Skocz do zawartości
shakal84

GTX 1070 przycinanie gier.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam gtx 1060 pod w10 i niestety ale mam problem ze spadkiem FPS w Rust, wiedzminie, cs go. W innych grach nie miałem okazji sprawdzić. Jest jakieś rozwiązanie? Wydaje mi się że po aktualizacji problem z wydajnością się pogorszył... Najmocniej widać to w cs go gdzie mam stabilne 200-220 FPS przed updatem było 300-250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dać znać jak sytuacja będzie wyglądać po zmianie na win 10 u mnie. Zmieniłem teraz większość sprzętu czyli nowy proc, ram i monitor z g-sync, i nawet bez stawiania systemu na nowo bo nie miałem jeszcze czasu, gta V działa na win 7 bardzo dobrze, w zasadzie obraz non stop płynny.

 

Tak jak dawałem znać już wcześniej, był taki okres gdy obraz mocno szarpał, ale po zmianie kliku ustawień graficznych problem w 90% zniknął. Raz na jakiś czas obraz przyciął, ale było generalnie dobrze. Teraz zmieniłem proca na nowe i7 oraz ram z 8gb na 16gb i tych dropów/przycinek nie ma, więc tutaj bym się doszukiwał poprawy na co zresztą stawiałem bo i5 2500k już był trochę za słaby do gta V ultra.

 

Z filmu wynika, że masz wyłączone vsync. Z jakiego monitora korzystasz? Jak zwykły monitor 60hz to testowałeś to przy przy ograniczeniu klatek do 60fps?

 

Przy okazji powiem, że nie ma co się napalać na maksymalne detale, teraz z nowym monitorem mam rozdziałkę 2560x1440 i na prawie maksie mam około 50-60klatek w najgorszych miejscach. Zmniejszyłem kilka ustawień o oczko, przykładowo cienie z ultra czy tam bardzo wysokich na wysokie, odbicia na wysokie, teselację o jedno oczko w dół, w każdym razie kilka pomniejszych rzeczy, po zmianie których nie widzę w zasadzie żadnej różnicy a klatki podskoczyły do 70-80 a więc zmiana o ponad 30%.

 

Później sprawdzę jeszcze przy wyłączonym g-sync jak wygląda sytuacja i zedytuję post.

Edytowane przez fenfir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z ktorym walczę juz od momentu premiery i mojegu zakupu GTX'a 1070 :/ i nie ukrywam ze mnie #$%^& trafia! Moj sprzęt to: Intel i7 4790K(bez OC), GA Z97X Gaming 5(bios F5), 2x4GB Ramu 1600mhz, 128GB SSD na system i 2x500GB Samsung F1 w RAID 0. W dniu w ktorym kupilem ta grafe i ja zainstalowalem do mojego kompa (wczesniej mialem 760) mialem zainstalowanego Win7 x64. Sciagnalem stery on nVidii a były tylko jedne i zaczalem odpalac gierki: Wiesław 3, BF4, Evolve, The Division, Rainbow Six Siege i GTA V. Wszysko śmigało tak jak powinno na najwyzszych ustawieniach bez najmniejszego drnięcia w 1080p. Ba, nawet lepiej niz mi sie spodziewalem. The Division ktore ma spore wymagania i przy ktorym mialem obawy co do pelnej plynnosci chodzil bez kaszlniecia z włączonymi wszytkimi bajerami (cienie NVIDIA PCSS). Reszta gier to samo. Obiecalem sobie ze po zakupie grafy przeinstaluje system i cos mnie podkusilo aby zainstalować Win8.1 x64 w UEFI. Windowsa 10 sobie darowalem gdyz z doswiadczenia wiem ze nowe wersje systemow mikroszitu na poczatku to masa problemow i poczekam na wersje finalna i polataną. No i zaczelo sie wlasnie to nad czym tu prowadzicie rozmowe z ktorej nic nie wynika. W kazdej grze były mniejsze lub wieksze przyciecia i drastyczne spadki wydajnosci czy to na przestrzeniach otwartych czy tez w pomieszczeniach pomimo ze caly czas pokazywalo mi 60fps. Cofnalem sie na Windows 7. To samo. Po paru dniach nie udanej walki z tym porblemem zrobilem flash BIOSU płyty glownej i postawilem znowu Win8.1 Pro x64. To samo dalej. Wyszly nowe stery od nVidii 372.54 'hotfix' ktore ponoc poprawiaja DPC Latency i faktycznie jest troszke lepiej ale dalej sa spadki fps. Teraz uzywma versji sterownikow '372.70' ktore zainstalowalem dla BF1 Beta i przyznam ze jest jeszcze lepiej i duzo zadziej doswiadczam 'fps dropów' ale nadal są. W Wiedzminie 3 i Evolve juz nie ma zadnych problemow. Wczoraj sciagnalem The Crew bo jest darmowe :P i w przypadku tej gry jest najgorzej. Grac sie w to nie da.

 

Nie jedne problemy sie rozwiazywalo ale teraz poprostu zglupialem. Jak napisalem wyzej na Win 7 x64 zaraz po zakupie tej grafiki bylo wszystko w porzadku a teraz nie więc nie ma mozliwosci na ta chwile swtierdzic konkretnie dla czego tak jest. Jak widac sterownki sa tu jednym z problemow do czego nvidia sie przyznala ale zastanawia mnie DLA CZEGO NA WINDOWSIE 7 PRZED REINSTALACJA BYLO WSZYSTKO DBRZE A TERAZ JEST TEN PROBLEM ?! Bede jeszcze robil flash BIOSU grafiki na wersje "F2 Beta - 86.04.1E.00.D2" ktora cos poprawia w pamieciach "Release for SAMSUNG Memory" i jak zrobie test to sie wypowiem.

Edytowane przez Qur..aK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wszystko jasne. Po instalacji Win 10 GTA V śmiga bez problemowo. Czy to 60 Hz czy 144Hz czy z V-sync czy bez, działa bez zająknięcia. Tak czy siak przesiadka na Win 10 jest nie unikniona. Nie wiem dlaczego jednym na Win 7 + 1070 gra chodzi OK, a u mnie nie dało sie grać, Ktoś wyżej pisał " GTA5 potrzebuje sterownik w wersji dx11.3. A w win7 jest tylko 11.0." Więc może w tym problem, ale dlaczego innym na 7 GTA V śmiga ? nie wiem. 

 

Cóż w każdym razie dziękuję wszystkim którzy pomagali POZDRO 

imo temat można zamknąć. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Spróbujcie wyłączyć wszystkie programy w tle.Mi GTA5 na maxa leci przy Win7 / i5 2500k 4.5Ghz / gtx1060 i procesor nie jest słaby jak ktoś tu napisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie opcja CSM Support w BIOSIE. Ogolnie to wiem do czego sluzy ale zastanawia mnie czy ustawienie tej opcji odpowiednio moze miec wplyw na poprawnosc dzialania czy tez instalacji sterownika ? Aktualnie mam ustawione na "Never" (czyli wyłączone) z właczonym UEFI.

Edytowane przez Qur..aK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś te sterowniki ?? Podaje linka: Win 8.1 x64 - http://www.mediafire.com/file/cw87pi54gt6jrx5/XG+372.90+WIN8.1+x64.rar i Win 10 x64 - http://www.mediafire.com/file/2tb3qt2xwc35e1c/XG+372.90+WIN10+x64.rar. Instalować oczywiście bez podpisu cyfrowego. Nie sprawdzalem tej wersji sterownika od nVidii wiec nie wiem czy akurat te z "XG" serwują znaczna poprawe ale mam ogromne zaufanie do ich sterownikow a uzywam ich od czasow Geforce 7600 :-) i sa lepsze od nVidii. Zaznaczam ze nie ma w nich optymalizacji zwiazanych z obnizaniem jakosci grafiki dla poprawy wydajnosci - przeciwnie. U mnie juz jest 'prawie' dobrze ale niestety kondycja mojego systemu na ta chwile nie jest idealna ;-) wiec mozliwe ze u innych bedzie tak jak byc powinno. Za pare dni przesiadam sie na Win 10 wiec jeszcze sie na ten temat wypowiem :banana: :twisted2: :smoke: .


Cześć.

 

Spróbujcie wyłączyć wszystkie programy w tle.Mi GTA5 na maxa leci przy Win7 / i5 2500k 4.5Ghz / gtx1060 i procesor nie jest słaby jak ktoś tu napisał.

Wylaczanie wszystkich programow w tle to troszke za radykalne :). Jesli juz to odnosnie pracy programow w tle to nieraz RivaTuner Statistic Server, Fraps, EVGA Precision X itp. wywoluja tzw. stuttering lub powoduja niepoprawne dzialanie gry a przy takim procku jaki masz nie trzeba nic tuningowac i wylaczac w windowsie. Ja mam i7 4790K bez OC i po zainstalowaniu "XG v372.90 x64" (pod windows 7 juz nie robia sterownikow) GTA V moj Pascal nawet nie drgnie.

Edytowane przez Qur..aK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że tak późno, ale tak to jest, kiedy wszystko działa dobrze, to się zapomina o problemie :)

Gry takie jak Fallout 4, Rise of Tomb Raider, Wiedźmin 3, NBA 2K17, FIFA 17, Left4Dead2 działają bez zająknięcia na ultra w 60 FPS. GTA V też działa bez zarzutu na 60 FPS, gdzieniegdzie są spadki 5-10 FPS, ale nie jest to zbytnio odczuwalne.
A co do mojej konwersacji z NVIDIA. To tak jak wspominałem wcześniej, pisali o próbach zmiany sterowników na starsze itp. A co do GTA V, powiedzieli, żeby pisać do developera, bo problem nie leży po ich stronie :D

A co ja zrobiłem, że te wszystkie gry działają u mnie dobrze? (przypominam, że gram na Win7 64x). Po prostu na bieżąco uaktualniam sterowniki do karty graficznej. Gram również na ustawieniach w Panelu sterowania NVIDIA - preferuj maksymalna wydajność. A dla GTA V ustawiam jeszcze wysoki priorytet w procesach. I to byłoby na tyle :)

Edytowane przez Ewo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fakt ze sterowniki juz poprawily ten problem ale co do grzebania w panelu nVidii zmieniając opcje opcje na max wydajność... nie po to wywalalem 2300zł zeby zanizac grafike po za tym GTX 1070 jest na tyle mocny ze łyka wszystkie gierki na max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fakt ze sterowniki juz poprawily ten problem ale co do grzebania w panelu nVidii zmieniając opcje opcje na max wydajność... nie po to wywalalem 2300zł zeby zanizac grafike po za tym GTX 1070 jest na tyle mocny ze łyka wszystkie gierki na max.

Tryb preferuj maksymalą wydajność, nie zaniża grafiki, a jedynie sprawia, że karta wychodzi z trybu oszdzędzania energii i daje z siebie ile może. Zwiększa płynność animacji, kosztem większego zużycia energii, co w przypadku 1070 i tak nie jest wysoką wartością. Karta rzadziej schodzi na niższe stany energetyczne (niższe taktowania) i jest to widoczne, jako większa płynność. Chociaż mi osobiście brakuje w sterownikach trybu -> zawsze maksymalna wydajność, żeby karta chodziła zawsze na jednych maksymalnych taktach i wtedy pewnie byłoby bez szarpania ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto rozwiązanie problemu stutteringu karty GTX 1070 i pewnie innych z serii 10XX.

 

Sterowniki 375.70 zainstalowane na czysto.

 

W panelu sterowania NVIDIA: 

 

ustawiona maksymalna wydajność 

maksymalna liczba wstępnie renderowanych klatek = 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obecnie gry w dx12 dla której warto mieć w10 (gry tylko dx12 mieszczą się na palcach jednej dłoni więc bez komentarza), quantum break jest co najwyżej przeciętną grą (nie wiem czy wiesz ale można w to grać na windows 7, sprawdź na steam, co śmieszniejsze testy pokazały, że w dx11 działa .... lepiej).

A już tego że połowa z gier z wsparciem dx12 działa praktycznie tak samo albo lepiej na dx11 chyba nawet nie trzeba komentować. Dx12 nie dodał tak naprawdę nic nowego czego nie dorobili w dx11.x jeśli chodzi o efekty graficzne.

Edytowane przez Elros
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma obecnie gry w dx12 dla której warto mieć w10 (gry tylko dx12 mieszczą się na palcach jednej dłoni więc bez komentarza), quantum break jest co najwyżej przeciętną grą (nie wiem czy wiesz ale można w to grać na windows 7, sprawdź na steam, co śmieszniejsze testy pokazały, że w dx11 działa .... lepiej).

A już tego że połowa z gier z wsparciem dx12 działa praktycznie tak samo albo lepiej na dx11 chyba nawet nie trzeba komentować. Dx12 nie dodał tak naprawdę nic nowego czego nie dorobili w dx11.x jeśli chodzi o efekty graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w dx11_3 dodano efekty cząsteczkowe, problem jest taki że DX 11 siedzi max na 2 rdzeniach procesora reszta jest szczątkowo obciążona. Jak piszesz posiadasz GTX 1080 i jeżeli grasz w FHD to dostrzegasz z pewnością braki procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nie dostrzegam tego. Wąskim gardłem jest obecnie monitor 60hz, ale monitor zmienię dopiero za jakiś czas. Jak śledziłem wykorzystanie rdzeni i wątków to nie widzę żeby tylko 2 rdzenie były mocno obciążone. Obciążają się w miarę równomiernie wszystkie 4 rdzenie ale dodatkowe wątki zdecydowanie rzadziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...