Skocz do zawartości
MephistoS

Gtx 1060 jakiego producenta polecacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam zamiar kupic gtx 1060,tylko stoję przed dylematem jakiego producenta polecacie.Oczekuję żeby karta była cicha i chłodna.

 

Sprzęt jaki mam :

-prcesor i7 4790k

-płyta główna msi z97 gaming 5

-ram hyperx 8gb 1600

-zasilacz chieftec ctg-750c

-chłodzenie silentiumpc grandis xe1236

-dysk ssd adata 920 128gb

-dysk twardy wd 1tb

-obudowa SilentiumPC Aquarius X70W Pure Black

-system windows 10 64bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się choć wiem, że to trochę nieładnie.

 

Kupuję budżetową 1060-tkę do jednego z moich kompów.

 

Wybieram pomiędzy dwoma modelami po 1000 zł:

- 2-wentylatorowy Palit NE51060015F9D

- 1-wentylatorowa EVGA 03G-P4-6160-KR

 

Z oboma producentami mam dobre doświadczenia, miałem 970-tki zarówno Palita jak i EVGA. Samodzielnie chcę raczej wybrać EVGA. czy ktoś wie o jakimś przeciwskazaniu do takiego wyboru?

 

O wadach 3GB VRAM doskonale wiem i nie przeszkadzają mi one, zakup modelu 6GB nie jest brany pod uwagę do tego kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi gaming x mam i jest super! W pulpicie 23-25stopni w grach okolice 50 ewentualnie msi armor wersja 6gt nowy produkt ma 2 wpiecia zasilania wiec pod oc bd wydajniejsza

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czym porównujesz to podwójne zasilanie ? W Gaming X też jest 8pin. Na razie nie udało mi się osiągnąć w grach power limit = 108%, a rdzeń lata 2114-2150 w zależności od gry i temperatury. Przy wentylatorze na 50% mam maksymalnie 62C. Przy jakich obrotach masz te 50C ?

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

No szału nie ma .Chyba ze cie gw przyciąga .niby 5 lat .Tylko gdzie to pózniej zrealizowac jak w sklepie daja ledwo 24 miesiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym zmodyfikuję? A co, nie ma jeszcze żadnego edytora biosu do Pascali? Nie wiem w sumie bo Pascala będę kupował pierwszy raz.

 

Przynajmniej zawsze powinno dać się wgrać bios z innego modelu tego samego producenta na takim samym PCB.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że gdybyś przerobił trochę więcej kart w swojej karierze, byłbyś zdecydowanie mniej przerażony tym jednym wentylatorem. Naturalnie, że od razu sobie wgram bios od modelu 6162, jeżeli faktycznie "ręcznie" nie można na razie niczego zmieniać, bo dlaczego nie? Niemniej jednak bardzo dziękuję za cenną dla mnie opinię ;-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit ma swoja aplikacje Thundermaster który pozwala na zabawę między innymi wiatrakami 

http://prntscr.com/caox6u

 

Ja mam 1060 Palita Dual ale 6GB więc nie wiem czy duża jest różnica. Jest dość cichy pod obciążeniem (dla mnie). Stockowo zegar idzie do ~1900Mhz . Ładnie się go podkręca. Na domyślnym taktowaniu 74 stopnie wiatraki na 63% (~1900RPM) w spoczynku ~42 stopnie.

 

 

BTW. O ile się nie mylę pality chyba mają dual bios jak coś.

Edytowane przez DreamerDream

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

1900 rpm cicho nie jest .

Cicho kończy sie na 1200 rpm na karcie graficznej .Mówie realnie cicho bo zaraz przylecą gimby ze maja 800, 600, 300 , pasywne zasilacze i dyski ssd bo im sie zaległy demony w obudowie .

Ale już np 980ti referent im nie przeszkadzał  tylko dlatego że go mieli xD


Mam wrażenie, że gdybyś przerobił trochę więcej kart w swojej karierze, byłbyś zdecydowanie mniej przerażony tym jednym wentylatorem. Naturalnie, że od razu sobie wgram bios od modelu 6162, jeżeli faktycznie "ręcznie" nie można na razie niczego zmieniać, bo dlaczego nie? Niemniej jednak bardzo dziękuję za cenną dla mnie opinię ;-)

Za to nam firme EVGA aż za dobrze xD

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1900 rpm cicho nie jest .

Cicho kończy sie na 1200 rpm na karcie graficznej .

 

Zbytnio nie mam porównania, bo moja poprzednia karta to radeon 4850  xD, ale wydaje mi się, że dla ciebie cicho oznacza niesłyszalnie. Nie wiem, może ja mam inne zakresy słyszalności jeśli mowa o "cicho", albo może to dlatego, że porównuje go z wiatrakiem, jaki miałem w zestawie z procesorem :V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z testów wynika, że Msi jest chłodniejsza i cichsza od Palita.

 

Chyba we wszystkich kartach modele MSI "gaming" (te z czerwonym wyglądem) wybijają się chłodzeniem wśród innych producentów, ale skutkuje to zawsze wyższymi cenami niż pozostali i nie oznacza od razu, że reszta jest beznadziejna.

 

1060 akurat jest na tyle dobrą kartą, że większość niereferatów daje radę z tego co czytam na necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja inaczej niż przy wcześniejszych kartach (tylko MSI) tym razem zawęziłem wybór do tych dwóch:

 

EVGA GeForce GTX 1060 SC GAMING

 

ZOTAC GeForce GTX 1060 AMP! Edition

 

MSI GTX 1060 GAMING

 

MSI GTX 1060 GAMING X

 

Po przemyśleniu tematu pod kątem która karta lepiej się sprzeda w przyszłości MSI wraca na moją krótką listę a ZOTAC z niej wypada.

Edytowane przez Jacekk44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Chyba we wszystkich kartach modele MSI "gaming" (te z czerwonym wyglądem) wybijają się chłodzeniem wśród innych producentów, ale skutkuje to zawsze wyższymi cenami niż pozostali i nie oznacza od razu, że reszta jest beznadziejna.

 

1060 akurat jest na tyle dobrą kartą, że większość niereferatów daje radę z tego co czytam na necie.

 

 

W 1070-tkach i 1080-tkach palit jest lepszy bo msi odchudziło swoja twin frozr VI .Raz ze ma 90 mm wentylatory a nie 100 dwa mniej o 1 rurke .trzeba byłoby przeliczyć też finy bo na twin frozr V miało cos 53 . Co do 1060 msi gaming to w grach bedzie koło 800-900 rpm .Wkeljałem furmarka gdzie na tej karcie nie depnał power limitu a miał  928 rpm

cZI4Sgq.jpg

 

włala .Po oc i w furmarku  czyli 50% wieksze obciązenie niż w grach . Wystarczajaco cicho aby być zadowolonym ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...