Skocz do zawartości
Dawid afg

Windows Home/Pro OEM LCP - jakie są różnice?

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając sklepy w poszukiwaniu systemu na nową maszynę, natknąłem się na ofertę "Windows 7 home w wersji OEM LCP" o niższej cenie względem innych miejsc. Zamiast plastikowego pudełka, jest użyta papierowa koperta rodem ze starych starterów gsm. W sieci dokopałem się informacji że skrót LPC oznacza Low Cost Package. Czy ten system można śmiało kupić i samemu instalować, czy może to jest ta wersja sprzedawana przy "komputerach z odzysku"?

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompy z odzysku to Program Microsoft Authorized Refurbisher

 

 

śmiało kupić i samemu instalować

można tylko wersje box systemów, wyjątek stanowiło W8, który w wersji box nie występował i oem można było samodzielnie instalować.

 

Przeglądając sklepy w poszukiwaniu systemu na nową maszynę, natknąłem się na ofertę "Windows 7 home w wersji OEM LCP" 

Nowa maszyna i stary system, nie rozumiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można tylko wersje box systemów, wyjątek stanowiło W8, który w wersji box nie występował i oem można było samodzielnie instalować.

 

 

Wiec nie jest tak, że sami stajemy się "system builder'ami" gdy kupiliśmy części/komputer i dodatkowo później system? Więc każdy kto do tej pory dokupił OEM w późniejszym terminie by zalegalizować system, dalej był piratem?

 

Nowa maszyna i stary system, nie rozumiem.

Nie które moje programy odmawiały współpracy na nowszym W10. Poza tym ani wygląd UI, ani licencja nie spełniają moich oczekiwań w tym, ani nowszym systemie Win 8/8.1. Po prostu wygodniej pracuje mi się na tym "siódemkowym, klasycznym", nieco archaicznym systemie i chciałbym posiadać go legalnego ;)

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiec nie jest tak, że sami stajemy się "system builder'ami" gdy kupiliśmy części/komputer i dodatkowo później system? Więc każdy kto do tej pory dokupił OEM w późniejszym terminie by zalegalizować system, dalej był piratem?

Zgodnie z licencjami MS system builder nie buduje kompa na własny użytek. Nie jest to legalny system wg MS.

 

Witaj.

By legalnie użytkować wersję OEM musisz ją mieć na fakturze z częścią niezbędna do pracy komputera. Wtedy Windows jest przypisany np. do pamięci ram.

Bzdura.

https://www.microsoft.com/OEM/pl/licensing/sblicensing/Pages/windows-licensing-for-personal-use.aspx#fbid=Hc8HKMy_x4G

Nia ma tam mowy o W7, jednak przy W7 jest to samo, co przy 8.1, 10 tj. "Wymagana jest pełna wersja detaliczna w pakiecie." Tylko W8 był wyjątkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...