Skocz do zawartości
DedeRR

Modernizacja malutkiego PC.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chcę dokonać modernizacji swojego ITXa. Główny cel, to możliwość komfortowego grania w gry pokroju Watchdogs, czy GTA V oraz względny spokój przez kilka lat, aczkolwiek zaznaczam, że nie mam parcia na najwyższe detale, najniższe też mnie satysfakcjonują. Obecna konfiguracja wygląda tak:

 

Obudowa: Cooler Master Elite 130

MOBO: ASUS Z87i-PRO

CPU: Intel Pentium G3258, chłodzony Thermalrightem AXP100 Muscle

RAM: Crucial Ballistix Sport 8GB

GPU: Gigabyte Radeon R9 270x OC

HDD: Samsung Spinpoint 640GB, Hitachi 1TB,

PSU: Cooler Master Realpower M520

 

W tym miesiącu chcę zmienić CPU, dokupić 8GB RAMu, a w przyszłym GPU. 

Co do procesora, to w zasadzie zastanawiam się nad dwoma/trzema, a dokładniej 4690K, 4790 (używany), 4790s(również używany).

Tutaj muszę wspomnieć, że z racji małej obudowy i małego chłodzenia (zmiana nie wchodzi w grę), Pentiuma kręcę maksymalnie do 4.2, bo później już się robią sporawe temperatury. Zablokowane i7 mają w trybie turbo 4.0ghz, czyli niewiele mniej niż to, co osiągnę na 4690k, a możliwe, że w niedalekiej przyszłości gry zaczną częściej korzystać z ośmiu wątków, które oferuje i7.

Ale to wykorzystywanie większej ilości wątków to tylko moje domysły, więc tu pytanie do Was: odblokowane i5 czy zablokowane i7?

 

Karta graficzna, która mnie najbardziej zainteresowała, to GTX 1060 od EVGI, konkretnie model SC. Mały rozmiar, fabryczne podkręcenie i półpasywne chłodzenie to wszystko czego potrzebuję. Ale niestety będę musiałbym ją kupić u naszych zachodnich sąsiadów, bo chyba żaden polski sklep jej obecnie nie ma, chyba, że polecacie coś innego, w cenie do 1300/1400zł.

Edytowane przez DedeRR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zablokowane i7 (...) a możliwe, że w niedalekiej przyszłości gry zaczną częściej korzystać z ośmiu wątków, które oferuje i7.

Na to bym nie liczył :)

 

Karta graficzna, która mnie najbardziej zainteresowała, to GTX 1060 od EVGI, konkretnie model SC. Mały rozmiar, fabryczne podkręcenie i półpasywne chłodzenie to wszystko czego potrzebuję.

i5 + 1060 wydają się najsensowniejszą kombinacją.

 

No i widzę że w zestawie brak SSD - warto dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...