Skocz do zawartości
technicsPL

GTX 970 czy GTX 980 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie trudny wybór grafiki, zauważyłem bardzo duży spadek cen tych dwóch kart.

 

http://www.x-kom.pl/p/208786-karta-graficzna-pci-e-asus-geforce-gtx-970-4096mb-256bit-directcu-ii-strix-oc.html

 

http://www.x-kom.pl/p/258986-karta-graficzna-pci-e-asus-geforce-gtx-980-4096mb-256bit-matrix-rog.html

 

tymczasem na morele ten GTX 980 z ROGa kosztuje 1950 złoty....

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-980-matrix-4gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3x-dp-box-90yv07j1-m0na00-795552/

 

 

Zamierzałbym wykorzystać ten moment i zakupić tego gtx 980, ale czy to sensowny wybór żeby dopłacić te 300 złoty ?

 

Już sama myśl i czytanie o tych 3,5 gb VRAM od gtx 970 robi mi się źle, gdyż w gtx 980 tego problemu w przepustowości już nie ma.

 

Co by można było porównać cena/wydajność do tego gtx 980 za 1300 złoty ??

 

Na pewno żadnego radeona RX 480 nie chcę..

 

A co z GTX 1060 ? Kolejna dopłata 300 złotych do GTX 1060 MSI GAMING coś da ? Pomijając fakt że 1000 złoty to max jakie chciałem wydać, ale te 300 złoty mogę dorzucić do tego gtx 980 matrix.

 

I jak sprawa zasilacza ? Mam Corsair RM 750 wat gold, nie będzie żadnych problemów ?

 

Zamierzam pograć w końcu THE FOREST na v-sync włączonym, gdzie na obecnym gtx 760 rwie mi obrazem bo spada do 56 fps.

 

Mój procesor to i5 6600K @ 4500 mhz. Co sądzicie o tych kartach na obecną chwilę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 nie wiem czy jest sens pakować się w starą generację

najlepiej to 970 ale używka - jak chcesz staroć ;)  

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mnie zastanawia co teraz jest bardziej opłacalne. Niereferent 980 czy niereferent 1060, który często jest w wyższej cenie. Palit dual był za 1279 zł, ale sprzedawał sie chyba za dobrze, bo szybko znikł ze sprzedaży, a jak wrócił to w znacznie wyższej cenie.  Chyba jednak lepiej brać nowszą kartę ze względu na 6 GB VRAM, ale warto poczekać na pełną dostępność modeli, bo w sklepach nadal są pustki, a to co jest ma wysoką cenę. Tylko czy 1060 stanieje po wyprzedaży 970 i 980. Jak oceniacie sytuację?

W cenie po obniżce chyba dobra opcja https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1060-6gb-gddr5-192-bit-hdmi-dvi-d-3xdp-box-armor-6g-oc-774620/

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI jest niedostępny, poza tym nie patrzyłbym na tę cenę przed obniżką bo to jakaś lipa, mam wrażenie że morele te ceny z kosmosu biorą. W podobnej cenie masz też Asusa 1060 6GB z dwoma wentylatorami  https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx1060-dual-6gb-gddr5-192-bit-dvi-d-2xhdmi-2xdp-box-dual-gtx1060-o6g-774655/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie cena w sklepach 970 mocno spadła :) dla mnie to duża lipa gdyż planowałem sprzedać :) za około 900zł i dołożyć do RX470 (tak dla zabawy wydajność podobna) skoro nowe są po 1030 i to ASUS strix, to używane pewnie zaraz będą chodzić koło 800. Za 900 w życiu bym już nie kupił używki często bez gwary ludzie na allegro wołają 950zł lol :)

Edytowane przez Spider22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dzisiaj rozmawiałem z kierownikiem X-KOM i pytałem o co chodzi z tą polityką cen.

 

Powiedziano mi że to limitowana seria, hurtownia ograniczyła się do ilości sztuk/ wyczerpania zapasów więc można powiedzieć że za tydzień/dwa te ceny znowu pójdą w górę na swoją docelową cenę. Zamierzam kupić tego GTX 980 Asus Matrix ROG (1300 złoty) i widzę że ludzie go kręcą do 1550 MHZ na rdzeniu i karta bije konkretnie, patrząc na wersję z dopisem "Ti" która kosztuje 3 koła... powietrze schodzi. Tyle że ma parę unified shader więcej, wykręcony gtx 980 @ 1550 mhz da mi cena/wydajność lepszy skok niż gtx 1060 za 1600 złoty (wersja MSI którą chciałem)

 

I jeszcze jedno pytanie, co z SLI ? Mając i5 6600K @ 4700 mhz (płyta główna MSI pro gaming carbon z170) czy mój zasilacz (Corsair RM 750 wat gold) będzie wystarczający do SLI ? Niby bardzo dobry zasilacz z tego co pamiętam że ma 60 amperów i typowo pod SLI , producent deklaruje że ma co do wata swoje 750 wat, co myślicie?


Posiadając obecnie to co masz (procek, zasilacz) nie wiem dlaczego rozważasz kupno starych generacji poniżej 980Ti.

Tak jak wyżej używka 970-ka lub nowa seria 10xx, tym bardziej, że rozważasz 980! za 2k, to lepiej dołożyć niewiele do 1070-ki.

 

Jakie 2 K ? :D Przecież dałem linka : http://www.x-kom.pl/p/258986-karta-graficzna-pci-e-asus-geforce-gtx-980-4096mb-256bit-matrix-rog.html

 

 

 

 

 

---->   czas 9:05  <---- pokazuje nieco SLI gdybym chciał dokupić drugą za rok?dwa?trzy? Co o tym myślicie ?

Edytowane przez technicsPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie za 1000 zł nie warto obecnie już kupować 970 ze wzgledu na VRAM. Nówka powinna być poniżej 1000 zł jeśli popatrzymy na nowe karty.  980 jest fajną opcją, bo ma bardzo zbliżoną wydajność do 1060 6 GB ale ma mniej VRAM i potrzebuje mocniejszego zasilacza. Do tego nie wiadomo jak będzie z wydajnością w nowych grach starszej konstrukcji. Trzeba pamiętać również, że tańsze modele 1060 mają wtyczki 6 pin a te droższe 8 pin. Ciężka sprawa z tym Asusem, bo teoretycznie można w tej cenie mieć 1060 6 GB ale najtańsze ubogie wersje, a z drugiej strony za jakiś czas, gdy 1060 zadomowi się na rynku tak jak 1070, to ceny powinny być ciut niższe i wówczas 1300 zł to będzie już porządny model 1060 6 GB.

SLI za 2-3 lata... trochę słabo według mnie, bo nowe karty będą zjadać taką konfigurację, a do tego nie będą wymagać mocnych zasilaczy co w przypadku SLI jest wymagane. No i do SLI wówczas będzie trzeba kupić używaną kartę, która może być już mocno zużyta. Chyba lepiej będzie wówczas wymienić sprzęt na chociażby 1070 lub 1080.

Co do promocyjnych cen w morele to zazwyczaj dają starą cenę z kosmosu, a ta po obniżce jest już normalna i po kilku dniach sprzęt jest już w cenie, która była po obniżce, więc MSI 1060 6 GB Armor powinien być za 1349 zł.

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś nie widzę rozdzielczości jaka Cię interesuje.

Nowe 980 w tej cenie z 36m gwarancją wydaje się spoko... do FHD.

P.S. Ta cena jest dostępna w co najmniej 5 sklepach.

 

Druga sprawa to poruszany 1060. Niebawem też powinien być za 1300 i wtedy idea 980 pada.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie interesuje mnie większa rozdzielczość niż fullHD i 60 fps. Nie jest to potrzebne, The Forest na V-sync 60 fps spada mi do 55 - 50 fps czasami wtedy rwie mi ekranem, a ta gra bez V-sync nie jest grywalna na 80 fps bo strasznie rwie obrazem, zamierzam ją pograć płynnie jak i nowego far cry Primal, na obecnym GTX 760 to nie możliwe. Męczę to kartę od 3 lat, wykręcona na 36 gpix/sec, po 4 godzinach mi się nie kiedy crashuje,

 

odnośnie MSI armor 2x, nie chcę takiego brzydactwa w obudowie, mam okno w obudowie wszystko na biało podświetlane, i wolę dopłacić 100 złoty do konkretnego wyglądu, ale obecne MSI GAMINX X z gtx 1060 jest nierealne bo szkoda mi tych 300 złoty (w porównaniu do gtx 980 asus ROG) a tyle samo klatek, pomijając fakt ze GTX 980 wykręce do 1500 mhz boost clock a wtedy przewaga fps będzie wysoka, nie potrzebuję 6 gB VRAM, w moich obecnych grach używam (według GPUX-Z) około 2 GB  VRAM, max 2.5, nom, ale nie którzy myślą im więcej Vram tym więcej fps.

Edytowane przez technicsPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że MSI Gaming będzie w najbliższym czasie za 1400 zł http://proline.pl/?p=MSI+GTX+1060+GAMING+6G a Gaming X będzie oscylować w granicy 1500 zł http://proline.pl/?p=MSI+GTX+1060+GAMING+X+6G

Więcej VRAM to większa szansa, że karta będzie miała lepszą wydajność w przyszłości. No ale to tylko przypuszczenia oczywiście. W X-KOM GTX 1060 są obecnie drogie, stanowczo za drogie http://www.x-kom.pl/g-5/c/345-karty-graficzne.html?f[1702][72978]=1

Edytowane przez Tyran6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja widzę asusa 1060 6gb wersja,

za 1200 złoty mam też wersję 3 GB, http://www.x-kom.pl/p/321659-karta-graficzna-pci-e-asus-gtx-1060-dual-oc-3gb-gddr5.html

 

Te karty z oferty już zostały wycofane, musiało być mało sztuk i niby do mnie nie została żadna przypisana. na 99 procent nie, ale jeszcze wysyłają meila z zapytanie do hurtowni bo być może albo ten gtx 970 albo gtx 980 jest przypisany dla mnie, ale x-kom jeszcze nie ma takiej informacji, muszę odczekać dzień/dwa, kto był pierwszy ten lepszy.

 

A co myślicie o tej wersji "ala referent" http://www.x-kom.pl/p/316844-karta-graficzna-pci-e-asus-geforce-gtx-1060-turbo-6gb-gddr5.html

 

 

Co sądzicie pod moją i5 6600K o radeonie ? np, R9 380x ? albo RX 470 ?

Edytowane przez technicsPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też stałem przed podobnym dylematem, tyle, że mnie bardziej oprogramowanie interesuje, a nie gry. Ostatecznie zdecydowałem się na 980 Ti za 1729 zł z Agito i myślę, że warto było do niej dopłacić względem zwykłej 980 za 400 zł mniej. Zanim jednak zamówiłem Ti (bo nie było ich jeszcze dostępnych w tej cenie) zamówiłem 970 MSI Gaming właśnie z X-KOMu. Dzisiaj doszła. Na 90% będę ją zaplombowaną zwracał do salonu, chyba, że ta 980 Ti z Agito nie dojdzie (już kilka razy odwalali takie rzeczy, ale konsultantka powiedziała, że w środę powinna już być). W związku z powyższym mogę Ci tę 970'tkę za te same pieniądze co X-KOM oddać plus koszt wysyłki, chociaż będę miał z tym więcej roboty niż po prostu zwrot w sklepie - ale mogę pomóc koledze z forum.

Na ten moment czekam na Ti, a 970 leży w pudle w pracy, bo jej nawet nie miałem po co do domu zabierać.

 

Ceny faktycznie fajnie zeszły w dół i też jestem zdania, że starsze modele są sensowniejszym wyborem względem horrendalnie drogich 10xx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki dokładnie model MSI masz tej 970 ? Armor2x ?? Właśnie ona jest nadal dostępna za kwotę 1024 złote ale ja tego modelu ARMOR2X nie chcę bo kolorystycznie nie pasuje mi w obudowie, mam obudowę z oknem wszystko podświetlone i w grę wchodzi tylko model MSI gaming x, ten czarno czerwony, (jeżeli mowa o MSI).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem benchmarki gtx 1060 i 970, zdecydowałem się poczekać na GTX 1060 w wersji z co najmniej 2 wentylatorami 6 GB VRAM w kwocie poniżej 1300 złoty, bo ująłem to za najbardziej sensowny zakup. Są w kwocie 1000 złoty nadal GTX 970 z gigabyte 32 centymetrowe, ale co druga osoba pisze że ten GTX przyszedł w połowie pokrzywiony, za długie PCB i krzywe, znając moje szczęście po rozpakowaniu w salonie będzie tak samo pokrzywione, i ten ohydny wygląd GIGABYTE, to wygląda jak 3 karty po czarnobylu, karta nie wygląda na nic więc kończę z przemyśleniami GTX 970. Poczekam na GTX 1060 aż pójdzie w dół.

 

Zmiana decyzji. Nie będę czekał aż ceny pójdą na dół bo udało mi się wyrwać GTX 970 za 1000 złoty, to mi obecnie wystarczy na parę lat.

Edytowane przez technicsPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...