Skocz do zawartości
Gość GRAHAM.

Czy warto bawić się w emulator PS2 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GRAHAM.

Jak w temacie. Do tej pory bawiłem się Project 64 czyli Nintendo 64 na które nie było mnie stać jak byłem młodszy. Ale pomyślałem sobie żeby nadrobić zaległości na PS2.

Czy dużo gier działa/nie działa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spora cześć gier działą teraz dobrze lub zawiera niewielkie błędy/arefakty  w wyświetlanej grafice. Emulator oczywiście PCSX2.  Jest masa poradników do konfiguracji. Nawet dla poszczególnych gier. Ja ostatnio przeszedłem GOD Of War 1 i 2 oraz Black. Grałem też w Tekkena 5 i RE Code Veronica. Wszystkie gry nie dosć że działały płynnie to jeszcze prawie bez błędów.  Jedynie w Black były pewne przekłamania jak się korzystało ze snajperki i w God OF War 2 postać Kratosa  miała tzw ghosta czyli jakby podwójnie był wyświetlany. Chwila grzebania w emulatorze i problemu nie było. 100% jak w oryginalne i do tego z podbitą rozdzielczością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poleciales chyba po bardzo krotkiej liscie. Gdzie takie perelki jak killzone, crash bandicoot (czy jakos tak) czy np. Medievil? Tak samo seria db tenkaichi budokai itd. Wiecej gier nie ma na pc niz jest ;)

 

crash to bardziej rządził na jedynce (a jedynka juz działa nawet na smartfonach), reszta to wedle gustu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że PS2 to jednak dodatkowe urządzenie , w dodatku musi je podpiąć do TV .

 

Emu działa na kompie więc odpada zabawa z kablami etc.

 

Do tego mamy zalety użycia emu zamiast konsoli - wyższa rozdzielczość + AA/AF , praktycznie nielimitowana karta pamięci i możliwość zapisu w dowolnym momencie gry ( wliczając w to Quick Save / Quick load ) , działa z dowolnym kontrolerem który działa na Win , przyśpieszanie / zwalnianie gry czy nagrywanie video .

 

Wspomniany przez Devila PCSX2 to bardzo dobre emu , wg. ich strony działa już prawie 2,5 k gier z PS2 , trochę ponad 100 tytułów jest w różnym stopniu niegrywalnych .

 

Pytanie jaki komp ma autor tematu - do płynnej emulacji potrzeba sensownego kompa - C2D@3 Ghz + 8800GT i 2+ GB ram , najlepiej mieć już jakiegoś I3 / Phenoma II + 4 GB ramu i lepsze GPU .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crash to bardziej rządził na jedynce (a jedynka juz działa nawet na smartfonach), reszta to wedle gustu

Jak porownywalem rozne czesci to wlasnie ta z ps2 byla najlepsza. Dodatkowo sentyment zwiazany ze swietlica ;) Sie czekalo po 2-3h aby 10-15min zagrac na ps2. A i tak czesto predzej rodzice przychodzili Cie zabrac lub pecherz dawal znac, ze sila naporu plynow jest juz krytyczna :D

 

Co do samego emulatora, to na jakims tandetnym padzie manty nie lapalo mi w pelni obrotow galki - nie dalo sie przejsc trybu fabularnego tenkaichi budokai, gdzie szybkie krecenie galka wymagane bylo do wygrania pojedynku na kameki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...