Skocz do zawartości
VANREN7

Sprzedaż uszkodzonego telefonu - wycena? A może naprawa?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Tak się składa że chciałbym pozbyć się swojego poprzedniego smartfona (Sony Xperia E), który po aktualizacji oprogramowania padł i nie chce się uruchomić. Dlatego chcę go sprzedać, bo może ktoś go odratuje albo użyje dla części zamiennych. Na wszelki wypadek opiszę w czym problem.

 

Podczas aktualizacji telefonu wystąpił problem, po czym telefon nie chce się uruchomić. Szukałem rozwiązania na forach Sony, próbowałem uruchamiać telefon za pomocą przycisku POWER i VOLUME +/-, ale zawsze witało mnie tylko logo Sony, następnie błąd aktualizacji (żółty trójkąt ostrzegawczy z wykrzyknikiem) po czym telefon się wyłączał. Pomyślałem że może bateria była za słaba, więc podłączyłem telefon do ładowania, ale po kilku godzinach włączania i wyłączania się telefonu (tak reagował na ładowanie), teraz już tylko miga czerwona dioda przy próbie uruchomienia, tylko podłączony uruchamia się, ale tylko po to bym zobaczył wspomniany wyżej błąd. Komputer nie wykrywa urządzenia, więc nie mogę zaktualizować go przez to narzędzie od Sony.

 

Jeśli ktoś ma rady jak to naprawić, piszcie śmiało, będę bardzo wdzięczny. Jeśli jednak nie, to może pomożecie mi wycenić ten telefon. Wiadomo, fortuny na nim nie zbiję, ale może wpadnie coś przy okazji do portfela. Zestaw zawiera telefon w bardzo dobrym stanie, ekran jest praktycznie nieporysowany, niepotłuczony, nigdy mi nie upadł, w dodatku mam oryginalną baterię, oryginalną ładowarkę z odpinanym kablem USB i oryginalne słuchawki. Nie sprzedaję też często na allegro, więc nie wiem jak podejść do ceny. Wystawić na licytację od 1 zł czy zacząć od konkretnej ceny?

 

Z góry dzięki za pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowałeś wgrać oryginalne FW za pomocą Flashtoola ?

 

Skoro pokazywało się logo Sony to FT powinien dać radę z tym , co innego jak by był całkowicie martwy .

 

A co do wyceny - popatrz na allegro / olx po ile chodzą te modele ( szczególnie wersje uszkodzone ) .

 

Potem wystawiasz aukcję - może być od 1 zł , może być od większej kwoty .

 

Chyba że FT załatwi problem z softem to możesz go sprzedać jako sprawnego .

 

Alternatywa to zanieść do jakiegoś komisu , choć tutaj nie licz na dużo kasy - dostaniesz mniej niż byś wystawił na allegro/olx .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję z tym Flashtoolem, pogoogluję co i jak.


Użyłem Flashtoola, flashowanie przebiegło podręcznikowo, tyle że telefon teraz już w ogóle się nie uruchamia. Nie ma nawet loga Sony, ot, wciskanie przycisku POWER i VOLUME +/- skutkuje migającą czerwoną diodą, po podłączeniu ładowarki z kolei niebieską (+) lub zieloną (-), ale uruchomić się nie chce.

Edytowane przez VANREN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie umie to się nie rusza a tym bardziej nie próbuje bo ktoś z forum raz zrobił i mu wyszło, a jak zrobiłeś roślinę to trzeba było zrobić operacje na wgraniu kdz chyba wręcz najprostszy sposób i bez problemowy a teraz mawz cegłę ale kdz przecież specjaliście do głowy nie przyszedł.

Chcesz to za 50zł mogę kupić jak jest w dobrym stanie a bateria nie była ładowana na tzw. całą noc.

 

 

SMDHoMIeS™

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KDZ to jest wykorzystywany w przypadku LG, a nie Sony. Właśnie sam pokazałeś jakim jesteś specjalistą. Dostał dobrą radę.

 

Ja bym spróbował wgrać jeszcze raz jakiś inny soft. Jaki soft wcześniej wgrywałeś i skąd go pobrałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...