Skocz do zawartości
technicsPL

Pytanie o OC - i5 6600K @ 4600 mhz @ 1.35 V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, postanowiłem w końcu podkręcić tego procka do wartości z rzędu 4.5 albo 4.7 ghz.

 

Odnośnie 1 screena z menedżera wydajności Windows pokazuje mi prędkość 6 GHZ a w rzeczywistości jest 4.6 GHZ. Mam się tym polem przejmować ?

 

Drugie pytanie polega na tym co teraz robić bo nie chciałbym przechodzić progu 1.35 V a widzę że stresstest AIDA64 i prime95 się crashują na rdzeniach 3 i 4, rdzenie 1 i 2 cisną dobrze do 71 stopni.

 

Screeny:

 

SCREEN 1 IDLE

 

SCREEN 2 STRES

 

 

Teraz pytanie co robić dalej ? Jestem nowy w intelu. Tyle co zobaczyłem na youtubie jak koleś mający MSI z170 gaming 5 ustawił 1.35 i 4600 mhz, i mówił że to dla niego wystarcza i to bardzo popularny "PRESET" że każdy kto kręci 6600K robi to w ten sposób.

 

Ale skoro się crashuje to potrzebuje więcej napięcia czy mniej  ? Według mnie więcej ale nie chciałbym przechodzić progu 1.35 V, dobrze mówię ?

 

Więc może zniżę na 4500 MHZ  (x45) i zostawię 1,350 V Albo dać 1.345 ?

 

I proszę o odpowiedź o co chodzi z tym 6 GHZ na menedżerze windows :) Czekam na szybkie odpowiedzi żeby to dzisiaj ustabilnić.

 

///Mały update - mnożnik x45, 1.35V, działa stabilnie, 7 minuta w AIDA64 stresstest, Dać sobie spokój z 4600 mhz ?

 

jednak nie było stabilne, były błędy i errory, dopiero stabilnie było przy 1.370 V i 4500 MHZ, program OCCT włączony przez godzinę, stabilnie, temperatury 72 stopnie C.

Edytowane przez technicsPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to za duże napięcie ? Ale niżej nie daje rady, Po 5 mintuach OCCT wywala, przy 1.37 może lecieć OCCT przez godzinę i jest stabilnie. Zostawić to 4500 mhz  1.37 V czy zejść na 4400 mhz na mniejsze napięcie ?

 

1.37 jest to jakieś tragiczne napięcie ?

Edytowane przez technicsPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to ta płyta z MSI była pierwszą płytą Z170 bez wad, uprzednio miałem asusa z170 pro gaming później asrocka Z170, każda płyta miała swoje wady i mankamenty, niedopracowania, ta z MSI jest idealna, nie miałem z nią żadnych problemów. Rozumiem że 1.370 V nie sprawia żadnego problemu dla tego procka przy 4500 mhz ? Żywotność jak żywotność, kto dzisiaj kupuje procesory z myslą o 5 latach, skoro co roku wychodzą nowe. Wydajność testowana na bazie programów cinebench r15, asus realbench, AIDA64 cpu testy, wszędzie jest poprawa i duży skok wydajności. Myślę że na razie nie mam co narzekać, planowałem przednio zakup i7 6700K ale koledzy mi to odradzili, żebym nie inswestował 50 procent ceny na dodatkowe 4 wątki które mi nie dają żadnej poprawy wydajności. Myślę że zrobiłem dobry zakup i dobrze podkręciłem, na wydajność nie mam co narzekać bo po przesiadce z FX 8350 mam wzrost FPS o 30 procent.

 

Temat uważam za wyczerpany, wszystko działa więc można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...