Skocz do zawartości
Pazura

Asus RX 470 Strix dropy z 1250MHz do 300MHz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki dziwny problem z moim asusem, a nie chciałbym go oddawać bo bardzo fajnie działa opróćz tej przypadlosci:

http://forum.pclab.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=74748

http://forum.pclab.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=74741

 

Co jakiś czas karta po prostu spada na 300MHz i mam wtedy ogromnego dropa z 60fps do ok 15. 

 

Testuje kartę głownie na Wiedźminie. Gdzie indziej ten poroblem też się pojawia.

 

Próbowałem już z power limitami, temperature limity itp..

 

Chciałbym to rozwiązać lub oddać kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Problem to zbyt wysoka temperatura. Z tego co słyszałem to ustawienie temperatury docelowej zmienia zachowanie wentylatorów, ale już nie samej karty. Problem powinien być naprawiony w przyszłych sterownikach. W tej chwili jeżeli przekroczysz temperaturę docelową ustaloną przez producenta karty o  3-5C to ta obniża taktowanie do 300MHz ;) W przypadku Sapphire jest to 75C, którego nie osiągniesz nijak jeżeli nie grzebiesz w wattmanie, natomiast samo podniesienie limitu zasilania do wartości która pozwoli na prace z 1260MHz non stop powoduje już zbliżenie się do tej temperatury po jakimś czasie. W moim przypadku podniesienie taktowań o 5% do 1325MHz to maksimum na ile mogę teraz liczyć bez takich spadków FPS. Podsumowując trzeba czekać na nowe sterowniki i trzymać kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw podczas grania w WattManie wysoką prędkość  minimalną obrotów wtedy temperatura nie przekroczy granicy. Mam Rx 470 Nitro+, jak gram ustawiam zakres obrotów na minimum 1700 (wtedy po przekroczeniu temperatury załączenia odrazu osiągana jest ta wartość), nie jest to jeszcze odczuwalne a temperatura z powerlimitem +50% to 72 stopnie. 

Edytowane przez jg777xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie karta ma ok 76 stopni jakoś?

A kiedy mają być nowe sterowniki, bo karciocha mi bardzo pasuje.

 

Sterowniki nie wiadomo i nie wiadomo czy coś naprawią :D Obecnie WattMan to tragedia i dramat.

Próbowałeś dać wyższe obroty wentylatora? Zobacz jaka jest temperatura docelowa na tym asusie jak zresetujesz ustawienia i w nią celuj.

 

Ustaw podczas grania w WattManie wysoką prędkość  minimalną obrotów wtedy temperatura nie przekroczy granicy. Mam Rx 470 Nitro+, jak gram ustawiam zakres obrotów na minimum 1700 (wtedy po przekroczeniu temperatury załączenia odrazu osiągana jest ta wartość), nie jest to jeszcze odczuwalne a temperatura z powerlimitem +50% to 72 stopnie. 

 

Przed czy po OC? :D U mnie dobija do 80C przy 2400RPM po OC 1410/2100 i poważnie myślę żeby ją oddać i wziąć GTXa :/

Żeby było jasne mówię o Wiedźminie na uber, bo np. w ROTTR temperatury są zauważalnie niższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki nie wiadomo i nie wiadomo czy coś naprawią :D Obecnie WattMan to tragedia i dramat.

Próbowałeś dać wyższe obroty wentylatora? Zobacz jaka jest temperatura docelowa na tym asusie jak zresetujesz ustawienia i w nią celuj.

 

 

Przed czy po OC? :D U mnie dobija do 80C przy 2400RPM po OC 1410/2100 i poważnie myślę żeby ją oddać i wziąć GTXa :/

Żeby było jasne mówię o Wiedźminie na uber, bo np. w ROTTR temperatury są zauważalnie niższe.

Wrócę do domu to walne mu max obroty i zobaczymy. Niekiedy ten Wattman dziwnie działa.

 

Ja Sapphira miałem i oddałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki nie wiadomo i nie wiadomo czy coś naprawią :D Obecnie WattMan to tragedia i dramat.

Próbowałeś dać wyższe obroty wentylatora? Zobacz jaka jest temperatura docelowa na tym asusie jak zresetujesz ustawienia i w nią celuj.

 

 

Przed czy po OC? :D U mnie dobija do 80C przy 2400RPM po OC 1410/2100 i poważnie myślę żeby ją oddać i wziąć GTXa :/

Żeby było jasne mówię o Wiedźminie na uber, bo np. w ROTTR temperatury są zauważalnie niższe.

Przed OC, wentylator chodził równa na 1700, nie podbijał obrotów, bo limit temperatury 75 (wiedźmin 3). Zobaczę jak przy otwartej obudowie będzie wyglądać sytuacja.

Edytowane przez jg777xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory na 100%

http://gpuz.techpowerup.com/16/08/22/nyg.png

 

Dalej lipa, power limit na 150%.

 

W watmanie limit na 80 stopni, min 1700 obrotów i dalej guano.

 

Dalej to samo, dałem 950mV na rdzeń i guano.

wyciąg z GPU-Z nr.7

 

 

Edit.2

Dałem limit na 90 stopni. Był tylko 1 drop,a tak to równiutko 73 stopnie.

nr. 8

post-219575-0-52214500-1471877246_thumb.gif

post-219575-0-44879500-1471878181_thumb.gif

Edytowane przez Pazura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zawsze się będzie działo jeśli przekroczysz temperaturę przewidzianą przez producenta o kilka stopni. Wygląda jakby te karty grzały się bardziej niż przewidzieli ludzie którzy je projektowali :) Dzisiaj czytałem recenzję jeszcze innego modelu i też ma to samo - przy 78C zaczyna świrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory na 100%

http://gpuz.techpowerup.com/16/08/22/nyg.png

 

Dalej lipa, power limit na 150%.

 

W watmanie limit na 80 stopni, min 1700 obrotów i dalej guano.

 

Dalej to samo, dałem 950mV na rdzeń i guano.

wyciąg z GPU-Z nr.7

 

 

Edit.2

Dałem limit na 90 stopni. Był tylko 1 drop,a tak to równiutko 73 stopnie.

nr. 8

Przy takiej prędkości obrotowej to bardzo wysoka temperatura u mnie w szafirze z otwartą obudową i obrotach na 1800 (testuje granice słyszalności żeby mieć jak najniższe temperatury w akceptowalnej głośności  są  to 63 stopnie. Ewentualnie w celu pozbycią się spadków możesz zablokować fps na jakiejs niższej wartości np 45 wtedy karta nie będzie pracowała na 100% ciągle ale będzie to tymczasowe rozwiązanie bo przyjdą gry, w których by osiągnąć płynności będzie musiała chodzić pod 100% obciążeniem. 

 

 

Możesz jeszcze w Wattmanie przejść do ręcznego trybu sterowania napięciem i je obniżyć, poszukaj najniższego  przy którym będą stabilne zegary - powinno to zbić temperaturę.

Edytowane przez jg777xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce żeby karta pod 100% obciążeniem potrafiła pracować w normalny sposób.

 

Dziś nawet gdy dałem 70% obrotów to po jakimś czasie zbiło taktowanie do 300MHz, a potem wyłączył wentylatory : E

 

Zniżyłem już napięcia do 950 mV, nie wiem jak to Sebastianowi działało tak fajnie.

 

Chyba oddaje kartę i nie wiem co już mam kupić.

 

Załączam screen

 

Na 1060 walnęli kloca z 3 wentylatorami......

post-219575-0-06140400-1471977196_thumb.gif

Edytowane przez Pazura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Dla mnie to jakiś problem z biosem .

300mzh to jest najnizszy stan a te nowe radeony mają siedem więc jakby przekroczyło jakś limit to powinno zbić do szóstego , piatego ipt itd .

Nie wiem pogrzeb w tym oprogramowaniu co sie ustawia mhz dla poszczególnego stanu np


Jakbyś brał cos nowego to najlepiej palt 1070 2.5 slota .to jest dopiero cisza .Po 900-1000 rpm w pełnym depnieciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu próbach walkach itp

2k rmp, limit na 120% i temperatura w okolicach 73 stopni i nic się nie dzieje.

W tym Asusowym Guanie nie da się ustawić krzywej dla wentylatorów i fajnie by było wyłączyć fan stop.

 

To jest niemożliwe to co się dzieje. W teście purepc ta karta tak dobrze wypadła, a u mnie w domu...

 

Jeszcze spróbuje przełożyć wentylator na górze, bliżej rogu, bo aktualnie jeden tam nie działa.

 

Samemu się zastanawiałem nad kupnem 1070 od palita, ale to bez sensu  moim przypadku. Głownie siedzę na ubuntu, od czasu do czasu w coś pogram na windowsie, a wydajność rx 470 mi wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Mogeś choć przeinstalowa castry .U mnie jnp gtx działał na max zegarach ostatnio pomimo ze gpu load 0% .Po reinstalacji jak reką odjął .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem trochę testów tego Strixa, sam mam i nic takiego nie występuje więc to odosobniony przypadek.

Na którymś forum czytałem o podobnym problemie, ale nie jestem w stanie sobie teraz przypomnieć na którym. Ciężko również mówić o odosobnionym przypadku, kiedy popularność tych kart na razie jest dość niska. Plus ta wtyczka 6pin nie wróży dobrze na oc karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mówić o nie odosobnionym przypadku skoro tysiące kart już u ludzi. Ja jej nie kręcę z uwagi na 6 pin, wystarczy że mi trzyma boosta 1150 - 1250. Kupiłem z uwagi na szybką dostępność, wygląd stealth też mi się spodobał. Za to po kręceniu taki msi robi się mocno głośny sporo testów. Jednak wolę w miarę cichą, bez piszczących cewek, chłodną zamiast 3 fps więcej. Karta jest OK a kolega trafił na trefny egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie zamierzam kręcić karty interesuje mnie cisza , zastanawiam się jeszcze nad GTX 1060 3GB.Cena porównywalna wydajność też do full hd te 3GB powinny być ok tylko ciekawe na ile czasu ten GTX będzie ok? Kart nie zmieniam za często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...