Skocz do zawartości
MephistoS

Gtx 1060 jakiego producenta polecacie

Rekomendowane odpowiedzi

Od Gigabyte moim zdaniem najbezpieczniej bo z tych trzech to najbardziej znana i renomowana. Sam miałem kartę od nich i żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit jest świetny i cichy. No i nie ma piszczenia cewek jak w asusach

Wydaje mi się że z problemem piszczących cewek to boryka się każdy producent i nie ma reguły na to że akurat ASUS piszczy a Palit nie ;) Sam miałem kartę najpierw od EVGA a później od ASUSa i obie piszczały. Kumpel miał Palita bodajże 780 GTX i tak samo piszczała że hej. Kwestia bardziej w ilu klatkach grasz, bo przy 60 fpsach żadnej z tych kart nie było słychać, ale gorzej było gdy chciałeś pograć w 144 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit jest świetny i cichy. No i nie ma piszczenia cewek jak w asusach

Ja mam ASUS GeForce GTX 1060 STRIX i nie zauważyłam żadnych problemów z piszczącymi cewkami. Nawet w wymagających grach czy programach. Jest cicho. Z kolei kiedyś Palit znajomego piszczał jak szalony.

 

A odpowiadając na pytanie tematu, polecam 1060 do Asusa.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to pewnie kwestia czasu aż problem znów się  pojawi. Trzeba przeczekać jeszcze trochę, a potem tylko wysyp kart na Allegro. Chociaż ja bym takiej używki nigdy nie kupił.     Sam mam zamiar dokupić drugi 1080Ti i cenowo nie jest najgorzej. Nie wiem jak z dostępnością.  Raczej średnio to wygląda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja właśnie zakupiłem nówkę zotaca 1080 mini. 2249 z przesyłką.

I tak raczej nie zamierzam cisnąć, prędzej mały undervolt by nie podgrzewać temp w pokoju.

 

EDIT

Chce może ktoś Palita SJS 1060? Cena do uzgodnienia.

Edytowane przez culmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najlepszego i najtańszego !

Jest po prostu najtańszy:

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=66541

p.s. widzę , że już podrożał o 50 zł od przedwczoraj ...

lepszy:

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=73543

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=73248

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=73164

... hmm ceny ~~jak w dniu premiery GTX 1060 ... 

przy obecnych cenach brałbym chyba Palita z w/w.

 

Edytowane przez Phill76
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem wersję od MSI, a dokładnie MSI GeForce GTX1060 Aero ITX OC 6GB. Jest nawet tania, a jeden wentylator może mi wystarczy. Mam tylko jeden problem: Czemu karta ta ma maksymalną rozdzielczość tylko 2560x1600, a nie jak inne GTXy 1060 7680x4320 ? Czy jest to błąd, czy są to gorsze wersję z niższą ceną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pięciu miesięcy używam GTX 1060 Palit Dual 6GB. Podczas grania, przy limicie 60 FPS, bez OC, jest w miarę chłodna (max 70-72 st. C) oraz cicha (gram w słuchawkach, PC stoi 50 cm od uszu, praktycznie nie słyszę tej karty). Po zdjęciu limitu FPS lub wyłączeniu vsync, i nadal bez OC, karta robi się trochę głośna, ponieważ oczywiście temp. lecą w górę, dodatkowo przy około 100-120 FPS delikatnie piszczą cewki (ale to trzeba już ucho przyłożyć do obudowy). Przy czym ja mam monitor 60Hz, gram zawsze z adaptacyjnym vsync. I w takich warunkach, przy tych max 60 FPS, karta sprawuje się dobrze, bez problemów. Nie podkręcałem jej jeszcze (nie mam potrzeby), jak również pomiary temperatury odbywały się zimą, podejrzewam, że upalnym latem temp. będą dobijały do 80 stopni... chyba, że ustawie inaczej profil wentylatorów, a w moich warunkach jest jeszcze pewien zapas, zanim karta będzie wyraźnie słyszalna, także nie powinno być problemów (obieg powietrza w mojej obudowie jest całkiem dobry, jak na mini tower). Temp. w spoczynku, to 25-30 stopni, minimalna prędkość wentylatora w procentach, to 25% (~800 RPM, nie pamiętam dokładnie, nie siedzę teraz przed swoim PC). Konstrukcja chłodzenia tej karty jest trochę dziwna, kości pamięci nie są bezpośrednio chłodzone :| tzn. nie mają styku z radiatorem.

Ogólnie jestem zadowolony, zmieniam karty graficzne ze średniej półki raz na 4-5 lat, aby móc bezproblemowo grać w gry sprzed kilku lat, i w takim przykładowym Wiedźminie 3, wszystko działa elegancko na bardzo wysokich detalach. Jednak dzisiaj nie kupiłbym ponownie tej karty... oczywiście ze względu na absurdalnie chorą cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od pół roku 1060 od Gigabyte, z resztą poprzednią 660 też miałem od nich i jest całkiem spoko, aczkolwiek czasami mam wrażenie, że karta jest po prostu głośna, albo to mój egzemplarz. Tak to wszystko okej, mam porównanie z MSI, które też było u mnie i zdecydowanie Gigabyte wygrał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcinas83

Jak karta na dłużej zastanowiłbym się nad:

https://proline.pl/gigabyte-radeon-rx-580-8gb-256bit-pci-e-gddr5-gv-rx580aorus-8gd-freesync-p952195

8GB pamięci, u mnie "memki" robia ok. 9000 bez dotykania napięcia.... lekki UV rdzenia jednak zalecam...

 

CZY NA TYM FORUM TYLKO MINUSY POTRAFICIE JE.AĆ ?

Edytowane przez Phill76
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Phill76

nie ma kasy na 1660ti

limit miał być 1100zł na graike co zdecydowało że wybór padł na 1060 6gb... tylko nie wiem która.... zauważyłem tą za 1150 (utne na czymś innym )

https://www.ceneo.pl/45774144

i zastanawiam się czy warto brać ją.. chodzi o kulturę pracy ,cewki wydajność itp.. 

Edytowane przez kamilkowal
literki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strixy to jedne z najcichszych GTX 1060 .

 

Podobną wydajność ma RX 580 , którego kupisz już za 800 zł XFX , jednak tu kultura pracy pozostawia trochę do życzenia ; można to poprawić stosując lekki UV.

https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-580-gts-xxx-oc-8gb-gddr5-dvi-d-hdmi-3xdp-box-rx-580p8dfd6-1225605/

Za 8 stów jednak raczej warto , dopłacanie 350 zł do 1060 nie ma sensu .

P.S. Brzęczenie cewek w karcie - przy wysokim fps-ie ( najczęściej ) bywa czasem winą zasilacza o dużych "tętnieniach" napięć .

Edytowane przez Phill76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...