Skocz do zawartości
M'cin

Klawiatura do pisania, podświetlenie, klawisze multimedialne

Rekomendowane odpowiedzi

Do nowego kompa kupiłem klawiaturę Tracer Stiletto. Niestety, klawiatura okazała się być totalnym niewypałem. Klawisze chodzą ciężko i stawiają b. duży opór, zacinają się bardzo często, w zasadzie każdy wymaga innej siły nacisku i potrafi przyciąć, jeśli nie naciśniemy idealnie w środek pod kątem prostym. Próba napisania czegokolwiek dłuższego zakończyła się wielkim wnerwieniem. Generalnie lipa.

Przeglądam sobie więc dostępne klawiatury i stwierdzam, że nie mogę znaleźć nic, co pasowałoby do moich wymagań. Na rynku jest milion różnych klawiaturek różniących się układem np klawiszy systemowych, steki wariantów spacji, dziwaczne rozkłady klawiszy funkcyjnych ale nic, co sprostałoby moim wymaganiom. Oto one:
- Układ QWERTY amerykański (płaski, długi enter, pełen num pad... w zasadzie ta co ze schematu z Wikipedii ;))
- Podstawowe klawisze multimedialne (minimum przycisz/przygłośnij)
- Mała wymagana siła nacisku
- Podświetlenie klawiszy
- Średnia wysokość klawiszy (chociaż tu się mogę przyzwyczaić do nieco większych/mniejszych)
- Znośna cena

Aktualnie mam na stanie Tracer stiletto: http://www.morele.net/klawiatura-tracer-...60-448569/ I NIE chcę. Spełnia "niby" wszystkie wymagania, ale jakość wykonania leży. Nie chcę też http://www.komputronik.pl/product/154187...atura.html , która wydaje się pochodzić z tej samej fabryki, tylko metkę mieć inną.

Jak na razie przekopywanie internetów nie odniosło rezultatów, na sklepach tylko dwie w. w. klawy pasują do moich wymagań. Na stronach producentów często widnieje mniej modeli niż na sklepach :/ Kupowanie klawiatury Gamingowej nie wchodzi w grę bo A. cena rośnie przynajmniej dwukrotnie B. Tam często występują modele o większej wymaganej sile nacisku C. trochę overkill, i tak nie skorzystam z 3/4 funkcji tongue.png Ponownie odpadają mechaniczne, głównie chodzi o cenę.
Generalnie jak coś znacie w ramach wymagań o polećcie, jak nie, to kupię któryś z biurowych modeli Della, Logitecha albo Microsoftu - podświetlanie odpadnie, ale komfort pisania wzrośnie znacząco. Wiem, bo mamy takie w pracy, i pisze się nienajgorzej.

PS ile wysiłku kosztuje napisanie chociaż takiego posta na mojej aktualnej klawie to szkoda gadać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...