Skocz do zawartości
Malvin

Problem z grami po wymianie karty graficznej.

Rekomendowane odpowiedzi

1.Asus ENGTX460/2DI/768MD5 GeForce GTX 460 768MB
Wymieniona na gtx 970

2.Asus M5A97 Pro
3.AMD Phenom II X4 Quad Core 955 Black Edition (Socket AM3, BOX)
4.Kingston DDR3 2x4GB 1333MHz CL9
5.Zasilacz Corsair CX Series 80 Plus Bronze 600W
Windows 7

Karta świeże co kupiona i nie wiem czy winna jest po jej stronie czy z grami coś nie tak.
Mianowicie chodzi o grę wiedźmin 3 odpala się i jest grywalna na dowolnych ustawieniach lecz i tak samo na dowolnych ustawieniach wyłącza się. Zmieniałem już sterowniki na starsze bo widziałem tematy w których to pomagało lecz nic to nie zmieniło.
Co dziwne program HWMonitor w trakcie gry pokazuje że czasem zużycie wynosiło 112% ale i bez tego też wyżucało.
Karta w program OCCT spokojnie przeszła ponad godzinę testu i tu karta miała max 103% zużycia.
Próbowałem też pograć w Medivala 2 z tym że to dość stara gra, ale liczbą jednostek można trochę namieszać jednak tu wcześniej siada procesor karta ma spory zapas i gra nie ma problemu.
Nie mam zbyt wiele nowych gier którymi mógłbym jeszcze obciążyć kartę.
Posiadam dalej gtx 460 tylko on ledwo co włączy wiedźmina 3.

 

Dodam że po podpięciu nowej karty komputer został z formatowany.

Ma ktoś jakiś pomysł w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta nówka skoro świeżo co kupiona  rozumiem ? jakie masz temperatury w trakcie gier ? może się przegrzewa ?  Odpal Fire Stike potestuj w innych grach. 

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam za wiele nowych gier co mogły by ją tak obciążyć chyba najnowsze co mam to wiedźmin ale 2 risen 2 może gdzieś mam coda black opsa 1. Jak będę miał dostęp to włączę ten program co mówiliście. Temperatura CPU to 52-53 podczas gry czy testu w occt.

Jeżeli się da to właśnie najpierw sprawdzić czy karta jest w pełni sprawna żebym już miał spokój że to tylko winna gry.

Tak karta kupiona że sklepu tydzień temu. Biosa nie aktualizowalem to jakieś skomplikowane? Bo z tego co kojarzę to kiedyś miałem nowszego ale w nieznany mi sposób się cofnął ale to mogła być z 2 lata temu więc już nie panietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4gb ten 3DMark zajmuje to może dziś wieczorem mi się ściągnie :(

Heaven DX11 Benchmark 3.0 na stanie mam tylko taki ale poczekam na tamten.

Mam wersję MSI Gaming ale nie wiem czy core graphics powinien dochodzić do 1354 w HWMonitor i CPU-Z oraz Memory do 3506 co wydaję się ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odaplłem ten test fire strike 3 razy nie wyłączył wynik karty to 11 869 z ostatniego.

Temperatura kart to 70 podczas testu procesor 46 i 34 płyty głównej

Nie mogę zrobić stress test bo mamy tylko podstawową wersję.

Mogę obstawiać po tych testach że karta jest sprawna?

Jeszcze od 3DMark wyskoczył komunikat na koniec:

- Procesor nie jest rozpoznawany
- Karta graficzna nie jest rozpoznawany
- Sterownik graficzny nie został zatwierdzony

 

Dobra zainstalowałem wiedźmina 2. Widzę że i po tylu latach opcja uberpróbkowanie robi swoje bo gra mam wachania od 33-53fps bez jest 60 bez jakiś tam skoków, może też troche winna procka. W każdym razie zostawiłem na ponad godzinę grę włączona w 2 akcie i nic było zrzutu czy błędu. Nie wiem czy mówiłem ale przy 3 czasem pisało że sterownik grafiki odzyskały stabilność dlatego się zastanawaiłem czy coś nie tak z kartą, Chyba w takim razie karta jest w porządku a problem w grze?

Edytowane przez Malvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po chwili przerwy wracam do tematu. Może w innym dziale to powinno się znaleźć, ale zainstalowałem znowu grę, gog się nie chciał włączać ale zrobiłem z tym i gra się włączyłem jednak dalej to samo zainstalowałęm patch 1.06 i sytuacja nie ulega zmianie wiem że są nowsze ale z moim internetem trochę potrwa zanim to by nastąpiło. W czym może być problem.

Na gtx 460 było lepiej ale byłą wyłączone wszystko albo na niskie jak zaczolem dodawać postprocesów również zaczeło się sypać prawdopodobnie któryś z tych 3 promienie światła, głębia ostrości i wyostrzenie na wysoki przy pozostały było. Może jescze dziś sprawdze na 970, Może od któregoś patcha tego nie ma?

Edytowane przez Malvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...