Skocz do zawartości
grivder

Problem z przydzielaniem adresu ip karcie sieciowej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Kupiłem ostatnio kartę sieciową do mojego komputera Tp linka. Po  zamontowaniu i wgraniu sterowników wszystko chodzi ale gdy tylko zresetuje komputer to nie ma internetu a karcie przypisywane jest ip 169xxx. Czytałem że to system sam przydziela gdy DHCP tego nie zrobi ale nie wiem w czym jest problem bo nawet jeśli kabel bezpośrednio wepnę do karty pominę router i ustawienie adresy na sztywno to i tak nie działa. Dodam że karta zintegrowana chodzi normalnie. Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć filtrowanie po adresie mac karty sieciowej i wtedy z pominięciem routera dostawca nie rozpozna karty, jako klienta. Tym samym nie przypisze ip.

 

Jeśli poprzez router też jest problem, spróbuj na routerze przywrócić ustawienia fabryczne i dokonać ponownej konfiguracji. Inna opcja, dhcp na routerze może dysponować wąską pulą adresów i mieć już wszystkie wykorzystane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maca przepisałem z karty sieciowej zintegrowanej do tej nowej bez router na samym kablu ale też nic. DHCP ma 100 adresów więc to raczej nie to. Dodam że to już druga karta sieciowa ze sklepu bo na początku myślałem że może jest uszkodzona. Nie daje mi spokoju dlaczego na początku do pierwszego restartu chodzi normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wina może być po stronie routera lub złej konfiguracji karty (o ile nie zmieniałeś nic w ustawieniach zaawansowanych w mendadżerze urządzeń). W przypadku gdy karcie sieciowej nie zostanie poprawnie przydzielony adres IP przez DHCP, karta domyślnie otrzymuje adres rzędu 169.xxx.xxx.xxx. Dlatego nie ważne jaką kartę sieciową używasz w PC, problem pozostanie, jeśli nie rozwiążesz go w routerze. Sprawdź aktualizacje firmware routera (albo nadpisz firmware, nawet jeśli nie ma nowej wersji), spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne i skonfigurować połączenie z Internetem od nowa (wyczyści to pliki tymczasowe, cache dns, arp i kilka innych parametrów które mogą powodować błędy w jego działaniu). Możesz spróbować zwiększyć czas rezerwacji lokalnych adresów IP (domyślnie jest to zazwyczaj 24h). Dobrym nawykiem jest ustawienie puli adresów IP dla DHCP na 192.168.1.100-192.168.1.200, ponieważ na niższych adresach często mogą występować kolizję (nie mówiąc, że większość crackerów próbuje na ślepo atakować 192.168.1.1, 192.168.0.1, 192.168.1.2, 192.168.0.2 itd. więc dodatkowo utrudniamy im potencjalny atak).

Jeśli problem nadal będzie występował, przypisz sobie statyczny adres IP (panel sterowania - centrum sieci i udostępniania - zmień ustawienia karty sieciowej - właściwości - zaznacz: protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4) i ponownie właściwości).

Przykładowe ustawienia

Adres IP: 192.168.1.65 (unikaj początkowych adresów)
Maska podsieci: 255.255.255.0
Brama domyślna: 192.168.1.1
Preferowany DNS: 8.8.8.8 (od Google, moża też użyć OpenDNS)
Alternatywny DNS: 8.8.4.4

Jeśli router działa w innej podsieci to oczywiście ustawienia będą inne, jednakże schemat pozostaje ten sam. Unikaj zajmowania początkowych adresów z podsieci, korzystaj z Google DNS lub OpenDNS (są o wiele szybsze i stabilne niż Orange, Netia, UPC itd.).

 

Edytowane przez airwaves

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem program odpaliłem ipconfig/release włączyłem program w programie pisze mi wpisz filter przechwytywania a jak daje  ipconfig/renew to mam komunikat

No operation can be performed on Ethernet while it has its media disconnected

 

Kupiłem kartę bo wole mieć zewnętrzną nie rozumie dlaczego jak podpinam ją pierwszy raz to działa do pierwszego restartu;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nie daje win 10 zainstalował najnowsze sterowniki a na tych z płytki chodzi tak samo;/

 

Zobacz, czy nie masz na jakiejś karcie sieciowej włączone udostępnianie.

Ta twoja sieciówka to USB, czy PCI-e?

Jeśli USB, wyłącz w biosie wsparcie dla Legacy USB support.

Edytowane przez barwniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...