Skocz do zawartości
shakal84

GTX 1070 przycinanie gier.

Rekomendowane odpowiedzi

Hm na zwrot już chyba za późno :D jeśli już na gwarancje. Ale Dynig Light za to chodzi bez problemowo, bo wcześniej nie dąło się grać, więc reinstal jednak pomógł. W GTA V może to wina Windowsa 7 nie wiem już sam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod prośbę sprawdzenia wiedźmina bo ludzie na innych forach narzekali na wiedźmina też poza gta.

Mógłbym prosić redakcje o sprawdzenie tego tematu bo widzę że problem jest głębszy z windowsem 7 i dotyczy sporej liczby użytkowników jak przejrzałem inne źródła. I jakoś nie widać aby nvidia rozwiązała problem mimo wydania nowych sterowników które miały pomóc ale niestety brak poprawy znacznej bądź rozwiązania problemu. (nie wiem czy jakiś moderator popchnie to wyżej lub czy redakcja tu zagląda)

Nie chcę przesiadać się na windows 10 na razie w obliczu wszystkich problemów, niedoróbek, telemetrii i coraz dziwniejszej polityki rozwoju tego systemu ( w w7 nie instalowałem aktualizacji z telemetrią). Wystarczy że go w pracy zainstalowałem testowo. Planowałem wymienić już trochę leciwego gtx 560ti na 1080 i ten problem strasznie mnie zmartwił na szczęście znalazłem go nim kupiłem kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm na zwrot już chyba za późno :D jeśli już na gwarancje. Ale Dynig Light za to chodzi bez problemowo, bo wcześniej nie dąło się grać, więc reinstal jednak pomógł. W GTA V może to wina Windowsa 7 nie wiem już sam. 

Wypróbuj  testową wersję Windows 10, na pewno masz na czym zainstalować, wtedy będziesz wiedzieć czy to wina W7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MSI GTX 1070 Gaming X i też mi przycina w GTA 5, na Win 7 przy włączonym vsync były skoki nawet do 40 fps, po przejściu na Win 10 problem w dużej mierze został zmniejszony, ale nadal czasami są szarpnięcia podczas spadku do ~50 fps. Czy to może być kwestia wadliwych kart, czy należy jedynie czekać na nowe sterowniki?

Edytowane przez emkacafe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś mający 1060/1070/1080 + win8/8.1 i grający w wyżej wymienione gry ma podobne problemy?

Według tego co mi  wiadomo to problem w dużej mierze leży po stronie W7 w W8.1 jak i w W10 występuje bardzo rzadko.

Szarpanie i przycięcia to dopiero zobaczy sie na Deus Ex. Tam karta pokroju GTX1070 potrafi mieć 42 fps z 71 fps, bez odpowiedniego monitora tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Ja sobie w ogóle zblokowałem boost  dla P0 ,P2 i P5 dla GPC i zmniejszyłem mocno dla L2 , XBAR i SYS i teraz to nawet wiedzmin 3 w 30 klatkach wydaje sie byc sporo płynniejszy wiec uwazam ze to boosty nviidi wprowadzaja te sutery . Pomijam że np stan P5 i 810 MHZ na Vram w starych grach bo tu jestem w 100% przekonany . 60 klatek na P5 to wyglada paskudnie i muli w przeciwieństwie do 60 klatek na stanie P0 czy P2 gdzie pamieć jest taktowana 3500 MHZ lub wiecej w OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem wku.... mnie te GTA V nie samowicie, fps 80 -120 a jest poprostu nie grywalne, szarpie scina itp i nie są mikro przycięcia tylko sekundowe ścinki, jak znajdę trochę czasu to potestuję je na testowym  Win10.  Pożyczę jeszcze Wiedzimina 3 od brata zainstaluję u siebie i sprawdzę jak chodzi, bo tej gry  jeszcze nie tetowałem :D

 

EDIT

 

nie sprawdzę niestety W3 bo nie mogę go poprawnie zainstalować, po instalacji z płyty odpala się gog loguję się na konto brata i następuje  automatyczna aktualizcja gry, po paru scięgniętych MB aktualizacji wyskakuje błąd pobierania. Próbowałem ręcznie zainstalować patche ale też nie można bo  ==> 

5487eeb53bcf.png

 

 

Krew człowieka zalewa :-/ lepiej chyba śćiągnąc wersje testową ehhh nie dziwię że piractwo jest tak powszechne :-/ szybciej i łatwiej.  Na[ciach!]lili tych łatek tyle że człowiek nie wie co ma pobrać. 

 

EDIT 2

 

Ściągam W3 po przez gog-a 43 GB, może wtedy nie będzie problemu jak z instalacją z płyty. Do zobaczenia za parę dni :D  Postaram się jeszcze sprawdzić Crysisa 3,     SORRY za off top. 

 

EDIT 3 

 

Crysis 3 działa bez problemu, na  max detalach.

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawy trop. Masz zainstalowany sterownik ahci od intela czy microsoftu czy jakiś inny. Jak od intela to go usuń i zainstaluj inny i daj znać czy przestało przycinać. Albo daj znać również jeśli masz inny a i tak zacina i to fałszywy trop. To by mogło być powiązanie czemu niektórzy mają problem a niektórzy nie.

Znalazłem posta jakiegoś kolesia co pisał że zaktualizował na intelowy i mu się zaczęły problemy tego typu.

Edytowane przez Elros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszła do mnie 1070 palit sjs. 

Na szybko sprawdziłem gta5 w benchmarku i łażąc po ulicy

Niestety muszę potwierdzić, że przy vsync off obraz potrafi przyciąć, gdy wyświetla więcej jak 150fps (mniej więcej), dobrze to widać również po ruchach myszą w menu gry.

Z założonym kagańcem na 60 problem prawie znika, w ciągu 3-4 minut biegania po mieście szarpnęło mi ze dwa razy i to tylko przy skrzyżowaniach (może przypadek).

Nie zauważyłem, żeby wtedy zegary nagle się obniżyły, może gapowaty jestem, tak to rdzeń chodzi najczęściej 1974-1987 pamięci 4007.

Innych gier aż tak wymagających nie mam (jeszcze).

 

Wyżej wspomniano o sterowniku ahci intela, tak sie składa, że mam ssd intela i zainstalowany od nich sterownik, tyle że jaki ja mam zainstalować na jego miejsce? :D

I gdzie można zmieniać takty w określonych stanach energetycznych? :D W crimsonach jest chyba takie narzędzie, a w sterach nvidii?

 

Anyway, problem istnieje tylko przy bardzo wysokich fpsach, ludzie mający 120 i 144hz monitory nie powinny mieć problemów

 

win7 64b, 6600k non oc, palit sjs 1070 non oc, 

Edytowane przez mrcszyman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1060 + GTA V + Win 10 Anniversary + Vsync w grze = brak przycinek. Jakieś mikro przycięcia mam jak zmienię fullscreen na windowed. Gra odpalana z HDD.

 

W sterowniku mam ustawione tryb zarządzania energią = preferuj maksymalną wydajność. Maksymalna liczba wstępnie renderowanych klatek = 1. Vsync  = użyj ustawienia aplikacji 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się w końcu uruchomić tego Wiedzmina 3 i chodzi bez problemowo na wysokich detalach, tak samo Crysis 3 również bez problemowo. GTA V scina jak cholera.  

 

damian25  u mnie nie ma strutteru to napewno nie strutter, GTA V po prostu ścina na żywca :D nie wiem jak to opisać coś podobnego jak na tym drugim filmiku  z CoD-a który podałeś tylko trzy razy mocniej ! 

 

@ Elros  Wszystkie sterowniki ściągłem stąd ==> 

 

http://www.asrock.com/mb/Intel/Z87%20Extreme4/index.pl.asp?cat=Download&os=Win764

 

I szczerze powiedziawszy nawet nie wiem który odpowiada za "AHCI"

 

 

@ mrcszyman Monitor nie ma tu nic do rzeczy mam 144 Hz (bez Gsync)  i mogę z nim robić cuda nie widy, fps-y ustawiać od 30 do 300, włanczać i wyłanczać V-sync  a GTA V i tak ścina. 

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten spróbuj odinstalować on odpowiada za AHCI - intel Rapid Storage Technology and utility. możesz spróbować cofnąć się też do wersji 12.0 albo wcześniejszej ale widzę że na stronie asrocka jest tylko ten 12.8. Powinno ci wszystko działać po odinstalowaniu bo kontrole przejmie microsoftowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

 

 

damian25  u mnie nie ma strutteru to napewno nie strutter, GTA V po prostu ścina na żywca :D nie wiem jak to opisać coś podobnego jak na tym drugim filmiku  z CoD-a który podałeś tylko trzy razy mocniej ! 

 

 

 

Jak widzisz mi sie udało pozbyć sutru w znaczacym stopniu .Mzoe nie wszedzie i zawsze ale tak z 99% na plus jest ;)

Dziwi jednak ze dla paru ztoych wola nerwowac ludzi którzy kupuja ich karty .To samo z niepełną paletą kolorów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shakal

 

może po prostu jakieś sterowniki gryzą się z grą.

Ja miałem problem z przycięciami na poprzedniej karcie (MSI GTX 780) w Metro Last Light. W innych grach było OK. Na tej jeszcze nie sprawdzałem, ale jak ogram RotTR i Wiedźmina 3 ,to pewnie dla wiedzy ją uruchomię.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIn 10 rozwiąże Twoje problemy :)

 

MIałem to samo na 2x TX Pascal, na jednej karcie również. Przesiadka na W10 i jak ręką odjął. Wcale mnie to nie dziwi, teraz taki rodzaj wymuszania przesiadki wymyślili.

 

Niestety, trzeba mieć świadomość tego, że M$ będzie na wszelkie sposoby kombinował jak uprzykrzyć życie ludziom na W7/W8.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szakal84 daj znać czy będziesz próbował usunąć ten driver oraz jak wiedźmin lub być może czy rozwiązałeś to w inny sposób.

Zainstalowałem i odinstalowałem ten sterownik intel Rapid Storage Technology and utility ale to niczego w GTA V nie  zmieniło nadal to samo, natomiast po instalacji tegoż sterownika windows nie widzi jednego z dysków ciekawe :D ale to już inna  historia. Udało się zainstalować Wiedzmina 3 i chodzi bez problemowo, chociaż jak galopuję na koniu, wtedy też przemierza się szybciej trasę, to widzę że dioda HDD często mruga i wtedy są śćinki. Tak jakbym miał za mało RAM-u czy coś.   

 

@ Gosu  poczaruję i po kombinuję jeszcze trochę z tym Win 7 i sterownikami GPU, jeżeli efektu nie będzie pozostaje Win10. 

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem i odinstalowałem ten sterownik intel Rapid Storage Technology and utility ale to niczego w GTA V nie  zmieniło nadal to samo, natomiast po instalacji tegoż sterownika windows nie widzi jednego z dysków ciekawe :D ale to już inna  historia. Udało się zainstalować Wiedzmina 3 i chodzi bez problemowo, chociaż jak galopuję na koniu, wtedy też przemierza się szybciej trasę, to widzę że dioda HDD często mruga i wtedy są śćinki. Tak jakbym miał za mało RAM-u czy coś.   

 

@ Gosu  poczaruję i po kombinuję jeszcze trochę z tym Win 7 i sterownikami GPU, jeżeli efektu nie będzie pozostaje Win10. 

Typie piszesz na kazdym forum w koncu przeinstaluj tego windowsa na 10 bo ten windows 7 to w porownaniu z interfejsem z 10 to jest syf masz prawdopodobnie problem z latency dpc taki masz dowalony sprzet a siedzisz na jakims windows 7 bk

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

10 lata ładnie wiec nie wiem o co ci chodzi . Co innego ze koło  na siłe próbują sprzedac drugi raz a nic wiecej nie wymysla niz jest to próbuja przymusic prze zbrak sterów i dx 12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy od systemu wymagają trochę więcej niż aby się włączył uruchomił przeglądarkę oraz grę, bo nawet jeśli chodzi o stabilność to jest lipa, a co dopiero reszta wymagań. Ale już dosyć offtopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze inni wymagają aby gierki, filmy, muzyka i internet działały bezproblemowo. Mają wywalone na tych niektórych którzy wymagają od systemu ................... i są szczęśliwi. Kup licencje nie będziesz miał takich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem i odinstalowałem ten sterownik intel Rapid Storage Technology and utility ale to niczego w GTA V nie zmieniło nadal to samo, natomiast po instalacji tegoż sterownika windows nie widzi jednego z dysków ciekawe :D ale to już inna historia. Udało się zainstalować Wiedzmina 3 i chodzi bez problemowo, chociaż jak galopuję na koniu, wtedy też przemierza się szybciej trasę, to widzę że dioda HDD często mruga i wtedy są śćinki. Tak jakbym miał za mało RAM-u czy coś.

 

@ Gosu poczaruję i po kombinuję jeszcze trochę z tym Win 7 i sterownikami GPU, jeżeli efektu nie będzie pozostaje Win10.

A procesor i reszta podzespołów, jak wygląda? Może mógłbyś wkleić zrzuty z wykresów msi Afterburner.

Może procek być za słaby, za mało ramu itp. Skoro miałaś poprzednio to co ja mam, więc zasilacz można wykluczyć ;-).

Edytowane przez Rodolfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A procesor i reszta podzespołów, jak wygląda? Może mógłbyś wkleić zrzuty z wykresów msi Afterburner.

Może procek być za słaby, za mało ramu itp. Skoro miałaś poprzednio to co ja mam, więc zasilacz można wykluczyć ;-).

A stopkę jego przeczytaj i potem zadaj jeszcze raz pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...