Skocz do zawartości
zajecc

Budżetowy mini PC

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Sprawa wygląda tak, że od dłuższego czasu rozglądam się nad czymś pokroju Android TV BOX /Rasbery PI itp. ale ciągle mi coś nie gra, a gdy już znajduje kosztuje ok 400 - 500zł. Aktualnie ciągle biegam z laptopem do TV podpinam go HDMI co mnie irytuje. Z racji, że lubię grzebać przy PC postawiłem sobie za cel złożenie mini pc / htpc. Możliwie mały, żebym mógł go schować za/pod TV. Służyć ma do m.in oglądania filmów HD oraz w przyszłości 4K. Przeglądania treści na TV z netu, mam do wykorzystania dwa dyski 750GB 7200 więc zrobię z niego dysk sieciowy (mam router ac więc wypada wrzucić kartę ac i przesył plików bez ą, ę pomiędzy komputerami będzie). Budżet możliwie najtaniej:


 


1. obudowa htpc/itx  ok 100 - 150zł używana np: ITX Cooler Master Elite 110 za 90zł w popularnym serwisie


2. płyta główna, jako że to podstawa to: Gigabyte GA-H81M-S2H - 200zł 


3. procesor: Intel Pentium G3260 - 150zł używany, w popularnym serwisie 


4. pamięć: 4GB ddr3 - 50zł używana 


5. Dysk - w posiadaniu dwa, na system SSD 64GB - 100zł


 


łącznie ok: 550zł 


 


Jaka opinia ? co można zmienić ? 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze widzę ta płyta jest w formacie mATX a nie ITX nie wejdzie do tej obudowy. Do filmów wystarczy cokolwiek, do 4k trzeba będzie dokupić kartę pokroju RX460 która miałaby możliwość sprzętowego dekodowania 4K. Potrzebny jeszcze zasilacz, szukałbym płyty z USB 3.0

Edytowane przez Spider22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogółem procesor, ram i obudowę chce kupić używaną, dyski mam w domu, zasilacz płytę główną nówkę, coś co pozwoli na ewentualny upgrade kiedyś tam, nie mogę znaleźć płyty w cenie do 300zł mITX która będzie miała: wyjście usb 3.0 na front, HDMI i złącze umożliwiające zamontownie grafiki - póki co nie chce jej montować bo 4K jest tak popularne jak podróże do Syrii w 2016 r. ale za 2 - 3 lata myślę, że będzie co raz więcej filmów w tej jakości a i ceny spadną (oraz np. karty WiFi ac) jednocześnie, możecie jakąś polecić ? oraz co do procesora, czy pchać się w używanego Skylake G4400 za 200zł ze sprzętowym wspraciem x265/HEVC czy Haswell G3258 używany też ok 200zł ale wg np tego tekstu: http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_intel_pentium_g4400_najtanszy_skylake_na_rynku?page=0,39 wybór jest prosty i lepiej starszego G3258. Jakieś porady ?

Edytowane przez zajecc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...