Skocz do zawartości
ad1877

Dysk twardy 500GB bliski śmierci?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


 


Od pewnego czasu zaczął mi się problem z dyskiem HDD jako storage.


 


System jest na SSD, na HDD dane. Niezależnie od tego, czy podłączone są jako AHCI, czy IDE objawy są te same.


 


SSD jest jako systemowy i master na porcie SATA1. HDD jako slave i na porcie SATA2. 


 


System Windows często łapał zawiechy na kilka, kilkanaście, czasem kilkadziesiąt sekund, po czym wracało wszystko na chwilę do normy. 


 


Z systemem Linux nie było tego problemu od 6 miesięcy. Teraz naszła mnie ochota na pogranie w różne gry, więc zainstalowałem Windows 10 i problem wrócił. Wcześniej działo się to samo na Windows 7, z tym że dysk HDD czasami znikał z systemu, bo po chwili się pojawić. Może nie tyle znikał, co próba odczytu z dysku HDD była niemożliwa.


 


Przeprowadziłem skan HDTune i wszystkie klocki były na zielono.


Następnie HDD Regenerator i wykrył kilka bloków o zwiększonym czasie odczytu.


Obecnie skanuje HDD z pomocą MHDD i wygląda to tak jak w załączonym zdjęciu. 


Do końca skanu jeszcze 20 minut. 


 


Dysk na pewno wyzeruję zgodnie z tutorialem MHDD. Dane już sobie skopiowałem na SSD. 


 


Co ciekawe, kiedy HDD podepnę jako master a SSD jako slave (boot zgłasza brak systemu, ale wybieram z menu start z SSD), to wszystko działa jak należy.


 


Czy można jeszcze coś zrobić, czy już trzeba nowy dysk kupić?


post-197867-0-41530100-1470724888_thumb.jpg

Edytowane przez ad1877

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDD Degenerator to sobie odpuść odrazu.... kupa mułu dobrze że dysku nie rozwalił.

 

Dysk już się kończy ( 05)  wiec czas na wymianę.

Mhdd pokazuje to samo że dysk ma już swoje wypracowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ssd jako system hdd jako burdel na resztę i masz problemy ala zawieszanie się więc zazwyczaj to 1 dysk ten systemowy jest winny zawieszeniu się ale to nie zmienia faktu że hdd już swoje TB wyrobił i należy mu się wieczny odpoczynek sama ilość realokowanych sektorów mówi sama za siebie. Wyłącz pamięć stronicowania na ssd jeżeli masz włączoną jak i na hdd i jak możesz pokaż skan ssd czy przypadkiem on już też nie chcę iść na emeryturę.

 

 

SMDHoMIeS™

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam podobny problem z tym że u mnie komputer działa bez przerwy bardzo powoli pomimo mocnych komponentów i5 6600k 4.5ghz i GPU gtx 1060. Niestety ssd jeszcze nie kupiłem właśnie jestem w trakcie wybierania z tym że najpierw chciałbym naprawić niniejszy problem. Oto zdjęcie mojego wyniku z crystaldiskinfo: 3192b6b68b601c1627c8391afc595340.jpg
Proszę o jak najszybszą pomoc bo obecną prędkość działania mojego PC uniemożliwia jakiekolwiek działanie.

 

PS. Przepraszam za słabą jakość zdjęcia - robione telefonem. Poniżej zrzut ekranu:

 

https://goo.gl/photos/GYeb8uHa4V8cpiEh6

Edytowane przez bartomiszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...