Skocz do zawartości
Dothrak

Wymiana kompa a wymiana zasilacza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

moje główne pytanie na ktore probuje sobie odpowiedzieć lekturą tego działu to kiedy wymieniamy zasilacz? Mój bowiem chodzi od kilku ładnych latek Nie zaobserwowałem żeby cokolwiek mu dolegało (czasem coś w środku "pstryknie" przy włączaniu zasilacza tym przyciskiem) i teraz składam nową jednostkę Stary to OCZ ZS 750W który zasilał tylko gtx 670 i zablokowane i5 z 3 dyskami Teraz myślę żeby go przełożyć do i5 6600k i gtx 980ti I tak - chcę kręcić Pytanie jak to się ma do "zmęczenia materiałów? Napięcia sprawdzę oczywiście przy obciązeniu podczas przekładania ale pewnie wszystko będzie dobrze Więc co wtedy? Może jakieś triki tego zasilacza ktoś zna które mogą mi określić żywotność? Naprawdę nie wiem czy cieszyć się kompem szybciej czy czekać dłużej i ciułać na coś nowego? Jeśli nowy to coś przynajmniej 600W? Zależy mi na ciszy bo obudowa też wyciszona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z nim nic się nie dzieje, to nie ma co wymieniać. 

Jak masz parcie to dobry 550W styknie, acz możesz kupić raz - pasywny zasilacz lub taki przewymiarowany pokroju 1000W by się w ogóle nie załączały wiatraki, no i standard w górę, czyli kupuj Gold.

 

Tak dla info:

 

Enermax Digifanless 550 W  cenowy hardcore.

 

SeaSonic X-520FL2 Pośredni.

 

Fortron Aurum XILENSER 500W Sensowna cena za 0dB.

 

Generalnie dla Twojej wiadomości, że takowe twory są.

Edytowane przez NostradamuSek
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Szczególnie dopisek że dla mojej wiadomości iż takowe twory są bo za te kwoty szukałbym coś mocniejszego pod sli :P

A jakbym chciał opchnąć cały komputer to jaki zasilacz kopsnąć? Za 100 kilka zł są na aledrogo ocz 500W Wydaje mi się że zapas jest jakby ktoś tam coś dodawał i podkręcał wszystko na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...