Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę z telefonu więc za literówki przepraszam.

 

Mam pytanie mój dysk to samsung sm951 m.2 pcie a mobo to msi z170a krait gaming 3x.

 

Chcę sobie kupić kolejny dysk ssd lub hdd jak będę zmuszony ale wolę ssd....

 

... teraz pytanie: czy mogę dokupić kolejny dysk i Windows 10 będzie go wykrywał? Gdzieś czytałem że jak ma się dysk m.2 to inne porty SATA nie działają. Czy jestem zmuszony kupić hdd (i czy hdd będzie widoczny dla systemu?)

 

Pomocy.

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić też kolejny dysk M.2, dokupić karte adapter M.2 -> pcie i wstawić w slot minimum x4 na płycie i cieszyć się drugim w pełni szybkim SSD M.2 pcie.

Wspomniana instrukcja wyjaśni który slot pcie oprócz pierwszego (zapewne zajętego przez kartę graficzną) ma co najmniej x4. Prawdopodobnie dolny.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leon masz u mnie piwo. Cała noc czytałem o tym i nie mogłem ogarnąć. Czyli tylko port numer 5 i 6 będzie nieaktywny ale 1234 już będą działać i mogę tam podłączyć ssd lub hdd?

 

Specyfikacja mobo mowi:

Storage

 

• Intel® Z170 Chipset

• 6 x SATA 6Gb/s ports* (2 ports reserved for SATA Express port)

• 1 x M.2 slot*

- Supports PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s standards, 4.2cm/ 6cm/ 8cm length M.2 SSD cards

- Supports PCIe 3.0 x4 NVMe Mini-SAS SSD with Turbo U.2 Host Card**

•1 x SATAe port (PCIe 3.0 x2)***

• Supports Intel® Smart Response Technology for Intel Core™ processors

 

* SATA5 and SATA6 ports will be unavailable when installing the M.2 module in M.2 slot.

** The Turbo U.2 Host Card is not included, please purchase separately.

*** SATAe port is backward compatible with SATA. SATA and SATAe ports maximum support 6x SATAs or 1x SATAe + 4x SATAs.

 

 

@rafa m.2 kupiłem tylko pod system nie powiem trochę kosztował i nie stać mnie na 2gi m.2 około 500gb (ja mam sm951 128gb kupiony za 65 funtow)

Edytowane przez wisnia_wisnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Leon masz u mnie piwo. Cała noc czytałem o tym i nie mogłem ogarnąć. Czyli tylko port numer 5 i 6 będzie nieaktywny ale 1234 już będą działać i mogę tam podłączyć ssd lub hdd?

 

Specyfikacja mobo mowi:

Storage

 

• Intel® Z170 Chipset

• 6 x SATA 6Gb/s ports* (2 ports reserved for SATA Express port)

• 1 x M.2 slot*

- Supports PCIe 3.0 x4 and SATA 6Gb/s standards, 4.2cm/ 6cm/ 8cm length M.2 SSD cards

- Supports PCIe 3.0 x4 NVMe Mini-SAS SSD with Turbo U.2 Host Card**

•1 x SATAe port (PCIe 3.0 x2)***

• Supports Intel® Smart Response Technology for Intel Core™ processors

 

* SATA5 and SATA6 ports will be unavailable when installing the M.2 module in M.2 slot.

** The Turbo U.2 Host Card is not included, please purchase separately.

*** SATAe port is backward compatible with SATA. SATA and SATAe ports maximum support 6x SATAs or 1x SATAe + 4x SATAs.

 

 

@rafa m.2 kupiłem tylko pod system nie powiem trochę kosztował i nie stać mnie na 2gi m.2 około 500gb (ja mam sm951 128gb kupiony za 65 funtow)

 

Trolling albo nie wierzę.

 

1/17 minimalnej pensji w funtach to jest drogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...