Skocz do zawartości
Gosu

TITAN X Pascal (SLI) vs TITAN X Maxwell (SLI) + 1v1

Rekomendowane odpowiedzi

Oj single TPX widzę obnaży wszystkie gierki z ledwie przyzwozitym skalowaniem SLI.

 

Takie GTAV nawet podbite do 6K skaluje się ledwo do 65%...w 2K tylko 43% miałem...

 

Żeby nie było dla nieświadomych dodam, że to nie przesądza o racji bytu SLI bo w wielu przypadkach i tak słabe skalowanie decyduje czy można zagrać płynnie czy też min klatki lecą poniżej 60 i wyraźnie rwie.

 

Czekamy na teściochy, weź tam pogoń znajomego metala z montażem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj single TPX widzę obnaży wszystkie gierki z ledwie przyzwozitym skalowaniem SLI.

 

Takie GTAV nawet podbite do 6K skaluje się ledwo do 65%...w 2K tylko 43% miałem...

 

Żeby nie było dla nieświadomych dodam, że to nie przesądza o racji bytu SLI bo w wielu przypadkach i tak słabe skalowanie decyduje czy można zagrać płynnie czy też min klatki lecą poniżej 60 i wyraźnie rwie.

 

Czekamy na teściochy, weź tam pogoń znajomego metala z montażem ;)

W GTA V to już sie pewnie proc kończy i dla tego <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>iano wie skaluje, to samo w Wiedźminie.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HB bridge wygładza produkcje klatek
 

there are differences between the two, a little at 4k and a fair bit at 5k and 8k, no changes at 1440p however

 
http://forums.evga.com/Results-of-testing-with-a-HB-bridge-VS-LED-bridge-m2524792.aspx
 
mostek LED SLI 1080
pN25bQU.png
 
HB mostek
OssxESV.png

 

Ciekawe jak to ma się do elastyka? O ile dla single monitor w 1440p pomijalne to już na trzech ekranach może być progres, także przyszłościowo będę zamieniał LEDa na HB.

 

@Setnik to nie CPU ani PCI-E tylko utylizacja przez engine, skalowanie zresztą niezależne czy w miejscu procesorowym (downtown) czy GPU (wzgórza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przychodzi mostek to sprawdzę. No a, że działa również na Maxwellach to sobie zostawię go- Chociaż tam pełni funkcje głównie estetyczne :)


Zabawnie...

 

https://forums.geforce.com/default/topic/954602/geforce-1000-series/titan-x-pascal-high-dpc-latency-and-stuttering-/2/?offset=22#4947712

 

"Thx for posting this as one of my clients was stating the same issue with his 1080 ....yet another problem to add....

Please make sure you give nvidia feedback as most of the time this forum gets unseen by them

not got the time to watch the entire vid ....So have you tested your maxwell Tx in same games same rig and are the stutters and light glitches completely gone ..

any of my builds with a 10 series card thus far have an array of issues as soon as i place any other in that is not a 10 the issues simply vanish ....

nvidia have really dropped the ball on this series which as caused me nothing but a nightmare and still is with my builds"


Przyszedł mostek SLI HB.

 

"Wiedźmin 3" w 4k, lata bardzo ładnie, jakieś + 15 fps więcej względem starego mostka. Trzyma te 75-85 fps.

 

Natomiast w 1440p - TRAGEDIA. Stutter, mniej fps niż na jednej karcie...

 

Plus taki, że benche korzystają na HB SLI. Zaraz powrzucam porównanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, w 4K działa a niżej problemy? Po stronie biosu i OC proca wszystko cacy?

Pokaż screena ustawień panelu NV:

-ustawienia 3D

-SLI

-rozdzielczość

 

ps które stery?

Edytowane przez rauf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest lepiej, dałem w sterach "preferuj maksymalną wydajność"

 

CPU jest lekkim bootleneckiem dla TX Pascali w 1440p. Ale już działa przyzwoicie.

 

Natomiast w 1080p tak te karty ogranicza w SLI, że szok :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, od 780 w każdej karcie zmieniam bios i dopiero wtedy widać na co ją stać. Bez tego wieczne cyrki z różnymi napięciami GPU1 vs GPU2, pływające takty i od zawsze bugująca się funkcja k-boost pod Precision X (od dawna tylko MSI używam). nawet to lubie bo umiem ogarnąć, ale obiektywnie to NV daje [gluteus maximus] na tym polu, powinno działać prosto z pudełka  :mur:

 

polecę ci jeszcze ustawić:

-prerender frames na AUTO

-energia na MAX ale u mnie też ADAPTIVE się sprawdza, problemem jest ustawiające się automatycznie od niedawna OPTY (nigdzie nie widziałem papierów co to jest do końca)

-physX na AUTO (po switchu z singla na SLI lubi wskoczyć na GPU2 i zwalnia)

 

masz więcej niż jeden monitor wpięty może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden monitor, nie mam jak sprawdzić na wielu. Musiałby kumpel wpadać ze swoim SWIFTEM, teraz nie ma jak z tym podziałać

 

TITAN X Maxwell SLI @1380/7700           TITAN X Pascall SLI @1974/11 000 Mostek HB

Wiedźmin 3 maks + HW AAx8

4K                                    4k

MIN 49                                MIN 65     + 32%
MAX 55                                MAX 78     + 41%
AVG 52                                AVG 72     + 38%

1440p                                 1440p

MIN 86                                MIN 109    + 26%    
MAX 95                                MAX 129    + 35%
AVG 90                                AVG 120    + 33%

1080p                                 1080p

MIN 109                               MIN 106    - 2%
MAX 123                               MAX 158    + 28%
AVG 115                               AVG 134    + 16%

 

Zaraz sprawdzę SLI w AC Syndicate a potem w ROTR, jak to na mostku HB lata. Generalnie sensu zmiany SLI z Maxwelli TX na SLI z Pascali TX, nie ma żadnego. Nie przy tak małych realnych wzrostach, oraz przy problemach jakie na ten moment Pascale oferują. Lepiej czekać na VOLTY albo nawet na pełnego Pascala TX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gorąco testy to lubie :mrgreen: 

 

Jak masz chwilę to żeby to było czytelne przydałby się prosty arkusz bo ciężko to porównać z wynikami stronę wcześniej.

Może wrzucaj to do google doca z linkiem dla nas?

 

Maxwelle teraz też na nowym mostku jadą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Na gorąco testy to lubie :mrgreen:
 
Jak masz chwilę to żeby to było czytelne przydałby się prosty arkusz bo ciężko to porównać z wynikami stronę wcześniej.
Może wrzucaj to do google doca z linkiem dla nas?
 
Maxwelle teraz też na nowym mostku jadą?

 

 

Póki co wrzucam tak jak jest, nie chcę sobie roboty dokładać. No ale jak chcesz pomóc to mogę Ci podesłać pliki (jeszcze trochę podopisuje) i będziesz mógł ogarnąć fajnie :)

 

Maxwelle leżą póki co w pudłach, ale dostaną nowy mostek i jak się będzie sprawował ładnie, to zostaje na nich, kolor pasuje :D

 

13937862_336480473407460_275449935321600

 

 

 

 

13938282_336480500074124_377145456467522

 

 

 

13920231_336480453407462_577275627461554

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zdjęcia to chyba Nokia 3310 robiłeś :P ogarnij jakiś aparat porządny :D

 

Hehe :D Zdjęcia robione z kamery JVC 1080p, kartofel z niej i tyle :D Telefon zamordowałem niedawno, to co mam teraz to chyba nawet aparatu nie ma :D No ale coś tam ogarnę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra,, przyznaj się. Wszystko poszło na tytany i nie masz na fona. ;)

Hejterzy już czekają. :blurp:

 

HA! Rozgryzłeś mnie, smaruje właśnie chleb smalcem i popijam przeterminowaną wodą ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu jak masz testy opisane jako tako, to w sumie mógłbym na dniach jakieś ładne arkusze/wykresy ogarnąć ...a ogólnie to gratki lecą za testy ... chyba jedyne w naszym pięknym kraju :P

 

Dzięki :) Rauf już też tam działa , no ale wspólnymi siłami będzie szybciej. Jutro jadę do kumpla, biorę dysk i zostawiam u niego testy. W niedzielę zaczynamy montaż :)

 

Cały dzień powtarzałem to co nagrałem na Win 7, bo jednak muszę przyznać, że problemy które miały miejsce przy siódemce. W 90% zostały wyeliminowane na WIN 10 PRO. SLI dostało nowe życie ;-)

 

Jeszcze kilka testów Na Pascalach i Maxwelle wsadzam znowu, żeby i one pokazały co potrafią na WIN 10 :) W ROTR będzie również DX11 vs DX12 . Nie ma to jak nagrywać testy DX12 za pomocą kamery "wpatrzonej" w monitor :D

 

Co do jedynych testów TX Pascal w Polsce, to w sumie na to wychodzi, że są jedyne. SLI na pewno ;) Karty są niesamowicie wydajne. SLI to jest granie w maksowanym 4k (nawet z AA) w grubo ponad 85/90  fps :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak co to służę pomocna dłonią :P

 

Dzięki :) Jak by co, będę się odzywał.

 

Tak swoją drogą... CPU limituje te karty i to strasznie. Użycie GPU na poziomie 80/85% i to przy mostku HB SLI.

 

13975439_337617866627054_355512406554572

http://www.3dmark.com/fs/9745619

 

 

http://www.3dmark.com/fs/9746481

 

 

http://www.3dmark.com/fs/9737479

 

Rauf, daj swoje Maxwelle przy 1450/8000. Ciekaw jestem jakie wyniki będą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ zobacz  :smoke:

 

Akurat miałem 1470/8000 na tyle tamte stery pozwalały FS Ultra

http://www.3dmark.com/compare/fs/9737479/fs/6463760

 

Heaven stary jak świat, ale Valley przeleciałem jak chcesz sprawdzić polecam

w Dual GPU już mnie na koniec 10tki wydymali, Pascale jedne  :biggrin:

http://www.overclock.net/t/1360884/official-top-30-unigine-valley-benchmark-1-0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Gosu  niestety win 7 niezbyt dobrze współpracuje z Paskalami. Trzeba DX 12 lub Vulkana bo inaczej by trzeba to tych graf procki na taktach z 6GHz, by to pociągnęły. 
@Rauf no 11 to nie tak źle miesiąc temu byleś 6 czy nawet 5.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Gosu  niestety win 7 niezbyt dobrze współpracuje z Paskalami. Trzeba DX 12 lub Vulkana bo inaczej by trzeba to tych graf procki na taktach z 6GHz, by to pociągnęły. 

@Rauf no 11 to nie tak źle miesiąc temu byleś 6 czy nawet 5.

 

Pozdrawiam

 

To kwestia sterów a nie CPU. Skoro jeden TX P ma mniej fps niż 2x TX M. Przy czym ma straszny stutter w ROTR przy WIN7 DX 11. Na W10 rzecz jasna radzi sobie również gorzej niż SLI z TX M , ale nie ma stutteru w DX11, DX12 też fajnie lata ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe OT, na takiego grubasa czekam  :twisted2:

 

http://wccftech.com/nvidia-volta-gv110-gv104-gv102-gpu/

 

Jak cholera, to jest to. Dlatego na "trupach" Maxwellach jak to "znawcy" z pclola określają, można się "przemęczyć' do VOLTY pełnej i poczuć prawdziwy skok wydajności :)

 

Tak swoją drogą, co tam na tym forum będącym kłębiskiem mietków wszelakich, słychać ? :) Nadal są łebki co nie chcą wydawać kasy na GTX 1070 i siedzą na integrach, po czym wypowiadają się o high endzie, jak by go mieli ? :D

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analiza spektrometryczna szumu łożysk oraz ciśnienia i układów barycznych wentylatorów GTX 1060. W ultrafiolecie.

Coś jeszcze o miareczkowaniu metodą konduktometryczną piszczących cewek...ale nawet tego nie umiem powtórzyć. Nie ten poziom, sry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analiza spektrometryczna szumu łożysk oraz ciśnienia i układów barycznych wentylatorów GTX 1060. W ultrafiolecie.

Coś jeszcze o miareczkowaniu metodą konduktometryczną piszczących cewek...ale nawet tego nie umiem powtórzyć. Nie ten poziom, sry.

 

:banana: :banana: :banana:

Cwaniaki Z Nvidii nie chcą zdradzić ile Volta bedzie mieć tranzystorów :rolleyes:

 

Dziwisz się? Jak nagle z zapowiedzą TX P wyskoczyli na "świetlicy". Cudownie chora firma ;-)  Marketing mistrzowski. No a na VOLTĘ się najarałem. Ty za co masz banana na pclolu ? Ja tam napisałem szczerze co myślę o tych "ekspertach" i o "moderatorach" po czym sam poprosiłem o bana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małe OT, na takiego grubasa czekam  :twisted2:

 

http://wccftech.com/nvidia-volta-gv110-gv104-gv102-gpu/

O pokazali ze TX M i TX P to to samo tylko w nowym procesie,

dobrze, że Volte przyspieszą.

To kwestia sterów a nie CPU. Skoro jeden TX P ma mniej fps niż 2x TX M. Przy czym ma straszny stutter w ROTR przy WIN7 DX 11. Na W10 rzecz jasna radzi sobie również gorzej niż SLI z TX M , ale nie ma stutteru w DX11, DX12 też fajnie lata ;)

Oto mi chodzi sterownik w W7 nie jest w stanie poprawnie prockiem zarządzać.(DX11_0)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Ja tam sprawdzałem i win7 i win 10 i nei ma różnicy w FPS o ile jest całkowicie  zaktualizowany  i sa  sterowniki do płyty wgrane inaczej jest suter ale tylko w wybranych grach np bf 4

 

hmm tam mnie jeden moderator nerwował i mu pocisnełem a na pclabie funkcjonuje od połowy 2012 roku

Zreszta nie mam nowej zabawki to nie mam po co tam przyleciec aby sie pochwalić B-)

Nie naprawiam sprzetu już jak kiedyś ludziom choć był okres ze 99% naprawionych graf w polskim IT to byłem ja ale  mi sie znudziło .

Zresztą jak i na innych forach też  rzadkość abym coś komuś naprawił  to  po co mam tam funkcjonować .

Zazwyczaj siedze na youtube przy piwku jesli jest włączony PC i w tle jest kilka for It i coś tam napisze .  Taka historia ;-)

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...