Skocz do zawartości
technicsPL

Obudowa dysku HDD 3.5' parę szybkich pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamówiłem coś takiego :

 

http://www.x-kom.pl/p/248644-obudowa-dysku-35-shiru-obudowa-do-dysku-sde-h2-usb-30.html

 

ponieważ, nie chcę mieć w komputerze dysków twardych, męczy mnie wsłuchiwanie się w ich szum, 7200 rpm, rezonans, wibracje, obecnie posiadam 2 ssd i 2 hdd, z jednego hdd całkowicie zrezygnuję, a tego drugiego WD BLUE 1 TB chcę wrzucić do obudowy (patrz wyżej link) , na tego WD BLUE zainstaluję takie gry jak np,. COD AW inne cody, wszystkie BATTLEFILDY, dokumenty zdjęcia filmy, na ssd'kach mam gta5 i inne gry do których potrzebuję szybszego załadowania map, poziomów.

 

I teraz rodzi się pierwsze pytanie:

 

Czy jak ten dysk WD BLUE w tej obudowie shiru będzie odpięty od zasilania, (ale podłączony pod usb 3.0) czy po jego włączeniu (guzik ON/OFF) podczas już uprzednio włączonego komputera dysk pokaże mi w MOJ KOMPUTER ? i będe mogl grę odpalić z ikonki pulpitu (żeby wykryło jego ścieżkę i literę dysku  ? Czy będę musiał kompa na nowo uruchomić z włączonym już dyskiem twardnym WD BLUE w tej obudowie shiru ?

 

Co dalej z literą dysku ? Jeżeli dysk WD BLUE będzie OFF, włożę pendrive jakiegoś będę kopiować dane, i w tym czasie włączę dysk WD BLUE w obudowie shiru. zostanie mu przecież przyznana inna litera ?

 

Jak temu zapobiec ? Czy mam od razu tego WD BLUE na usb 3.0 ustawić jako np. LIterę dysku X ? Y ? Z ? Dobrze to kombinuję czy coś przekombinuję ?

 

Proszę o pomoc bo w środę to będę robić a nie chce później kombinować,

 

i co z danymi na dysku HDD ? będę go musiał sformatować do FAT 32 ? Czy nie będę musiał nic robić ? Bo wiem że nie kiedy windows po wykryciu dysku prędzej go nie włączy niż się go nie sformatuje co by było totalną wtopą ?

 

Proszę o odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz obudowę USB3, to zwróć uwagę, czy ma interface wewnętrzny SATA3, czy SATA2. Kiedyś SATA2 będzie ograniczać przepustowość nawet talerzowca (przy dzisiejszych szybkich 3,5" nawet nie wiem, czy na początku dysku już nie jest na styk).

 

Natomiast włączanie/wyłączanie dysku na USB podczas pracy kompa to nie problem (obsługuje się go praktycznie jak pendrive).



 

i co z danymi na dysku HDD ? będę go musiał sformatować do FAT 32 ?

 

Nie, no co ty. Nic nie robisz. Sam mam dysk zewn. z NTFS .

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze ostatnie ważne pytanie :

 

Co dalej z literą dysku ? Jeżeli dysk WD BLUE będzie OFF, włożę pendrive jakiegoś będę kopiować dane, i w tym czasie włączę dysk WD BLUE w obudowie shiru. zostanie mu przecież przyznana inna litera ?

 

Chodzi o ścieżkę gdzie będzie instalowana gra, zmieni literę to będzie lipa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ścieżkę gdzie będzie instalowana gra, zmieni literę to będzie lipa ?

 

Akurat nie wpadłem na pomysł instalacji programów na dysku archiwizacyjnym. Jednak w sumie, jeśli przydzielisz jakąś literę, która nie będzie normalnie używana (np. K - musiałbyś wiele penów na raz wsadzić, by do niej dojechać), to problem obejdziesz.

 

ps. tylko po co chcesz instalować cokolwiek na talerzowcu? Miejsca na SSD Ci brakuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co mam instalować far cry 4, far cry 3, battlefildy na SSD ? na ssd wrzucam tylko gry gdzie potrzebuję częściej szybszego odczytu na mapę poziom. Wszystkie gry ktore planuje zainstalować na twardzielu to około 600 GB, mam specjalnie na te gry kupic SSD ? :) oszalałeś

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co mam instalować far cry 4, far cry 3, battlefildy na SSD ? na ssd wrzucam tylko gry gdzie potrzebuję częściej szybszego odczytu na mapę poziom. Wszystkie gry ktore planuje zainstalować na twardzielu to około 600 GB, mam specjalnie na te gry kupic SSD ? :) oszalałeś

 

Cóż, mi zależy na ciszy i jedyny dysk w PC to SSD ( z tym, że nie mam 600GB gier jak Ty ;) ).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak to sobie tego HDD wrzucę do półki pod biurko, kabel długi usb 3.0 - 1.5 metra podłącze z tyłu kompa i jest cacy, zrobię sobie jeszcze przełącznik na ON OFF pod biurkiem zeby nie otwierac tej polki ciągle, mysle że coś z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...