Skocz do zawartości
ziomek78

Czy zasilacz Corsair RM550X 80Plus Gold uciagnie sprzet z nowa karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam za zamiar zakupic nowa karte graf. Zotac GeForce GTX1070 AMP! Extreme 8GB GDDR5 (256 bit) Pytanie jest takie czy mój zasilacz ( Corsair RM550X 80Plus Gold )    pociagnie cały mój sprzet z nowa karta graf.?czy muszę zakupic mocniejszy zasilacz?

Mój sprzęt:

 

Płyta główna: Asrock FATAL1TY Z97X Killer

Procesor: Intel Core i7 4790K 4.0

Ram :g.skill trident x series 16gb (2x8gb) ddr3 2400mhz cl10

Obudowa: Cooler Master Cm Storm Trooper

Chłodzenie procesora: Noctua Nh-d15 + 2x140mm.wentylatory

Dyski twarde: Samsung evo 850 120gb, Kingstone SSD HyperX 3K 240GB SATA3, Wd 1tb black, Wd 1tb blue - z czasem planuje wymienic jeden dysk ssd na wiekszy koło 1 tb

Karta dzwiekowa :Creative Sound Blaster Recon3D THX PCIE Fatal1ty Pro

Wentylatory 1x200mm.led ,3x120mm.led , 1x140mm

4-6 wejsc usb 3 mysz i klawiatura gaming roccat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od portfela i tyle. Fakt wyceniana jest kosmicznie, ale relatywnie do wydajności... z przewagą na krojenie entuzjastów za dodatkowe FPSy.

Ja osobiście raczej brałbym 1070-kę, bo tyle mogę jeszcze ewentualnie dać, a i wydajność mnie wystarczy.

 

Reasumując masz i nie szkoda ci tych 3kzł to kup, w innym przypadku 2kzł za 1070-kę również powinno Cię zadowolić wydajnościowo, w końcu to konkurent 980Ti.

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 też da radę w grach:) a to konkurent 980 po podkrecaniu nie wiele traci do 1070 a różnica prawie 800zl

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Sporo traci, sporo. Patrzmy obiektywnie. Te dodatkowe pln-y to nie wymysł marketingu, a chłodna kalkulacja wydajnościowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na pierwszego posta na konfiga zainteresowanego, nie po to kupuje się i7 4970k i myśli o grach, żeby wstawiać tam kartę pokroju 1060... chyba, że jest to przemyślana decyzja pod konkretne gry, monitor itd..

GTX 1060 nie jest mocną kartą, a to czy jest ona wystarczająca zależy od użytkownika. Dla ciebie jest ok, a dla innych 2x1080 będzie mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...