Skocz do zawartości
shakal84

GTX 1070 przycinanie gier.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Nie dawno zmieniłem GPU z  GTX780 na GTX1070,z racji tego zainstalowałem parę gier aby nacieszyć się full detalami ;) Niestety po mimo wysokiego fps są widoczne ścinki obrazu, tzn licznik fps-ów pokazuje 90-150 a gra regularnie szarpie, tak się dzieje np w Dynig Light czy w GTA V  obojętnie czy detale są na max czy na minimum czy rozdzielczość FHD czy 800x600 gry po prostu skaczą, nie istotne też czy jest włączony V-sync czy nie. Temperatury również w normie GPU max 70*C a CPU max 61*C Na starym GTX 780 takiego efektu nie było. Sterowniki najnowsze, BIOS najnowszy, wyniki w 3D marku są ok 13 900 w Fire Strike. Walnięta karta ? czy moze coś innego jest nie tak ? Dodam że tego efektu nie mam na w Asseto Corsa tam jest wszystko OK. Natomiast w reszcie gier szarpanie  jest odczuwalne bardziej lub mniej po mimo wysokiego fps, ktoś ma jakiś pomysł ?  

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten typ tak ma:), a poważnie potrzeba teraz monitora w g-sync. I jak kolega wyżej zauważył win7 ma takie przycinki na win10 ten problem jest mniejszy.

Edytowane przez Setnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest częsty problem na Pascalach, dobrze znany, dotyczy DPC latency, w przyszłym tygodniu pojawią się nowe sterowniki częściowo to eliminujące ale sama NV na swoim forum pisze, że pracują cały czas nad tym, nie jest to podobno błahy problem i może to jeszcze zając kilka tygodni zanim to całkowicie naprawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki NVIDII do najnowszej serii kart GTX 1070 i 1080 są podobno maksymalnie niedopracowane w Windows 7. Użytkownik konkurencyjnego portalu miał ścinki na gtx 1070 na tym systemie w Wiedźminie 3. Po zmianie na Windows 10 problem całkowicie ustapił.

 

Odnośnie filmiku, który podałeś. Silnik Frostbite 3 napędzający Battlefield 4 miał problemy z wielowątkowością procesora. Ja na core i7 miałem mikroprzycięcia, które zniknęły po wyłączeniu tej funkcji w biosie.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się do wymiany karty na 1080 i ten temat mnie trochę zmartwił bo nie miałem planów na razie przechodzić z w7 na w10;/ (gry, które mam do ogrania na chwilę obecną nie wymagają dx12 oraz nowe problemy windowsa w ostatnim buildzie skutecznie mnie odtrącają). Ktoś może coś więcej powiedzieć jak bardzo częsty jest ten problem czy dotyczy wybranych gier czy raczej większości. Lub z czym jeszcze to może mieć związek bo było tu wspomniane że problem też w wiedźminie się pojawiał u kogoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie  wiem co jest nie tak może po prostu mam już zbyt mocno zasyfiony system i przydał by  sie reinstal, na filmach z gier na YT ludzie mają GTX 1070 + Win 7 i wszystko śmiga jak należy.  Więc problem nie dotyczy każdej konfiguracji. Z drugiej strony chodzą słuchy że winę za to ponoszą prawdopodobnie nie dopracowane  sterowniki pod WIN 7. ze strony Nvidi.

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś hotfixów najnowszych? https://forums.geforce.com/default/topic/951723/announcing-geforce-hotfix-driver-368-95/

Wrzuciłem je na moją 1060tkę, ale i tak w grach nie zauważyłem przycinania. 

 

edit: Z tym, że pracuję na win10. 

Edytowane przez Meccaryn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak próbowałem już tych sterów i efekt jest tylko na wykresach :D, przed i po instalacji ==>

 

cf6233a2ed3b.jpg

 

ALE w grach dalej to samo po mimo dużego fpsu regularne ścinki.  

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś powiedzieć czy problem u ciebie dotyczy wszystkich gier czy tylko niektórych?

Tylko nie których najbardziej GTA V, Dyning Light, Fallout 4 identycznie jak DL, w najnowszym NFS też idealnie nie jest tak samo RIDE również od czasu do czasu przytnie. Natomiast przedostatni Tomb Raider, BF4, Asseto Corsa, Project Cars, StratCraft2, CS:GO, Dirt Rally wydają się OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Tak patrze teraz na sutter na gtx-ach i widac ze wprowadza go boost .

Bo 60 katek przy stanie P8 wyglada inaczej niz 60 klatek na P0 .Dziwne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest sedno całej sprawy. Na AMD miałem to samo. Na 290'tce musiałem podziałać aby zawsze trzymał jednakowe taktowanie w 3d. Teraz brackiemu kupiłem 480'tke i bajzel taki sam. Kilka minut w ustawieniach i nawet mało wymagające gry płyną jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

No ale 60 katek to przecież 60 latek .Skoro w grze starcza 135mhz zamiast 1500 to nie wiem o co kaman .....

Moze CL na Vram ?

Nagrałbym to ale niestety shadow play działa w base clock a nie w  idle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszły nowe stery od NV 372.54 i [gluteus maximus] :(  dalej to samo DL i Fallout 4 przycinają. Pora przygotować sie na reinstal "7" a jeżeli to nie pomoże przesiadka na "10". Bo już nie mam pomysłów co dalej robić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@shakal84

Shadowplay i experience wywal, jeśli używasz. Miałem przez to podobne przeboje, z tym że na gtx780 ;), pomimo że nic nigdy nie nagrywałem. Sama obecność shadowplaya w jakiś sposób powodowała mikroprzycięcia.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

No te nowe stery wydaje mi sie sa mocno zmienione . Nawet omijaja bios :P


Zbijaja MHZ pomimo ze sa zblokowane na GPC ale problemem jest Vram jednak tj jego czestotliwośc lub i Cl . Przy 810mhz jest potezny suter na 60 kalatkach a na 4000 mhz jest płynnie .


A nie sorki jednak GPC nie było zblokowane .Tyle biosów już tam było . No ale jednak czestotliwośc vram to jest problemem . Jak działa pełna para to jest gicio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn ? Po reinstalcji systemu po prostu instalowałem po kolei stery od MOBO później od GPU (372.54) przy instalacji sterów od GPU odznaczyłem nie które komponenty aby się nie instalowały po instalacji wygląda to tak ==> 

 

73bb81978434.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...