Skocz do zawartości
juziek1

Restartowanie komputera po wymianie chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam problem i zwracam się do Was z prośbą o pomoc w jego rozwiązaniu.

Mam taki komputer:

 

CPU: Intel Core i5-4590

GPU: MSI GTX960 2G

RAM: Crucial Ballistix 1600Mhz 9CL 2x4GB

MOBO: Gigabyte GA-B85M-D3H

HDD: WD Blue 1TB

Zasilacz: Cooler Master G550M

Obudowa: Zalman Z3 Plus

 

Do tego zestawy dokupiłem i zamontowałem chłodzenie: SPC Fera 3.

Mając chłodzenie boxowe wszystko było w porządku.

Obecnie po zamontowaniu chłodzenia komputer potrafi sam się zrestartować w losowym momencie w grach (np. w grze Tomb Raider komputer restartuje się czasem po 20 min, czasem po 5, a zdarza się nawet ledwie po uruchomieniu gry w menu). Jednak np. podczas renderowania filmów w FHD 60FPS, który trwa dłużej niż 20min lub podczas grania w LoL'a (mało wymagająca gra) nic się nie dzieje. Samo chłodzenie działa dobrze, temperatury w HWMonitor są mniej więcej o 15 stopni mniejsze niż przy chłodzeniu boxowym. Robiony był też test w OCCT na obciążenie procesora zaraz po założeniu chłodzenia, po 50 min zakończyłem bo nic się nie stało. Tak więc doszedłem do wniosku, że problem występuje gdy wszystkie podzespoły komputera są obciążone. Tak więc być może przyczyną problemu jest za słaby zasilacz? Prosiłbym o jakieś sugestie, co może być nie tak?

 

@EDIT: Chciałbym dodać tylko, że nie ważne są ustawienia graficzne w Tomb Raider, czy to są niskie, średnie czy wysokie problem występuje (losowość momentu restartu też jest niezmienna). Dopiero zmiana rozdzielczości z 1080 na 720 wyeliminowała ten problem.

Edytowane przez juziek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...