Skocz do zawartości
Maryushi3

HDD na kopie zapasowe 2-3TB do 350-400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Przy ostatnim "sprzątaniu komputera" doszedłem do wniosku, że mam trochę rzeczy, których nie chciałbym utracić. Aktualnie jest ich niewiele (niecałe 200GB) i na wszelki wypadek porozrzucałem je po partycjach, ale nie wiadomo co przyniesie przyszłość. Naszła mnie jednak myśl, aby kopię tych danych przechowywać fizycznie oddzieloną od dysku, z którego korzystam na co dzień. No i tutaj wyjścia mam dwa, i o ile wydaje mi się, że wiem, które jest lepsze to nie do końca wiem co wybrać.

  • Wyjście 1 (mniej preferowane): Kupić jeszcze jeden wewnętrzny dysk do komputera, mieć go podłączonego i kopiować na niego dane, na których mi zależy. Ew. kupić dwa i ustawić je w RAID1, ale to graniczy z cudem poniżej 400 zł.
  • Wyjście 2: Kupić zewnętrzny, potencjalnie nabiurkowy dysk na USB i albo kopiować na niego dane ręcznie, albo nauczyć jakiś program, aby po podłączeniu (albo włączeniu) dane kopiował automatycznie. No i tutaj, z racji tego, że ten wybór jest chyba rozsądniejszy, nie chciałbym go później żałować. Nie przeciągając,
    • WD Elements Desktop (WDBWLG0020HBK), czy...
    • ADATA HM900 (AHM900-2TU3-CEUBK), a może...
    • Seagate Expansion (STEA2000400)?

Oba te rozważam w wersji 2TB (jak widać po numerkach). Nie zależy mi na szybkości czy cichości dysku, bo używany będzie sporadycznie (no, może na szybkości troszeczkę mi zależy :P ). No i nie chciałbym musieć dodatkowo napadać na bank, dlatego taki przedział cenowy.

Któryś z nich szczególnie powinienem ominąć? Jest w tym przedziale cenowym coś lepszego? Może powinienem trochę dołożyć i wziąć coś innego? A może jest jakieś kompletnie inne wyjście z sytuacji, o którym nie mam pojęcia?

Edytowane przez Sonic0509

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...