Skocz do zawartości
pagulhan

Rozdzielczość zmniejszyła się do 1024x768 i nie można jej zwiększyć

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Wczoraj wszystko śmigało, było ekstra i w ogóle, żadnych zmartwień, żadnych problemów ze sterownikami. Wgrałem update do win10, uruchomiłem komputer ponownie, ciągle wszystko cacy. Gdy dzisiaj rano włączyłem PC, wyjściowa rozdzielczość ustawiła się na 1024x768 (normalnie fullhd). Dodatkowo kolory jakoś się zmieniły, jakby sterownik nie był zainstalowany. Wszedłem w ustawienia ekranu, rozdzielczość na fullhd i jest ok, ale kolory ciągle nie te. Usuwam sterownik prze DDU, wgrywam ponownie sterownik.

 

I tu pierwszy zdziwienie.

 

Wcześniej po odinstalowaniu sterownika i przed instalacją kolejnego mogłem ustawić rozdzielczość ekranu na fullhd. Teraz opcja zmiany rozdzielczości jest wyblakła, nie idzie jej ruszyć, jest na sztywno ustawiona na 800x600 i basta. No to wgrywam sterownik.

 

Rozdzielczość wskoczyła na 1024x768 i jest to maksymalna rozdzielczość, jaką mogę ustawić. Kolory ciągle są jakieś dziwaczne, jakby sterownik nie był zainstalowany. Takie jakieś jasne czy coś.

 

Co robić? Próbowałem różnych sterowników: 368.81, 369.05, 369.09 i starszych, ciągle to samo.

 

Komputer:

https://www.morele.net/inventory/info/MS4hH7/

z tą różnicą, że:

win10

gtx 1070

crucial 500gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm zrób tak jak polecił mi jeden z forumowiczów gdyż też mam problem z moim GTX 1070 tylko trochę inny ;) 

 

1. Odinstaluj sterowniki.
2. Usuń kartę fizycznie z komputera.
3. Uruchom na integrze.
4. Wyczyść rejestr.
5. Usun wszystkie wpisy nvidia z hotkey. (tj regedit).
6. Podlacz karte.
7. Instalację sterownków przeprowadź w czystym rozruchu.
8. zrestartuj system.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...