Skocz do zawartości
makosso

Komputer stacjonarny do 4500 zł [GRY]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to moj pierwszy post tutaj, zalozylem konto zeby poprosic Was o pomoc:)

Otoz przymierzam sie do kupna PCta. Potrzebuje tylko i wylacznie sama skrzynie, bez systemu, monitora czy innych peryferiow. Moj budzet wynosi 4500 zl (4499 jesli odliczyc zlotowke na zlozenie i dostawe z kodem na morele.net). Glownym celem uzytkowania beda wszelakiego typu gry/filmy/rozrywka.

 

Troche popatrzylem na proponowane ostatnio przez PurePC zestawy, troche poczytalem, no i w funduszu ~4500 udalo mi sie wymajstrowac cos takiego:

https://www.morele.net/inventory/info/zU0JRw/

Poprosilbym kogos lepiej zorientowanego o skomentowanie proponowanego zestawu, zalezy mi na tym zeby sprzet "wystarczyl" na dobre kilka lat, biorac pod uwage ze zalezy mi na odpalaniu conowszych tytulow na sredniowysokich detalach, gora w 1920x1080. Na chwile obecna do wszystkiego wystarczal mi laptop z gtx 755m/i5 4200M/8GB ramu, wiec spodziewam sie raczej duzego przyrostu mocy :)

Na overclockingu sie nie znam kompletnie, dlatego wg. mnie rozsadnym wyborem byl i5 6500, co do ramu to chwilowo 8GB w jednej kosci, planuje za jakis czas dolozyc druga taka sama (swoja drgoa, ma to sens w zasadzie glownie przy graniu?). Standardowy 1TB HDD, no i najwieksze watpliwosci mam w zasadzie co do calej reszty, bo tu juz moja wiedza jest znikoma: plyta glowna zywcem wzieta z innego proponowanego zestawu, wystarczy? Na dyskach SSD sie nie znam, ale zalezy mi na tym zeby byl, coby postawic system i kilka najistotniejszych gier/aplikacji zainstalowac. W kwestii zasilacza sugerowalem sie kalkulatorem, wyszlo mi ze 500W starczy w zupelnosci, co do marki to SPC ponoc nie sa wcale takie ciche, to wybralem inny. No i grafika. Tutaj swojego wyboru nie jestem w ogole pewny, tj. wiem, ze w tym przedziale cenowym dam rade wziac gtx 1070, ale na jaki konkretnie model niereferencyjny sie zdecydowac - po prostu nie wiem. Wzialem wersje Super Jet Stream od Palita, bo wydaje sie dosc rozsadna, aczkolwiek ponownie - tu moge sie mylic i bylbym wdzieczny za porade.

 

TL;DR: Czy w budzecie 4500zl da sie skroic do grania cos lepszego niz https://www.morele.net/inventory/info/zU0JRw/ ?

Troche przydlugawo sie zrobilo, za przeczytanie sciany tekstu i ewentualne odpowiedzi z gory dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1   Płyta główna ASRock B150M PRO4S, B150, DualDDR4-2133, SATA3, HDMI, DVI, mATX (B150M PRO4S) 319,00 zł

  2   Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBBKomputer stacjonarny 50,00 zł

  3   Obudowa SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black Midi-Tower, Czarny (SPC143) 129,00 zł

  4   Karta graficzna Gainward GeForce GTX 1070 Phoenix GS 8GB GDDR5 (256 bit) HDMI, DVI-D, 3x DP, BOX (426018336-3682) 2083,46 zł

  5   Pamięć GoodRam DDR4 8GB 2133 CL15 (GR2133D464L15/8G) 137,99 zł

  6   Procesor Intel Core i5-6600, 3.3GHz, 6MB, OEM (CM8066201920401) 979,00 zł

  7   Chłodzenie CPU LC-Power LC-CC-95 45,83 zł

  8   Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240) 315,00 zł

  9   Zasilacz EVGA 600W, 80 PLUS, EU (100-W1-0600-K2) 227,68 zł

  10   Dysk Toshiba P300 Performance 3.5 1TB 212,01 zł

    4498,97

 

a za jakiś czas dokupiłbym taką samą kostke ramu

 

Dzieki serdeczne za odpowiedz, jest szansa na jakies uzasadnienie wybranego zestawu? Np, dlaczego akurat ten wariant karty graficznej, taka a nie inna plyta glowna (wg opinii na morele dosc slabo wypada?), RAM (nie bedzie problemu z "tanimi" koscmi?), no i dlaczego zasilacz 600W az? Absolutnie nie krytykuje wyboru, po prostu chetnie dowiem sie czegos wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1070-jetstream-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3x-dp-box-ne51070015p2j-932426/

 

Można przemyśleć jeszcze JetStream. Niższa wydajność, konstrukcyjnie obie karty bardzo podobne. Na plus trzyletnia gwarancja :D

Przy jednej kostce RAM będziesz miał limitowaną wydajność. Dual Channel w przypadku i5-6600 i GTX 1070 da małego kopa zestawowi.

Edytowane przez Lipton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, po prostu chetnie dowiem sie czegos wiecej  :)

maximum wydajności w tym budżecie

 Dual Channel w przypadku i5-6600 i GTX 1070 da małego kopa zestawowi.

niezłe badziewie wciskasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tesel, propo grafiki: dlaczego nie super jet stream od palita? kosztuje obecnie mniej niz polecana przez Ciebie wersja, taktowania z tego co widze takie same, a optycznie jakos ladniejsza:

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1070-super-jetstream-8gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-box-ne51070s15p2j-955468/

 

chyba, ze jakas wieksza logika za wyborem gainwarda idzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie po prostu to te same karty

 

patrz na cenę co tańsze

 

na morele ceny lubia się wahać i trzeba być uwaznym

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2

kop to raczej kuriozalne okreslenie mimo wciskania kitu powyzej - co najwyżej pare procent


 

Jeżeli dalej chcesz polemizować, to tutaj twarde dowody:

 

to tylko jedno zastanawia do dualu ma 16GB a w singlu tylko 8GB więc dobrze mówi czy wciska kit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do metodologii testowej i wszystkiego się dowiesz. 

 

Ty chcesz polemizować z faktami. Prawda jest taka, że w wielu miejscach GTX 1070 zostanie odetkany. Po co sobie już na samym początku ograniczać niepotrzebnie osiągi PC? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a za jakiś czas dokupiłbym taką samą kostke ramu

może po to ze jakbys czytał uwaznie to byś wiedział [bo autor podał budżet  a dołożenie drugiej kości w przyszłości to najprostszy sposób na sensowne wydanie uzbieranych pieniedzy]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, przeczytałem to. Uważam jednak, że lepiej z miejsca kupić 2x4GB niż przeciągać zakup drugiej kości.

bez sensu

traci na wydajności niewiele albo wcale a potem musiałby bujać się z 4

i taniej go wyniosa dwie kostki niż 4

i w dodatku zawsze zostają dwa banki pamięci wolne [ewentualna rozbudowa lub awaria]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kostke na dzien dzisiejszy kupuje jedna - 8gb 2133mhz

 

kolejne pytanie, bo cos mnie zaniepokoilo w proponowanym zestawie tesel'a:

 

czy to chlodzenie:

 

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-lc-power-lc-cc-95-414526/

 

nadaje sie do slotu 1151? bo z tego co widze to jest przeznaczone do innych slotow. Pytanie kieruje w odniesieniu do plyty glownej:

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b150m-bazooka-b150-dualddr4-2133-sata3-satae-hdmi-dvi-usb-3-1-matx-b150m-bazooka-776245/

 

i procka:

 

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-6600-3-3ghz-6mb-oem-cm8066201920401-778352/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek bierz 6600K box o wiele mniejsza utrata wartości w przyszłości i płytę na Z170 aby go podkręcić nawet kosztem zrezygnowania z SSD.

Obudowę kupujesz ATX a płyta mATX bezsensu płyta także full ATX płytę MSI zmień na ASUS. 1070 do fullhd to także przesada weź 1060 jak znajdziesz w rozsądnej cenie ew RX470 8GB zaoszczędzoną kase daj na 2x8GB Z170 i 6600K+ fajne chłodzenie

Edytowane przez Spider22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 bezsensu 

dobrze to opisuje twojego posta

STOP chamstwu!

Klaus

czy to chlodzenie:

http://www.lc-power.com/en/product/power-supplies/lc-cc-95/

producent chyba nie kłamie

 

ta płyta szału nie robi - szkoda zawracac sobie głowe

Edytowane przez Gość
Chamstwo w wypowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...