Skocz do zawartości
krzypaw

I5-2400 czy opłaca się jeszcze kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc podjęciu decyzji zakupowej, mam teraz komp. Athlon II X3 z grafiką R9 280X, 2x2 GB ram. Grafika kupiona niedawno używka, sprawuje się dobrze, mam nazbierane 600zł na wymianę innych podzespołów, 

Trafiła mi się możliwość kupna Procesora I5 2400 z płytą Gigabyte http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-z68a-d3h-b3rev_10 i 2X4 GB ram za 700 pln, Sprzęt miałby służyć kilka lat. I nie wiem czy się opłaca taki zestaw kupić, Ma już swoje lata, w różnych benchmarkach i na stronach I5 2400 ustępuje niewiele nowemu I5 6400 ale jak to się ma do rzeczywistości, 

Proszę o radę kupować czy nie?? Komputer dla nastolatka do gier najnowszych i nie tylko, net codzienna praca.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 2400 + ta płyta na Z68 + 8GB ram to średnio sensowny pomysł .

 

Sam procek to koszt ~400 zł , za ~100 zł można dorwać płytę na H61 - do tego procka nic więcej nie potrzeba , do tego ram - 4GB DDR3 za ~75 zł ( nówka ) , nie wiem po ile używki .

 

Choć sens kupowania I5 2xxx nadal jest , procek nie wiele słabszy od najnowszych Skylake .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I5 2400 + ta płyta na Z68 + 8GB ram to średnio sensowny pomysł .

 

Sam procek to koszt ~400 zł , za ~100 zł można dorwać płytę na H61 - do tego procka nic więcej nie potrzeba , do tego ram - 4GB DDR3 za ~75 zł ( nówka ) , nie wiem po ile używki .

 

 

... to ja już bym wolał te i5 2400 + Z68 z USB3 i SATA3 + 8GB RAM, a nie "biurowe" 4 GB RAM + jakąś kupę H61 na dwa sloty DDR bez USB3 i może jeszcze bez SATA3?!

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...