Skocz do zawartości
Sqad

Micro ATX z potencjałem

Rekomendowane odpowiedzi

Będę składał sobie komputer i do was zwracam się z poradą.

Rzadko zmieniam płyty główne w komputerach. Planuje złożyć coś sobie na micro ATX w małej obudowie, ale żeby to jakoś chodziło.

Zastanawiam się nad takimi płytami EVGA X99 Micro2 lub  ASRock X99M EXTREME4. Podstawowe wymaganie to ma być dobra karta sieciowa.

Nie mam w zwyczaju kręcić kompa więc uber super overclocking mnie nie interesuje. Na razie kupie jakiegoś najtańszego procka pod tą podstawkę a potem będę zmieniał.

 

Druga sprawa jakie polecacie obudowy pod micro ATX, przewiewne, ładne, pod pełnowymiarowe grafiki, z możliwością upchnięcia LC żeby to miało ręce i nogi. Strasznie mi się podobają dwie Bitfenix Pandora Core i Bitfenix Phenom micro atx.

Pierwsza jest śliczna ale jak by sprawia wrażenie mniej rozwojowej. Nie wiem czy na górze można upchnąć ładnie chłodnice na cały wywietrznik oraz więcej niż jeden wiatrak na górze. Jeśli da się wsadzić tam chłodnicę na minimum dwa wiatraki 120 to rewelacja. Ktoś ma potwierdzone informacje?

 

Bitfenix Phenom też jest ładna ale wydaje się że ma lepiej przemyślaną wentylację.

 

Macie jakieś propozycje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie czy na górze upchnie się chłodnice?

 

Pandora_TopOpen.jpg

 

Ile wiatraków tu się zmieści, producent mówi że jeden nie trzeba być geniuszem żeby wywnioskować że wejdą spokojnie dwa jeśli nie położymy tam dysku HDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa jakie polecacie obudowy pod micro ATX, przewiewne, ładne, pod pełnowymiarowe grafiki, z możliwością upchnięcia LC żeby to miało ręce i nogi. Strasznie mi się podobają dwie Bitfenix Pandora Core i Bitfenix Phenom micro atx.

Pierwsza jest śliczna ale jak by sprawia wrażenie mniej rozwojowej. Nie wiem czy na górze można upchnąć ładnie chłodnice na cały wywietrznik oraz więcej niż jeden wiatrak na górze. Jeśli da się wsadzić tam chłodnicę na minimum dwa wiatraki 120 to rewelacja. Ktoś ma potwierdzone informacje?

 

Bitfenix Phenom też jest ładna ale wydaje się że ma lepiej przemyślaną wentylację.

 

Macie jakieś propozycje

 

Ja także szukałam obudowy micro ATX do nowego komputera ale odrzuciłam Phenoma ze względu na umiejscowienie zasilacza z przodu obudowy, wydaje mi się że jest to kiepski pomysł bo pogarsza cyrkulacje powietrza? Jeśli miałbyś większy budżet to zamiast Phenoma poleciłabym Ci:

https://www.morele.net/obudowa-silverstone-sst-tj08b-e-temjin-mini-tower-czarna-sst-tj08b-e-usb-3-0-505274/

 

Natomiast sama zdecydowałam się na Corsair Carbide AIR 240 microATX

U mnie będzie stała w poziomie, w ten sposób jak na zdjęciu:

http://www.computershopper.com/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/maingear-x-cube-angle-horizontal/1248047-1-eng-US/maingear-x-cube-angle-horizontal.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obudowy w których płyty są obrócone o 180 stopni  są bez sensu


a zasilacz to skąd ciagnie powietrze? buda ma otworki na górze ;)

cenę ma zajeeeeebista

 

https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-alea-m50-pure-black-spc105-720233/

ciekawsza

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa SilverStone SST-TJ08B-E jest fajnie przemyślana ale jestem tego samego zdania, że za drogo:) Zasilacz jest mocowany u góry i przez te otworki ciągnie sobie tlen:)

 

Czekałam też, aż fractal design zrobi odpowiednik "nano s" dla micro ATX ale się nie doczekałam:)

 

Inną ładną obudową jest Jonsbo Cooltek RM3 ale nie jestem pewna czy jest już dostępna w Polsce:

http://www.purepc.pl/obudowy/jonsbo_cooltek_umx4_i_rm3_eleganckie_obudowy_z_aluminium

Edytowane przez atyde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest mocowany u góry i przez te otworki ciągnie sobie tlen:)

czyli stawiamy ją do góry nogami i mamy normalność i wszystko tak jak trzeba

 

pewnie dlatego że jest wszystko odwrotnie to i cena wysoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie wydała więcej niż 400 zł na obudowę, nawet gdyby kosztowała równo 400 zł to bym się długo zastanawiała czy dla samego wyglądu warto dopłacać. Właśnie sprawdziłam z ciekawości i Cooltek RM3 jest już dostępna ale również w kosmicznej cenie: https://www.morele.net/obudowa-cooltek-jb-rm3-micro-tower-srebrny-okno-jb-rm3s-973034/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także szukałam obudowy micro ATX do nowego komputera ale odrzuciłam Phenoma ze względu na umiejscowienie zasilacza z przodu obudowy, wydaje mi się że jest to kiepski pomysł bo pogarsza cyrkulacje powietrza? Jeśli miałbyś większy budżet to zamiast Phenoma poleciłabym Ci:

https://www.morele.net/obudowa-silverstone-sst-tj08b-e-temjin-mini-tower-czarna-sst-tj08b-e-usb-3-0-505274/

 

Natomiast sama zdecydowałam się na Corsair Carbide AIR 240 microATX

U mnie będzie stała w poziomie, w ten sposób jak na zdjęciu:

http://www.computershopper.com/var/ezwebin_site/storage/images/media/images/maingear-x-cube-angle-horizontal/1248047-1-eng-US/maingear-x-cube-angle-horizontal.jpg

 

Ale phenom chyba zasysa powietrze z boku i od razu je wyrzuca dołem. Powietrze z zasilacza w ogóle nie wpada do obudowy. ja tak to rozumiem

 

dobre  :ploom:

 

 

zmień na lga 1151

 

No najtańsze i7 coś koło 2k kosztuje. Uwierz mi ja zmieniam płyty bardzo rzadko.

 

 

Po co zakładasz dwa tematy o tym samym?

 

 Bo to się tyczyło konkretnego problemu do konkretnej obudowy. W takim temacie jak widzisz nie dostanę odpowiedzi.

 

Dzięki za wszystkie sugestie przejrzę co mi zaproponowaliście i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SilverStone SST-TJ08B-E TemJin - nie podoba mi się :)

SilentiumPC Alea M50 - Fajna nawet

Corsair Carbide AIR 240 - ma coś w sobie, na pewno potencjał pod mini lc i dobrą wentylacje

Antec Antec P50 - do zastanowienia, dobra cena, pojemna, 

Jonsbo Cooltek RM3 - trochę droga jak na obudowę :) i ta szyba nie przepadam za szybami 


tylko czy napewno je wykorzystasz ? o to chodziło

 

Z czasem pewnie tak, trochę gier trochę renderowania. Sugerujesz że to przerost formy nad treścią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz już pomysł jakie dokładnie podzespoły włożysz do tej obudowy?

 

Ja będe miała taki zestaw (dzięki uprzejmości tesel'a):

 

1 Zasilacz SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W (SPC140) 295,00 zł 
2 Obudowa Corsair Carbide AIR 240 microATX (CC-9011070-WW) 376,49 zł 
3 Płyta główna ASRock H110M-HDS, microATX (90-MXB150-A0UAYZ) 219,00 zł 
4 Procesor Intel Core i5-6600, 3.3GHz, 6MB, OEM (CM8066201920401) 979,00 zł 
5 Chłodzenie CPU Raijintek RHEA (0R100005) 68,40 zł / albo Alpenfohn Silvretta
6 Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 2133MHz, CL13 (CMK16GX4M2A2133C13) 353,47 zł 
Suma: 2 291,36 zł

 

A pod koniec roku na święta będe polowała na GTX 1070 w promocyjnej cenie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dodane fabryczne wentylatory fractala na górze i z przodu i zwyczajny i5 6400 z boxowym chłodzeniem przy ustawieniu na max szybkość wiatraków jest deczko słyszalny ale to może wina boxowego chłodzenia jak dla mnie jest oki zwłaszcza że obudowa i tak pod stolikiem sobie leży :D poziom mierzenia hałasu zwykłą apką z tel to pokazuje przy obudowie kilkanaście dB rzadko przekraczając 20dB :D No chyba że jak się przyłożu przy wiatraku pokazuje 25 dB ale to zwykła tylko apka na telefon :D

Edytowane przez Hulito

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest taki pomysł:

Thermaltace Core V1 pod itxowe płyty.

 

  • Asus Maximus VIII Impact
  • i7 6700
  • 32GB Ramu
  • Grafika jeszcze nie wiem jaka

Nie ukrywam że cały czas chodzi za mną Bitfenix Pandora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W formacie ITX oraz z tym procesorem który wybrałeś, mogłabym Ci polecić taki zestaw:

 

1 Zasilacz SilentiumPC Supremo M2 Gold 550W (SPC140) 295,00 zł 
2 Obudowa Fractal Design Nano S Mini-Tower, Okno (FD-CA-DEF-NANO-S-BK-W) 307,43 zł
3 Płyta główna Asus B150I PRO GAMING/ WIFI/AURA, B150, DDR4, SATA3, USB 3.0, ITX (90MB0NI1-M0EAY0) 529,00 zł
4 Intel Core i7-6700, 3.4GHz, 8MB, OEM (CM8066201920103) 1329,00 zł
5 Chłodzenie CPU (w zestawie z dobrą pastą termoprzewodząca):

a) Noctua NH-L9x65 204,51 zł (tańsze bez podświetlenia)

b) Zalman CNPS9900 MAX (BLUE) 255,00 zł (droższe z podświetleniem)
6 Pamięć Corsair Vengeance LPX DDR4, 2x8GB, 2133MHz, CL13 (CMK16GX4M2A2133C13) 353,47 zł

 

Suma ok. 3 000 zł

 

Ostatecznie sama także będe skłaniała się do zakupu właśnie takiego zestawu, tylko z procesorem Intel Core i5-6600 969 zł

Edytowane przez atyde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowy jakie rozważam na chwile obecna to Pandora albo tt core v1 płyta tylko itx myśle nad czymś na z170. Kusi mnie Asus maximus VIII impact. Resztę gratów bym kupił używane ale znaleźć i7 używkę graniczy z cudem. Znalazłem 6700k za 1399. Dobry zasilacz mam dyski SSD tez pamięci juz jakieś wychachaczylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę składał sobie komputer i do was zwracam się z poradą.

Rzadko zmieniam płyty główne w komputerach. Planuje złożyć coś sobie na micro ATX w małej obudowie, ale żeby to jakoś chodziło.

Zastanawiam się nad takimi płytami EVGA X99 Micro2 lub  ASRock X99M EXTREME4. Podstawowe wymaganie to ma być dobra karta sieciowa.

Nie mam w zwyczaju kręcić kompa więc uber super overclocking mnie nie interesuje. Na razie kupie jakiegoś najtańszego procka pod tą podstawkę a potem będę zmieniał.

 

Druga sprawa jakie polecacie obudowy pod micro ATX, przewiewne, ładne, pod pełnowymiarowe grafiki, z możliwością upchnięcia LC żeby to miało ręce i nogi. Strasznie mi się podobają dwie Bitfenix Pandora Core i Bitfenix Phenom micro atx.

Pierwsza jest śliczna ale jak by sprawia wrażenie mniej rozwojowej. Nie wiem czy na górze można upchnąć ładnie chłodnice na cały wywietrznik oraz więcej niż jeden wiatrak na górze. Jeśli da się wsadzić tam chłodnicę na minimum dwa wiatraki 120 to rewelacja. Ktoś ma potwierdzone informacje?

 

Bitfenix Phenom też jest ładna ale wydaje się że ma lepiej przemyślaną wentylację.

 

Macie jakieś propozycje

Microatx w malej obudowie? Jeszcze nie widziałem małych obudów do microatx. Ten format jest do bani. Jak zmienałem platformę na  haswella w styczniu 2015, pomysłalem sobie, po co mi taki duży komputer? W obudowę atx weszłyby dwa pcety. Więc kupiłem plyte matx, niestety do dzisiaj nie znalazłem żadnej sensownej i małej obudowy, a śledzę nowości producentów. Same wielkie klofty niczym atx. Teraz juz nie mogę kupic plyty itx pod haswella, tak bym zrobił switcha. Polecam skylake  w itx asusa i maszyna jak marzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...