Skocz do zawartości
Tom Ha

GTX 1070 i I5-4570 3.2 - czy tak się w ogóle da? ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry :)

Piszę do Was w takiej oto sprawie ;-) Otóż nadszedł czas najwyższy na zmianę mojego leciwego sprzęciwa na coś bardziej współczesnego i tak sobie umyśliłem, że zacznę od karty graficznej, jako, że NVidia spłodziła niedawno nowe potworki i zamarzyło mi się, że poznam wreszcie legendarną płynność +30 fps w najnowszych produkcjach :D
W sumie myślałem nad 970 / 980, ale po dłuższej chwili zastanowienia doszedłem do wniosku, biorąc pod uwagę dość sztywne ceny starszego katalogu ich kart, że lepiej dołożyć te ileś tam stówek do 1070 (Pi razy oko) i mieć już na pokładzie coś naprawdę współczesnego, co pozwoli skupić mi się w najbliższej przyszłości na reszcie hardłeru, który też należy uwspółcześnić, że się tak wyrażę ;-) 

Sprawa wygląda następująco, mój konfig to:

ASRock B85M-HDS (wiem, drewno straszliwe  i w ogóle)
i5-4570 3.2
ASUS GTX660 TI 2 GB RAMY videło na pokładzie
(bardzo się ze sobą zżyliśmy)
2 x 8 GB DDR3-1600


i tak sobie wykoncypowałem, że na początek wymienię tego Asusa, na 1070, ale wkrótce po tym zacząłem się zastanawiać, czy mój proc słabowity nie będzie do tego stopnia ograniczony względem karty, że będę doświadczał w trakcie gry gwałtownych spadków płynności i uj bombki strzeli, Gwiazdki nie będzie ;-) albo i gorszych dolegliwości, o jakich mnie się nawet nie śniło .....
Zacząłem więc drążyć temat, poszukując ew. kandydata na następcę proca, pamiętając o tym, że moja płyta ma stary socket i w końcu padło na i7- 4790K 4.4 i teraz właśnie chciałbym uzyskać jakieś wsparcie od Was :D bo i ponieważ i dlatego, że:

- nie ukrywam, że wolałbym uniknąć wymiany proca teraz, gdyż preferowałbym wymianę proca i płyty w niedalekiej przyszłości (po Gwiazdce) tak by socket był nowszy, nowe RAMy wyżej taktowane i tak dalej, no ale nie wiem jak się będzie zachowywać 1070 w mojej obecnej, biednej konfiguracji :D i głupio byłoby kupić kartę, by parę dni później dokupywać w/w i7.
Lepiej kupić oba podzespoły od razu, za jedną przesyłką, może przy okazji takiego zakupu utarguję coś ze sklepikarzem, ew. dorzuci chociaż brelok jakiś do paczki :D

Czy ktokolwiek jest w stanie stwierdzić / wywróżyć, jak będzie się zachowywać 1070 w mojej sytuacji i czy konieczna jest także natychmiastowa wymiana proca i jeśli tak, to czy mój kandydat się nadaje?

- natomiast jeżeli mógłbym pozostać na razie przy swoim i5, to jakie chłodzenie powinienem mu zaaplikować, biorąc pod uwagę fakt, że jest na nim usadowiony zwykły boxowy wiatraczek i zapewne będzie wysoce niewydolny, jak dojdzie piekielny gorąc od karty, a  i sam proc się pewnie napoci, żeby jakoś za nią nadążyć :D
Buda jest wąska (~16,5 cm) więc nie ma miejsca na wieże chłodnicze, po prostu lepszy wiatrak, nieco większy i wydajniejszy!
Zresztą o taką samą poradę poproszę w przypadku i7, które zakupię w OEMie, żeby uniknąć żenady niedomagającego wiatraczka BOXowego!

To by było na razie na tyle, co chciałbym się dowiedzieć, będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie, sugestie, nawet polać możecie ze mnie, jak chcecie :D


Miłego Weekendu!

Edytowane przez Tom Ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybuchnie...
i5-4570 spokojnie wystarczy, nie spali się, nie strzeli fochem (czy GTX1070 wobec i5) itd... "
Zmiana chłodzenia na procesorze też nie będzie wymagana;

Awaryjnie u mnie 4670K obecnie leci na boxie i nawet zamontowanie tymczasowo GTX580 do komputera nie generuje problemów z temperaturami...
A to tak "trochę" więcej generuje ciepła...

 

Tylko że umnie procesor leci @ stock z napięciem w zakresie 0.62v - 1.03V (przy 3.8GHz);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że spora liczba gier wg. Ciebie korzysta już z obsługi 8 wątków? (wątków, nie fizycznych rdzeni);
Ba, od razu i7-5820K @ 4GHz do grafiki średnio-wysokiej klasy w 2016r (jaką jest GTX1070 - i proszę bez haseł że na PL warunki to luksusowy układ bo drogi);

A może procesor ma "tylko" 3.2GHz i przez to te przykładowe 72fps a nie 78fps będzie stanowiło "ogromny" problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Mydło i powidło ;-)

Cpu jest za wolny aby wycisnać wszystko z takiej grafy . Tu trzeba 6600K @ 4.5GHZ aby było ok w FHD i nie 3.2 a 3.4 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry :)

, gdyż preferowałbym wymianę proca i płyty w niedalekiej przyszłości (po Gwiazdce) tak by socket był nowszy, nowe RAMy wyżej taktowane i tak dalej, 

bież tego 1070 i nie marudź  oraz nie słuchaj głupot co niektórych piszacych tutaj

 

bo pod choinką to już kabylejka [czy jak to sie tam zwie] i płyty na Z2xx znajdziesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bież tego 1070 i nie marudź  oraz nie słuchaj głupot co niektórych piszacych tutaj

 

bo pod choinką to już kabylejka [czy jak to sie tam zwie] i płyty na Z2xx znajdziesz ;)

 

Popracuję nad Gwiazdorem, to nie powinienem się sam zawieść :D

Dzięki!

 

Słusznie, nie ma co brać 1060 skoro 1070 się nie będzie nudził, przecież procesor mu krzywdy nie zrobi. Weź Asusa 1070 i czekaj spokojnie na nowe procki.

 

Dzięki, niemniej tym razem postawię chyba na Zotac AMP, chociaż oczywiście się jeszcze doedukuję, poczytam i pooglądam :)

 

 

Mydło i powidło ;-)

Cpu jest za wolny aby wycisnać wszystko z takiej grafy . Tu trzeba 6600K @ 4.5GHZ aby było ok w FHD i nie 3.2 a 3.4 ;-)

 

To już wiem, chodzi o to, że proca wolę zmienić razem z płytą i RAMą, a w tej chwili mógłbym jedynie kartę i proca zakupić, na starym sokecie, a tak w grudniu zejdę ze starszej generacji i zacznę powoli doganiać świat ;-)

Do tego czasu przeboleję fakt, że nie wykorzystam potencjału 1070-ki w pełni :]

Tak czy owak, dzięki za opinię! :)

 

 

Wybuchnie...

i5-4570 spokojnie wystarczy, nie spali się, nie strzeli fochem (czy GTX1070 wobec i5) itd... "

Zmiana chłodzenia na procesorze też nie będzie wymagana;

Awaryjnie u mnie 4670K obecnie leci na boxie i nawet zamontowanie tymczasowo GTX580 do komputera nie generuje problemów z temperaturami...

A to tak "trochę" więcej generuje ciepła...

 

Tylko że umnie procesor leci @ stock z napięciem w zakresie 0.62v - 1.03V (przy 3.8GHz);

 

To najwyżej z tym chłodzeniem poczekam do nowej budy, bo ją też muszę zmienić :)

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...