Skocz do zawartości
Karhu15

Włącza się ale nie chce "zaskoczyć"

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Nastąpiła dzisiaj awaria mojego komputera. Próbowałem go naprawić, ale niestety rozłożyłem ręce i liczę na waszą pomoc.

Specyfikacja mojego komputera to:
CPU: AMD Phenom x3 8450
Mobo: Asus M3A78_VM
Pamięci: Corrsair 2 x 2 GB 800 Mhz
Zasilacz: Modecom III 500W
GPU: Saphire Radeon HD4890
HDD: Segate 500 GB

Problem wygląda następująco. Kiedy próbowałem rano włączyć komputer, zaczął się ciągle restartować. Wiatraki zwalniały i przyspieszały (wczoraj wieczorem wszystko działało normalnie), dodatkowo migały diody na karcie graficznej. Nie zastanawiając się długo, wziąłem się za rozkręcanie komputera. Pierwsze podejrzenie padło na GPU, gdyż zamontowałem ją jakieś 2 miesiące temu, jednak problem występował nadal. Później kolejno sprawdziłem HDD, pamięci, zasilacz i procesor (korzystając z drugiego komputera), jednak nic się nie zmieniło. Zrestartowałem BIOS wyjmując baterię. Nadal to samo. Został jeszcze włącznik. Przy dłuższym przytrzymaniu, normalnie się wyłącza. Natomiast przy dłuższym przytrzymaniu restartu, wiatraki zwalniają i chodzą jakby normalnie, jednak innych efektów brak. Restart odpiąłem, a także podłączyłem go jako włącznik, więc podejrzenie zacięcia przycisku wykluczyłem. Dodatkowo od jakiegoś czasu zauważyłem spadek wydajności komputera (FPS w grach znacznie spadły).

Co radzicie zrobić w takiej sytuacji? Moi podejrzeniem jest uszkodzona płyta główna, jednak zewnętrznych oznak uszkodzenia nie widzę. Żeby sprawdzić inną musiał bym kupić, bo nie mam żadnej żeby podmienić. Jest możliwość że pominąłem jakiś szczegół, przez który komputer nie chce poprawnie działać?

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...