Jump to content
Sign in to follow this  
paffkoo

Komputer do 3500 zł (Gry + Codzienne użytkowanie)

Recommended Posts

Witam,

Nadeszła pora na wymianę wyslużonego już prawie 6-letniego PC'ta. Części, które zostają to 2 dyski (raczej SATAII), napęd DVD oraz zasilacz Corsair HX520W (mam nadzieję, że wystarczy?)

Oto zestaw złożony przeze mnie:

1) ASUS B150-PLUS (B150 2xPCI-E DDR4)

2) Kingston 8GB 2133MHz Fury Black CL14 (2x4096)

3) Toshiba 1TB 7200obr. 64MB P300

4) Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5

5) Intel i5-6500 3.20GHz 6MB BOX

6) Obudowa - nie mam pojęcia :)

A teraz dodatkowe pytania.

1) Płyty, które jeszcze biorę pod uwagę to ta sama tylko uATX, ale nie wiem czy wtedy nie będzie problemów z zainstalowaniem karty i ramu, za to ma chyba o 2 usb 3.1 i HDMI więcej, a druga plyta to ASUS Z170 - P (tutaj pytanie czy warto dawać 100zł więcej za płytę i pewnie kolejne 100zł za DDR4 tylko po to, by mieć wyżej taktowany ram?)

2) Którą firmę wybrać?

3) Wybór Toshiba czy WD Blue? Jakoś Seagate mnie nie przekonuje ;)

4) Tu także pytanie o firmę... Patrzę na Asusa Dual OC gdyż jest w tej samej cenie co Gigabyte (a do Gigabyte nie mam przekonania, bo prawdopodobnie ich płyta którą obecnie posiadam jest częścią sprawiającą problemy)

6) Obudowa najlepiej do 200 zł, bez okna, z dodatkowymi wentylatorami, filtrami, oraz taka, by te 3 dyski i napęd weszly (chyba lepiej przykreęcane na śrubki?) ;)

Do tego naczytałem się wielu negatywów jeśli chodzi o serwis MSI więc chyba lepiej omijać tę firmę.

Czekam na wasze propozycje.

Pozdrawiam :)