nie zostawić sobie jednego TX Pascala i go nie zwodować, tym bardziej, że mam kupca na swoje Maxwelle (za niezłą kasę). Jednak właśnie to, że jest to niepełny rdzeń i możliwe, iż zobaczymy TITAN X Black (czy jak go tam nazwą) budzi we mnie wątpliwości. Bo jak już wodować to coś co będzie aboslutnym topem topu , rozbierać , sprzedawać itd. Mi się po prostu nie będzie chciało.

 

Od biedy mogę poczekać na SLI z TX Maxwell zanim nie wyjdzie pełny TITAN Pascal, tym bardziej, że idą do mnie 2x EVGA Hyrbid na TXy M. Cholera...Co byś zrobił na moim miejscu? Biorąc pod uwagę, że SLI u mnie lata świetnie (zero problemów) wydajność jest nieco większa niż TX Pascal (OC vs OC) no i jeszcze po założeniu HYBRID i wgraniu biosów innych, te 50/100 mhz na rdzeniach oraz 300 na pamięciach więcej, da radę zrobić.

 

Mam dylemat :) SLI TX Pascali nie zostawiam , jeden jest już w zasadzie sprzedany człowiekowi z PPC. Po za tym SLI na Pascalach póki co miewa dziwne problemy, których nie mają Maxwelle.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się teraz ten lament w komentarzach pod newsem o premierze Tiana X P... Wyniki nieprawdopodobne. Początkowo myślałem, że nie będzie sensu przesiadać się z kręconej 980Ti na 1080Ti, ale patrząc jaki wzrost osiąga nowy Titan... pomimo że w specyfikacji nie było szału... no cóż, chyba muszę liczyć się z kolejnym zakupem za jakiś czas :D

 

Ten test dodał mi nadziei. Nowa architektura nie jest kopią Maxwella z podniesnionymi taktowaniami jak twierdzi czerwona hołota. Puste megaherce takiego wzrostu nie zapewniają, nie ważne czy mówimy o GPU czy CPU. Nie dziwi mnie, czemu NVIDIA tak srogo każe sobie płacić. Vega będzie moim zdaniem rozczarowaniem.

Jakoś nie przypominam sobie by Gosu przy okazji testów GTX1080 tak się zachwycał. Ot TX P ma więcej tu, więcej tam i jest moc. Fakty nie potwierdzają jakichś cudownych własności architektury Pascal.

 

Taptaptap Mlais M52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie przypominam sobie by Gosu przy okazji testów GTX1080 tak się zachwycał. Ot TX P ma więcej tu, więcej tam i jest moc. Fakty nie potwierdzają jakichś cudownych własności architektury Pascal.

 

Taptaptap Mlais M52

 

No przy testach GTX 1080 cudów nie było , karty bardzo szybkie owszem. Jednak nie na tyle, żeby się przesiadać z 980Ti na 1080. Z TX Maxwell też nie, szczególnie, że od TX Maxwell mają mniej vram co w SLI robi różnicę (TX P w SLI mają taką moc, że przykładowo grając w ROTR przy 5k, vram potrafi dobić do 11 gb a fps jest nadal bardzo, bardzo wysoki, wręcz TX P do SLI ma za mało pamięci dla hardkorowców :D )

 

Pascale zyskują tak tylko dzięki taktom, to są tak naprawdę Maxwelle w 16 nm z bardzo wysokimi zegarami.

 

TX Pascal po OC lata do tych 1974/11 000 no a ma na pokładzie 3548 CUDA / 224 TMU i 96 ROP. vs TX Maxwell na 1380/7700 mający 3072 CUDA / 192 TMU i 96 ROP. Takty robią tutaj różnice, a dodatkowe 476 CUDA swoje też daje.

 

Tak swoją drogą, w AC Syndicate SLI lata bardzo ładnie na starym mostku SLI. Zero stutteru, skalowanie GPU na poziomie 95/99% .

 

Dziwna sprawa te nowe mostki HB, jutro/pojutrze powinien do mnie przyjść ten 80mm (60mm jest za krótki i muszę bałagan w obudowie robić). Więc sprawdzę różnicę.

Testy z AC Syndicate  - Pascale bez mostka HB, więc docelowe testy będę na nim robił.

 

1440p maks + MSAAx4 + FXAA

 

TITAN X Maxwell SLI @1380/7700

 

FPS

 

MIN 55

MAX 68

AVG 60

 

TITAN X Pascal SLI @1974/11 000

 

FPS

 

MIN 83

MAX 102

AVG 93

 

4k maks + MSAAx4 + FXAA

 

TITAN X Maxwell SLI @1380/7700

 

FPS

 

MIN 34

MAX 40

AVG 36

 

TITAN X Pascal SLI @1974/11 000

 

MIN 52

MAX 65

AVG 58

 

 

No jest konkret i to bez mostka HB. Zobaczę czy HB coś doda, jeśli tak...To nie mam pytań :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że testujesz i masz czas podzielić się zabawą i wnioskami image.gif

 

  1. czyli że TPX nie ma problemów z OC? nie throtluje i mimo niskiego stock ma ładny margines do kręcenia?
  2. że też ci nie powiedziałem o długości mostków...a gadaliśmy o HB 2tyg temu 
  3. działaniem SLI aktualnie bym się nie przejmował, muszą stery dopracować wiadomo
  4. nie masz może AoS żeby sprawdzić multiGPU?
  5. dlaczego testy na Win7
  6. jeśli 1080Ti ma mieć tylko 10GB pamięci to jest BEZSENSOWNA do SLI, byle BO3 z zeszłego roku w 4K + SMAA zjada 11GB...

Jednym słowem dla mnie (w tej chwili) wygląda że TPX to idealna karta do zastąpienia SLI z 980/1070/TX/1080 - oczywiście jeśli ktoś z SLI chce wyjść.

Bo ja nie bardzo i mocno liczę że zobaczymy jeszcze coś potężniejszego z zapasem VRAMu.

 

Po co mi zapas? Bo lubie sobie wymaksować, choćby tylko do testów na razie a docelowo 4K 120/144Hz (jak się pokażą)

 

GTA5%202016-03-11%2021-28-52-14_resize_z

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No taka zajawka :)

 

1. Kręci się bardzo dobrze, ma problemy z throttlingiem jak wszystkie Pascale ale to się nie zmieni, dopóki jakiś bios customowy się nie pojawi. Do tego i tak warto wodować. Z 2025 mhz spada mi na 1974 (czasem mniej) i tak większość czasu  trzyma.

2.No nie powiedziałeś ;-) Mój błąd, że nie dopytałem. No ale spoko, za krótki mostek już sprzedany. Odpowiedni kupiłem i już do mnie jedzie :)

3.Racja :)

4.Nie mam

5.Bo unikam WIn10, ale rozważam przesiadkę i zrobienie testów w W10.

6.Zgadza się, ale przy wydajności jaką oferuje SLI z TX Pascali, to te 12 gb vram na nich...Na długo nie starczy. Gdyby miały te 16gb, byłoby ok.

 

Cały czas mocno się zastanawiam nad przesiadką z SLI TX M na jednego TX P. Ostatecznie zdecyduje na dniach. Idą do mnie jeszcze 2x EVGA Hybrid na TX M(z tymi fajnymi obudowami) + 2x EVGA Backplate na TX M, oraz mostek SLI EVGA PRO. Także pobawię się jeszcze.

 

Gdyby nie to, że TX P nie jest pełnym rdzeniem, zostawiłbym go sobie na 100% i poczekał na ustabilizowanie się anomalii przy SLI Pascali, wziął wtedy drugiego do SLI znowu. No ale :

 

1.Nie pełny rdzeń, sugeruje powtórkę z rozrywki jak z Keplerem

2.Te 12gb vram to jednak do SLI z tak potężnych kart, ograniczenie. Wiadomo, że dla większości ludzi to brzmi absurdalnie ale zarówno ja i Ty wiemy jak z tym jest przy tak mocnych kartach jak nawet SLI z TX M, SLI z TX P ma wydajność praktycznie jak 4x TX M bardzo dobrze skalujące się w SLI. Kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. widziałem z Sheysterem już gadałeś ;) z tym że faktycznie customy przez zmniejszoną popularność nowych Titanków pewnie chwilę potrwają, dobrze gdyby voltage + LC trzymały stabilnie te 2000-2100 MHz, nic tak nie wkurza jak sprzęt nie trzyma okrągłych liczb haha (moje max 1490 w SLI brrr)

2-też początkowo przegapiłem kwestie rozstawu kart na x99


 

ale wyszło mi jak porównywałem seryjne mostki do V2 EVGA

evga-mostek_zpsgpydahxe.jpg

 

najciekawsze w teście co mnie interesuje to czy jest zysk w multimonitor pod SLI, masz jak to sprawdzić może?

 

4-priv, przecież mamy family share pod Steam ;)

5-to jak sprawdzisz DX12 niby? daj spokój zostaw sobie coś pracowego na Win7 jak musisz, W10 naprawdę daje radę

6-przy tej wydajności i 18-20GB nie byłoby mało, może chowają to na większego brata?

 

Twoja decyzja imo TPX świetna karta do singla, gdybym tylko miał SLI z 980Ti a nie TX jużby była moja. O ile 1070/80 były przehypowane nareszcie debiut który konkretnie dominuje wykresy i rozbudza wyobraźnie możliwościami.

 

Co do benchy FS, masz to może na nowych TPX?

Tu Twoje TXy do mojego riga, widać u mnie takty dały ~19% graphics więcej przy 1490/8100, proc bite 25%  8)


 

Twój TXP do mojego TXMa - 37,5% graphics przewagi Pascala pięknie.


 

Masz cyferki z pomiarów 2015 Sli 780Ti do TXa, to chyba była mimo wszystko większe proporcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łap :)

 

http://www.3dmark.com/fs/2864345

 

http://www.3dmark.com/fs/2965141

 

http://www.3dmark.com/compare/fs/2864345/fs/9025985

 

 

http://www.3dmark.com/compare/fs/9690359/fs/9025985

 

Zaraz walnę 3dm FS z Pascali :)

 

Patrz na to :D

 

http://www.3dmark.com/compare/fs/9488095/fs/9707994

 

http://www.3dmark.com/compare/fs/9707994/fs/9278130

 

A to tylko benche, w grach przewaga bardzo mocno rośnie.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie, w grach single Pascal vs SLI TXM będzie dobrze widoczna potęga bo skalowanie nigdy nie jest takie ładne jak w 3DM, oczywiście sa gry jak Battlefront gdzie skalowanie w 2K już jest powyżej 90% ale jest też ROTR z 70% albo skrajne przypadki jak Just Cause 3 czy Batman totalnie bez wsparcia multi...

Tym bardziej łap się za Win10 wszak Pascal miał być full DX12 (mimo że nie jest), z ciekawostek w Doom można sprawdzić sobie Vulkana (choć bez multiGPU jeszcze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie, w grach single Pascal vs SLI TXM będzie dobrze widoczna potęga bo skalowanie nigdy nie jest takie ładne jak w 3DM, oczywiście sa gry jak Battlefront gdzie skalowanie w 2K już jest powyżej 90% ale jest też ROTR z 70% albo skrajne przypadki jak Just Cause 3 czy Batman totalnie bez wsparcia multi...

Tym bardziej łap się za Win10 wszak Pascal miał być full DX12 (mimo że nie jest), z ciekawostek w Doom można sprawdzić sobie Vulkana (choć bez multiGPU jeszcze)

 

W Doom Vulkan póki co nic nie daje na Pascalu :D No ale z nowu TX M vs TX P to jest generalnie w 1440p - 130 fps na TX M (wszystko maks ) i 199 na TX P. Gdzie te 199 to jest cap fps :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC Syndicate

TITAN X Maxwell @1380/7700         TITAN X Pascal @1974/11 000

1440p maks + FXAA

FPS                        

MIN 43                                MIN 63        + 46%                     
MAX 51                                MAX 78        + 52%
AVG 46                                AVG 70        + 52%


TITAN X Maxwell SLI @1380/7700        TITAN X Pascal @1974/11 000

MIN  71                               MIN 63        - 11%
MAX  89                               MAX 78        - 12%
AVG  78                               AVG 70        - 10%

Skalowanie SLI

MIN 43   MIN 71   + 65%
MAX 51   MAX 89   + 74%
AVG 46   AVG 78   + 69%

Wiedźmin 3

1440p maks + HW AAx8                 

TITAN X Maxwell @1380/7700           TITAN X Pascal @1974/11 000

MIN 51                               MIN 75          + 47%    
MAX 58                               MAX 89          + 53%
AVG 54                               AVG 83          + 53%


TITAN X Maxwell SLI @1380/7700       TITAN X Pascal @1974/11 000

MIN 86                               MIN 75          - 13%
MAX 95                               MAX 89          - 6%
AVG 90                               AVG 90          - 0%

Skalowanie SLI

MIN 51   MIN 86   + 68%
MAX 58   MAX 95   + 63%
AVG 54   AVG 90   + 66%

Rise Of The Tomb Raider

1440p maks + SMAA


TITAN X Maxwell  @1380/7700      TITAN X Pascal @1974/11 000         

MIN 41                              MIN  53           + 29%
MAX 54                              MAX  82           + 51%          
AVG 47                              AVG  69           + 46%


TITAN X Maxwell SLI @1380/7700    TITAN X Pascal @1974/11 000  

MIN 57                              MIN 53             - 7%
MAX 96                              MAX 82             - 14%
AVG 77                              AVG 69             - 10%

Skalowanie SLI TITAN X Maxwell

ROTR

Single  vs SLI

MIN 41   MIN 57 + 39%
MAX 54   MAX 96 + 77%
AVG 47   AVG 77 + 63%


Skalowanie SLI... Stąd takie wyniki TX Pascall vs SLI TX Maxwell.

 

Single vs Single nie ma jednak tych 90%, no ale widać, jak to właśnie z SLI bywa :) Tak się to skaluje, że jeden TX P ma prawie takie wyniki jak SLI z TX M.






 

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo te tytuły czy inne mają podobnie? Stery niedopracowane i tyle, nie ma co testować SLi zatem.

W Wieśku ok 50%....MIAZGA.

 

Tylko na 3440x1440 z g-sync i tak praktycznie wszystko maksuje w 100Hz i nie sądze żeby np. BF1 było inaczej. 

Taki Doom 2016 dla mnie trzecia najładniejsza gra tego roku (po Battlefront i Larze) przeszedłem na Vulkanie na 1 karcie 90-120 fps.

Co mi w tym momencie z następnych fps? Tyle że ustawie cap i GPU będzie zrelaksowane na niskich tempach co mam i tak z LC. Eh dylematy naiwnego entuzjasty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo te tytuły czy inne mają podobnie? Stery niedopracowane i tyle, nie ma co testować SLi zatem.

W Wieśku ok 50%....MIAZGA.

 

Tylko na 3440x1440 z g-sync i tak praktycznie wszystko maksuje w 100Hz i nie sądze żeby np. BF1 było inaczej. 

Taki Doom 2016 dla mnie trzecia najładniejsza gra tego roku (po Battlefront i Larze) przeszedłem na Vulkanie na 1 karcie 90-120 fps.

Co mi w tym momencie z następnych fps? Tyle że ustawie cap i GPU będzie zrelaksowane na niskich tempach co mam i tak z LC. Eh dylematy naiwnego entuzjasty ;)

 

No masz słuszność. Cholera ja tak bardzo lubię widok dwóch kart w budzie...Ale patrząc na to jak teraz wygląda sprawa z SLI...Chyba jednak lepiej wybrać obecnego Króla wydajności :)

 

W sumie było "GTX 1080 NEW KING" a mamy teraz znowu TITAN X ...

 

13941063_335208510201323_1688874034_n.jp

 

Zobaczę jak będzie ze skalowaniem SLI na mostku HB i Pascalach. Jeżeli nie będzie konkretnie fanie, to chyba czas pożegnać się z SLI i iść w najmocniejsze GPU. No ale dwie karty fajnie wyglądają i jednak dodają kopa , zawsze te +60/70% jest.

AC Syndicate maks 4k

 

TIAN X Maxwell @1380/7700           TITAN X Pascal  @1974/11 000

 

MIN 26                               MIN 41            + 57%

MAX 39                               MAX 47            + 20%           

AVG 27                               AVG 43            + 59%

 

 

TIAN X Maxwell SLI @1380/7700         TITAN X Pascal SLI @1974/11 000

 

 

MIN 45                               MIN 70           + 55%

MAX 56                               MAX 87           + 55%

AVG 50                               AVG 79           + 57%

 

SKalowanie SLI                       Skalowanie SLI (stary mostek)

 

MIN + 73%                            MIN + 70%

MAX + 43%                            MAX + 85%

AVG + 85%                            AVG + 83%

 

4k skalowanie lepsze. Na Maxwellach jeszcze powtórzę ( coś dziwny max fps) , na Pascalach zresztą też ale to już na nowym mosktu HB :) Zobaczymy co to da.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13975240_335268673528640_622645557966562


Godzina gry w ROTR, 4k :D Takich tempów to na Maxwellach nie było nigdy, nawet po OC na NVTTM. Krzywa turbin ustawiona agresywnie, no ale Pascale to gorące "chłopaki" są ;-)

 

Nie ma co, GPU za 1200$ od sztuki, NV dała cooler który styka na GTX 1070/1080, ale pomalowali na czarno :D

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm z tego co pamiętam u siebie to jeszcze na powietrzu i stockowym bios ale z OC, w SLI parka 780Ti potrafiła złapać do 82'C a już Titany do 92'C.

Oczywiście porządnie dociśnięte i wiatrakami na max. Także Kepler do Maxwell u mnie 10 st C różnicy. Na wodzie max co widziałem to ~60'C przy czym 5960x to grzejnik i na jednej pętli nie ułatwia zadania. Podałem amplitudy, normalne granie to 10 do 15'C mniej, otoczenie 21-23 st.

Następne Titany od razu woduje, tak wysilonych kart szkoda na wietrze trzymać, memy mają i 15 st więcej od tego co pokazuje czujnik temp.

 

btw jest już sposób sprawdzić ASIC Pascali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo pozycjonować selekty w zależności od ASIC ;)

http://www.evga.com/articles/00944/EVGA-GeForce-GTX-980-Ti-KINGPIN/

 

Strasznie przejściowy okres mamy, Pascale bez async hardwarowego, stery ledwo SLI 10xx ogarniają, soft niedopracowany, mało ktore OSD działa, głupiego ASIC sprawdzić nie można, nowe mostki HB niedostępne od ponad miesiąc po premierze, z założenia kolidują z blokami wodnymi, NV ogranicza multiGPU do 2way albo wogóle gasi jak w 1060.

Ciesze się chyba bardziej z TXM teraz nawet niż po premierze, wszystko pięknie mi bangla, cisza, chłodek, stabilnie...

Dobrze się namyślę przed wskakiwaniem na następne Titany czy co tam z więcej VRAM wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo pozycjonować selekty w zależności od ASIC ;)

http://www.evga.com/articles/00944/EVGA-GeForce-GTX-980-Ti-KINGPIN/

 

Strasznie przejściowy okres mamy, Pascale bez async hardwarowego, stery ledwo SLI 10xx ogarniają, soft niedopracowany, mało ktore OSD działa, głupiego ASIC sprawdzić nie można, nowe mostki HB niedostępne od ponad miesiąc po premierze, z założenia kolidują z blokami wodnymi, NV ogranicza multiGPU do 2way albo wogóle gasi jak w 1060.

Ciesze się chyba bardziej z TXM teraz nawet niż po premierze, wszystko pięknie mi bangla, cisza, chłodek, stabilnie...

Dobrze się namyślę przed wskakiwaniem na następne Titany czy co tam z więcej VRAM wyjdzie.

 

No ja dziś podjąłem decyzję, że nie pcham się w te Pascale TX. Po testach wracam znowu do TX Maxwelli i zakładam Hybrydy jak mi przyjdą.

Witajcie, czytałem że w W10 prawie nie występuje throttling, a jeżeli już do w dużo mniejszym stopniu poprzez wykorzystywanie sterownika DX11_3 a nie DX11_0.

 

Postawię W10 i obadam. I tak mi potrzebny do testów "ROTR" DX12 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie się choć mam nadzieje że moje zdanie nie wpłynęło na ten wybór ;)

TXM miał ten zapas który tak fajnie mieć z topu, TPX nie ma nic ponad co mogłoby mieć 1080Ti, do tego w nieuzasadnionej cenie.

Ilość problemów wieku dziecięcego plus przypuszczalnie krótki lifespan nowego TXa sprawia że ta karta jest imo na chwilę.

Tak jak był rzekomy top z 1080...więc aż takim entuzjastą nie jestem. Dam 1200 a nawet kapke więcej tylko niech to będzie 16-20GB na HMB2 a najlepiej pełny czip.

 

Zobaczmy na problemy z opóźnieniami

http://forums.evga.com/Nvidia-Geforce-Hotfix-driver-36895-m2517633.aspx

 

Ciekawe też jak teoria 7,5GB się rozwinie?

https://devtalk.nvidia.com/default/topic/954019/cuda-programming-and-performance/gtx-1070-cuda-mem-performance-thread/

 

haha same ciekawe fakty po wakacjach, nic tylko donieść orzeszków  :grin:

 

Co do mostków to może EKWB zrobi własne? Kto to projektował w NV że mocowania są poza obrysem pasującym do specyfikacji typowych bloków?!

http://www.overclock.net/t/1601732/ek-making-there-own-hb-sli-bridge/10

nvidia-slihbbridge-3.jpg

 

Win10 koniecznie, chyba że chcesz żebyśmy do końca świata siedzili na 2 rdzeniach DX11...wystarczy mi już męki z Assetto Corsa gdzie mam tyle samo fps w 720p co w 7680x1440, cholerne CPU bound. 

 

W ROTR pod DX12 jest przyzwoite skalowanie, także warto testować co się da pod DX12. 

chart_tomb-rider5_zpsrp1ignde.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu ochłonąłem, widzę jak jest :) No i podzielam zdanie. Początkowo się zajarałem ale tu nie ma takiego pogromu jak był przy TX M vs wszystko inne.

Różnice między 1080 są jednak niewielkie...

 

Do tego dochodzi lipa z chłodzeniem i fakt, że ta karta to jest w zasadzie 1080Ti pod nazwą TX...

 

No i to :

 

TITAN X Maxwell @1380/ 7700         TITAN X Pascal stock 1797/10 000

AC Syndicate Maks + FXAA

4k

MIN 26                               MIN 35      + 34%
MAX 30                               MAX 43      + 43%
AVG 27                               AVG 39      + 46%

1440p

MIN 43                               MIN 57      + 32%
MAX 51                               MAX 71      + 39%
AVG 46                               AVG 63      + 36%

1080p

MIN 54                              MAX 76       + 40%
MAX 67                              MIN 95       + 41%
AVG 60                              AVG 83       + 38%

                GTX 1080 stock 1823/10 000

4K             VS TX M OC                VS TX P stock

MIN 27         + 3%                      - 22%
MAX 33         + 10%                     - 23%
AVG 29         + 7%                      - 25%

1440p

MIN 45         + 4%                      - 21%
MAX 57         + 11%                     - 19%
AVG 50         + 8%                      - 20%

1080P

MIN 58         + 7%                      - 23%
MAX 73         + 8%                      - 23%
AVG 63         + 5%                      - 24%



Dojdzie mostek SLI HB, robię dalej testy a potem instaluje W10 i lecę w DX 12 :)


W końcu pierwsza karta która trzyma te 60 fps w AC Syndicate ze wszystkim na maks + MSAAx4 + FXAA :D

 

AC Syndicate

1080p maks + MSAAx4

TITAN X Pascal stock 1793/10 000   TITAN X Pascal OC 1974/11 000

MIN 60                             MIN 65
MAX 74                             MAX 80
AVG 66                             AVG 72

stock vs OC

MIN + 8%
MAX + 8%
AVG + 9%
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pomiary w grach bez SLI byłby ciekawe, taki zeszloroczny laureat wielu nagród, w tym najgorszej gry roku, najgorszego portu, najgorszej optymalizacji...

 

Batman AK ;)

 

Jeszcze w październiku 2015 było tak

batman3_zpsf0psqlvd.jpg

 

Aktualnie 1440p max + NV HW pokazało mi

 

min 44

max 114

aver 78

 

Czyli gdyby nie g-sync gra by bolała, zresztą i tak czuć nieprzyjemne spowolnienia poniżej 70-60 fps.

Ciekawe jak z TPX by było, starczy 1200$ żeby zagrać w taki rarytas? 

 

Syndicate ma problem jak i Just Cause 3...także Pascal rewelacje właśnie do tych gier, ładny wynik.

 

ps żartuje złośliwie ale gra mi siadła i na pewno skończe, w kolejce jeszcze ROTR na 50%, raptem Doom skończyłem w parę dni z doskoku.

Edytowane przez rauf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja BAK przeszedłem na jednym TX M (wiadomo, SLI nie działa) w 1440p + maks. Większość czasu pełne 90 fps było.

 

TX P w 4k w BAK ma jakieś 55-90, średnio 70. Ale też chrupie :D

 

A tu :

 

Wiedźmin 3 drugie miejsce testowe

TITAN X Maxwell SLI @1380/7700         TITAN X Pascal OC @1974/11 000

1080p maks
                            
MIN 128                                MIN 115          - 10%
MAX 150                                MAX 138          - 8%
AVG 142                                AVG 126          - 11%

1440p maks

MIN 91                                 MIN 83           - 8%
MAX 107                                MAX 98           - 8%
AVG 100                                AVG 91           - 9%

4k maks                                

MIN 53                                 MAX 48           - 9%
MAX 63                                 MIN 57           - 9%
AVG 55                                 AVG 51           - 7%


Skalowanie SLI w "Wiedźminie 3" pozostawia wiele do życzenia :)
 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...