Skocz do zawartości
xxxppwxxx

Lenovo T420 eGPU ? + adapter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio dość poważnie zastanawiam się nad zakupem laptopa i dołożeniem do niego zewnętrznej karty graficznej.

Mój typ to używany laptop Lenovo T420 z procesorem i5-2540M i do tego sprzęt z mojego pc : karta Msi r7 370 2Gb + zasilacz SilentiumPC Vero M1 600w modularny.

I tu rodzi się pytanie czy taki sprzęt ma rację bytu? Procesor 2 rdzenie w połączeniu z tą kartą?\

Jaki adapter na gniazdo ExpressCard/34 najlepiej zastosować? + opcjonalnie obudowa.

Czekam na wasze opinie ,propozycje i ewentualnie argumenty za i przeciw tej konfiguracji.

Pozdrawiam.

Edytowane przez xxxppwxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - miałem eGPU w konfigu i5 3320m + GTX 660 + 8 gb ddr3 1600 mhz, miałem stacjonarkę i3 2100 + GTX 750 Ti + 4 gb 1333 mhz i bez porównania lepiej gry chodziły na stacjonarce (np. Wiedźmin), choć teoretycznie miała słabszy konfig. 

 

Jak nie musisz to się w to nie baw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę ze strat jakie za sobą niesie wykorzystanie karty pod gpu ,tym bardziej pod ExpressCard (ograniczenie przez szynę).

Głównym moim założeniem jest stworzenie dosyć wydajnej ,mobilnej i przede wszystkim taniej platformy .

Pomimo tego moim zdaniem warto spróbować i przekonać się na własnej skórze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten eksperyment chcesz robić z braku czy nadmiaru środków?


Pakowanie tam zasilacz SPC Vero M1 600W jest be sensu.

Wystarczy taki dell http://allegro.pl/zasilacz-dell-adp-220ab-12v-18a-optiplex-gw-fv-x-i6360781740.html i dużo łatwiej będzie to ogarnąć. Trzeba tylko odpowiednie wtyczki po stronie 12V dolutować, bo tamta może mieć inny układ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet jaki sobie luźno ustaliłem to +/-2k zależy jakie będą koszta całego zestawu.

Dzięki ten zasilacz z pewnością zmniejszy rozmiary całości.

@vodeczka mam w planach dokupić to tego laptopa jakąś i7 w quadzie jeśli takowa istnieje na tą podstawkę bo nie sprawdzałem.

Edytowane przez xxxppwxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dwa tysiaki można już ładnie pograć. gtx970 nowa za 1029 zł, i5 2400 + mobo + 8GB ram + ssd 240GB + zasilacz. W tej cenie możesz mieć wydajność. Ty wybierasz dziwactwo, jak cię stać na dziwactwa, to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stacjonarkę to ja już mam postawioną na  Asrock Z77 Extreme4 + i7 2600k z chłodzeniem wodnym od asetek'a. A że pracuję za granicą to nie chcę brać tam pc'ta + monitor i cały osprzęt. Mam nadzieję że przybliżyłem  po części o co mi chodzi.

Edytowane przez xxxppwxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...