Skocz do zawartości
sugareczeq

Stream z CS GO i5-4460 i gtx 750 nie daje rady?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mam problem, ponieważ ostatnio przesiadlem się z pentiuma g3258 na i5-4460, aby móc streamowac cs. Ku mojemu zaskoczeniu nie mogę. Gdy gram normalnie mam stałe 299, jednak gdy odpalam stream... czysta poezja. Klatki wachaja się w okolicach 40... 4:3 i wszystko low.

Wie ktoś co może być przyczyną?

Mój sprzęt

Msi gtx 750 2gb

i5-4460

Corsair vs 450

Msi h81m p33

4gb ram

 

Znam streamera, grającego 16:9 na średnich, który osiąga z 8gb ramu stałe 150fps

 

Jeżeli zły dział proszę o przeniesienie

Edytowane przez sugareczeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od ustawien Streama. Jak chcesz wyeliminowac spadki fps'ów to zmien dekodowanie z x264 (CPU) na QSV (integra) lub NVEnc (Nvidia).

Jakosc streamu sie pogorszy ale proc nie bedzie taxowany.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, problem leży w twoim sprzęcie. Jest on po prostu za słaby i stąd masz tak wysoki drop fps.

Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie była by inwestycja w kartę do stremowania.

A swoją drogą ilość ramu, który posiadasz też nie powala - biorąc pod uwagę fakt, że chcesz stremować. Mniemam, że odpalony system + klient steam + inne rzeczy, które tam używasz w standardzie, to jakieś 2 GB zajętej pamięci. A jak dodasz do tego odpaloną przeglądarkę z kartami to już robi się grubo ponad tą wartość, a gdzie OBS i cała reszta?. Ot i cały problem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Goldberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym samym prawie pc leci w 150fps podczas streamu.

sprecyzuj "prawie" bo to może być zasadnicza różnica. I czy jesteś w 100% pewien, że ta osoba nie wspomaga się zewnętrznym lub wewnętrznym urządzeniem do strimowania?

 

Powiem szczerze, jakoś mi się nie chce wierzyć w to co napisałeś. Nawet i7-6700K z 16GB Ramu ale ze słabą kartą graficzną ma potężne drop fps'y, a Twoja karta raczej do tytanów wydajności nie należy.

Edytowane przez Goldberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuć screeny z ustawieniami OBS - najważniejsze karty czyli: kodowanie, streamowanie, obraz i zaawansowane - fotki z tych zakładek wystarczą. ;)

PS. 8 gb ramu posiada tenże streamer - Ty masz 4gb. Ja przy 8gb też potrafiłem mieć ścinki (inne gry), teraz mam 16gb i nie narzekam aż tak. Lecz ja dodatkowo wydałem kasę na dwa grabbery, jeden na PCI-E drugi osobny do zgrywania gry na dysk zewnętrzny (brak spadków fps przy wymagających tytułach)

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hyh..., przyjacielu, z tym sprzętem i tymi ustawieniami zapomnij o strimowaniu w fullhd. Max co możesz wyciągnąć to 720p. Przede wszystkim włącz skalowanie obrazu do 1280x720.

Druga kwestia, jakość przy tym bitrate'cie będzie tragiczna. Jakie ty masz w ogóle łącze? - podaj upload a nie download. Jak nie masz 4 megabitów up'a to zapomnij w ogóle o takiej zabawie.

 

Musisz zrozumieć, że barierą w Twoim przypadku jest za słaba konfiguracja komputera. Ona jest wystarczająca do tego by sobie swobodnie pograć ale już nie pograć i strimować.

Edytowane przez Goldberg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie o to mi chodziło - tak myślałem że pewnie rozdzielczość full HD ew. bitrate na poziomie 18000 i próbujesz coś ugrać ;)

W zakładce Streamowanie kliknij na dole "optymalizuj" by dostosować się do twitcha.
Przy 720p możesz wrzucić spokojnie 1500 bitrate by pikseloza ludzi nie zjadła na streamie.
Wyłącz tryb niskiego opóźnienia - jedzie dodatkowo na jakości + wydajności sprzętu. A co do x264 - zmień kodowanie na x264 bo nvidia NVENC na tej grafice wcale lepsze od procka nie będzie a ciut odciąży grafikę. Powinno być wsio w porządku wtedy ;)

I tak jak podał kolega wyżej - wyślij dane apropo internetu - upload. sprawdź na speedtest.net - wybierz na mapce Pragę w Czechach (Prague ;) ) - bo tam jest najlepszy dla PL serwer Twitcha - i podaj tutaj info. Jeżeli będzie wysokie (upload w granicach 6-8 mbit) to bitrate możesz spokojnie do 2500 - 3000 podciągnąć, wtedy jakość będzie spoko a Ty nie odczujesz pingów za wysokich.

Edytowane przez Drunk_ZoZol
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam upload w okolicach 10. Jak ustawiam to na grafikę to wyświetla mi się https://scr.hu/zYo63O

Jeszcxe raz dzięki za pomoc

To wejdź w bios i włącz w ustawieniach procka QuickSync - To to samo praktycznie ale działa lepiej i grafikę odciąża. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...