Skocz do zawartości
shakal84

GTX 1070 przycinanie gier.

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze inni wymagają aby gierki, filmy, muzyka i internet działały bezproblemowo. Mają wywalone na tych niektórych którzy wymagają od systemu ................... i są szczęśliwi. Kup licencje nie będziesz miał takich problemów.

Nie będę wchodził w dyskusje bo musiałbym zejść do piwnicy, a i tak pewnie nie osiągnąłbym wystarczająco niskiego poziomu.

 

Shakal wyszedł nowy sterownik 372.70 i na liście zmian jest info że coś poprawili. Daj znać jak zainstalujesz i sprawdzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A stopkę jego przeczytaj i potem zadaj jeszcze raz pytanie :)

Niestety na smartfonie nie wyświetla się stopka, a pełną wersję się słabo przegląda. Mimo wszystko ciekawy jestem, jak to na wykresach wygląda. Użycie procka ramu, vramu i gpu podczas takiego mikroprzycięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swoim głównym kompie mam MSI 1070 Gaming X + Win 7 - GTA 5 normalnie działa, nic nie przycina, tak samo jak reszta gier Rise of Tomb Raider, Wiedźmin 3, Doom, Wolfenstein The Old Blood, BioShock Infinite, Shadow Of Mordor - Stery 372.70.

Fakt, że jak kupiłem 15.08.2016 MSI 1070 Gaming X w Komputroniku to działała znakomicie ok 3 dni i jak włączyłem kompa następnego dnia to nagle BSOD wywaliło i jak się okazało to mostek północny padł na MSI Z97 MPower, kartę oddałem na serwis, po ok 2 tyg powiedzieli, że karta padnięta i oddali kasę, może to zbieg okoliczności, a może i nie :D

Zawsze kupuje w x-kom, ale że tam było drożej o 100 pln to wybrałem komputronik, już druga rzecz jest walnięta z komputronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na swoim głównym kompie mam MSI 1070 Gaming X + Win 7 - GTA 5 normalnie działa, nic nie przycina, tak samo jak reszta gier Rise of Tomb Raider, Wiedźmin 3, Doom, Wolfenstein The Old Blood, BioShock Infinite, Shadow Of Mordor - Stery 372.70.

Fakt, że jak kupiłem 15.08.2016 MSI 1070 Gaming X w Komputroniku to działała znakomicie ok 3 dni i jak włączyłem kompa następnego dnia to nagle BSOD wywaliło i jak się okazało to mostek północny padł na MSI Z97 MPower, kartę oddałem na serwis, po ok 2 tyg powiedzieli, że karta padnięta i oddali kasę, może to zbieg okoliczności, a może i nie :D

Zawsze kupuje w x-kom, ale że tam było drożej o 100 pln to wybrałem komputronik, już druga rzecz jest walnięta z komputronika.

 

 

Co ma do tego Komputronik ? Kupujesz fabrycznie zapakowany sprzęt  to wina MSI że złom produkują .

Edytowane przez josep23
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na gtx 1070, win7, sytuacja wygląda tak. Po zainstalowaniu gta V na ssd wszystko było fajnie, przez 3 dni rozegrałem kilka godzin i żadnych ścin, dropów fps nie było. Obciążenie w gpu-z dość równe na poziomie 80-90% przez większość czasu, tutaj mnie procesor ogranicza bo mam i5 2500k oc, ale dzielnie sobie daje rade. Po czym odpalam na czwarty dzień a tu lekkie dropy fps, ale mało przeszkadzające więc olałem. Na kolejny dzień gorzej, więc chwilę pograłem i wyłączyłem. Dzisiaj włączam a tu masakra. W gpu-z widać, że obciążenie grafiki non stop skacze, wygląda to jak wykres sejsmografu przy trzęsieniu ziemi :D

 

Stery najnowsze, instalowane na czysto po zmianie grafiki. Przez te kilka dni nie instalowałem żadnego nowego oprogramowania, nie było aktualizacji systemu czy gry. Po prostu z dnia na dzień nagle zaczęło działać coraz gorzej. Co zrobiłem to wyłączyłem usługę nvidia streamer service co chyba nic nie dało, ale zostawiłem już wyłączone i zmniejszyłem kilka ustawień graficznych, te 3 paski z zagęszczeniem, zróżnicowaniem ludności itp, obniżyłem o 2 kliknięcia od maksa, trawę i teselację zmniejszyłem o 1 oczko i po restarcie ku mojemu zdziwieniu jest znowu prawie idealnie, lekko coś tam czasami szarpnie, ale procek jest do wymiany.

 

Konkluzja jest taka, że cholera wie o co chodzi, w razie czego mogę podesłać konkretne ustawienia z gry. W przyszłym tygodniu przyjdzie mi trochę nowego sprzętu w tym większy ssd i na nim już postawię win 10 więc się przekonam jak na nim będzie działać gta V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. W przyszłym tygodniu przyjdzie mi trochę nowego sprzętu w tym większy ssd i na nim już postawię win 10 więc się przekonam jak na nim będzie działać gta V.

 

Daj znać czy po instalacji Win 10 ścinki w GTA V ustąpiły całkowicie.  

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na 1060 GTA V chodzi słabiej tylko w terenach górskich i pustynnych a w mieście ciągle p9nad 100 GPS

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalk

Jaki masz sprzet i na jakich detalach grasz ? U mnie z wszystkim na full MSAA x2, refleksy x2, tekstury wysokiej jakosci podczas latania i w miescie mam  przewaznie 70-85fps podczas jazdy samochodem. Na pustynia potrafi spasc do 40fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam 1070,ale znam ten ból miałem to samo na r9 380 (a gdzie tam 380 do 1070 xD nie ważne czy było nawet  low/medium). Śmiesznie to zabrzmi,ale według supportu rockstara gta nie jest w 100% kompatybilne z win7/nawet  na win10 są problemy  (info znalazłem na oficjalnym  ticket service- oczywiście było to dość dawno -  wyszło kilkadziesiąt łatek i dalej nic)  według gta jest tylko win 8.1 a reszta niech sobie radzi sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy po instalacji Win 10 ścinki w GTA V ustąpiły całkowicie.  

Jak przyjdzie mi w końcu sprzęt to na pewno dam znać, sklep, w którym zamawiałem skaszanił moje zamówienie i teraz wyjaśniają z magazynem o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

High resolution shadows w momencie gdy jest dużo roślinności potrafi mi w pewnych lokacjach z 60FPS do 40 zrzucić. Po wyłączeniu tego i z trawą na High oraz z wyłączonym AA gra śmiga niezależnie od sytuacji 60FPS (Vsync) bez przycinek.

 

Znalazłem nfo, że w przypadku NVIDIA PCSS którego używam high resolution shadows i tak nie poprawia jakości obrazu.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać czy po instalacji Win 10 ścinki w GTA V ustąpiły całkowicie.

Być może mój problem nie jest taki sam jak Twój ale...

 

W kilku grach jak np. Dying Light, czy właśnie GTA 5 zauważylem pewną bardzo dziwną przypadłość - nie ma pełnej płynności, dopóki kilkukrotnie nie zminimalizuję gry i nie powrócę do niej z powrotem (alt+tab).

 

Aktualnie gram w Wiedźmina 3 - miałem ogromne spadki FPS w wiosce Biały Sad i to niezależnie od ustawień.

 

Problem znika w dwóch przypadkach:

1. Minimalizacja, a potem powrót (alt+tab)

2. Ustawienie trybu okienkowego bez ramek.

 

Jak ręką odjął.

 

Spróbuj może czegoś takiego. Również korzystam z win 7, tyle że gram na GTX 970.

 

 

 

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie  pomaga, minimalizacja, a potem powrót (alt+tab) ani ustawienie trybu okienkowego bez ramek. W najbliższym czasie nagram filmik (Shadow Play) jak to wszystko wygląda u mnie, zobaczycie masakra heh. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, 3 strony wątku a stuacja jest prosta

 

najpierw win 10 - nie podejrzewam osobiście

potem jeśli rzeczywiście są jakieś mega ściny także na nieco obniżonych detalach

goto 1 - uznajemy że mamy niekompatybilność zdarza się

goto 2 - uznajesz kartę za uszkodzoną i wiadomo co

 

jeśli już od dłuższego czasu robisz różne rzeczy i nic z tego then goto 1,2

nie ma innej możliwości

end

 

ps ja w takich przypadkach zazwyczaj rozbieram na części, czyszczę z kurzu itp potem grzecznie składam, deflautuje - często pomaga

Edytowane przez popmart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Chciałoby sie 1080 -tke ale czasami jak sie widzi taki fps szarpany to sie człowiek cieszy ze jednak został na maxwellu choć on w sumie praktuycznie jest tym samym.

hmm ? A próbowałeś nowe biosy ?

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o dodatkową informacje jak testujesz. Sprawdź jakimś programem obciążenie gpu podczas gry w gta 5 i jakiś tytuł który nie zacina czy w obu przypadkach wynosi maks czy w obu waha się gdzieś w okolicach 60-80% czy może raz tak raz tak. Widzę na forach nvidii, że problem z przycinaniem nie jest zarezerwowany tylko dla w7 ale w10 czasami również dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy te przejście na w10 ci pomoże, bo wraz z liczbą ludzi którzy kupują te karty mocno zwiększa się liczba tematów na forum nvidii gdzie na w10 mają dokładnie takie same problemy więc jednak nie jest to powiązane tylko z w7. Wręcz ostatnio pojawiają się prawie tylko tematy z w10.

Zaczyna mnie denerwować nvidia. Poprzednia generacja odpuściłem bo kastrat, a tutaj nie dość, że musiałbym kupić kolejny system (nadający się tylko do grania) to jeszcze i tak nie ma gwarancji że będzie działać poprawnie.Ciekawe ile jeszcze czasu zajmie im naprawienie tego i czy w ogóle naprawią. Bo nie chce mi się kupować karty tylko po to aby zwrócić.

Edytowane przez Elros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Spoko tylko dlaczego reszta gier chodzi bez problemowo ? A tutaj filmik ==> 

 

 

Na 980ti jest to samo jak sie ma po 180 fps .Musisz zblokować przez vsync i nie ma problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Zresztą jak teraz patrze to nawet nie trzeba dać vsync na on .Wystarczy dsr x4 oraz dać detale na ultra  blisko 60 klatek i też tego efektu nie ma . Spróbuj


 

a gra całkiem fajna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Dołączę się do dyskusji. Również posiadam GTX 1070 (MSI Gaming X). I co zauważyłem. Jak do tej pory problem jest z GTA V, ale to co tu jest na filmiku to jakaś masakra :D Myślałem, że ja mam problem, bo raz na kilkanaście minut jakiś drop się trafi czy też seria dropów i to nie zawsze. Gra działa płynnie z v-sync na 60fps na max detalach. Jednakże, miałem podobne problemy jak na filmiku, ale nigdy w tej pierwszej misji w banku, ale sformatowałem system (Win7) i gra działa dużo lepiej. Wiedźmin 3 działa na ultra z włączonymi HairWorks itp (ale mam zbugowaną teksture łódek, na których mogę pływać, ale z tego co czytałem to wina patchy), to samo z Rise of Tomb Raider ultra i hairworks on. League of Legends na ultra z zablokowanymi FPSami na 144, bo przy 500 FPS monitor (60Hz) nie wyrabiał :D FIFA 16 też na max. Ale te dwie ostatnie gry są mniej wymagające. Mam zamiar zainstalować jeszcze Fallout 4 i zobaczyć jak będzie działać. Instalowałem starsze sterowniki jeszcze przed formatem i było jeszcze gorzej. Obecnie mam ustawione w panelu sterowania NVIDiA - preferuj maksymalną wydajność i czasami tryb debugowania.

A, cały czas konwersuje z zagranicznym pracownikiem NVIDIA o tym problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można wiedzieć co na to nvidia? Bo obecnie odniosłem wrażenie że trochę zlewają ten temat i bardziej się skupiają na tym, że pascale mają problem z monitorami z gsyncem co jest już maksymalnie absurdalne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NVIDIA pisze jak zaradzić tym spadkom, więc po kolei.

Najpierw kazali ustawić preferuj maksymalną wydajność i tryb debugowania.

Pytali o inne gry, informacje systemowe bla bla.

Niedawno pisali o zainstalowaniu sterowników  368.81, czego teraz nie robiłem, bo przed formatem GTA V na tych sterach działa jeszcze gorzej.

Wspomniałem o tym, że ludzie skarżą się na DPC Latency, więc chcą już ode mnie testy, z jakiego programu do DPC korzystam, screeny itp. Akurat tego nie zrobie, bo szczególnych problemów z tym nie mam. Niedługo Fallout 4 odpale i zobacze jak będzie chodzić.

Pisałem też do MSI, Ci z kolei spytali mnie o pełną specyfikację komputera z uwzględnieniem wieku zasilacza, oraz bym spróbował na starszych sterach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odpaliłem Fallout 4 na ultra ustawieniach. Gra z początku chodziła na 60FPS, po kilku minutach grania, FPS zatrzymały się na 15. Co zrobiłem? W Dokumentach w folderze Fallout 4 należy zmienić iPresentInterval=1 na iPresentInterval=0. Następnie w panelu sterowania NVIDIA przejść do Ustawienia programu, wybrać Fallout 4 (NIE Fallout4Launcher!) i wyłączyć synchronizację pionową. Po tych czynnościach gra działa bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...