Skocz do zawartości
SniP3R

Gtx 980 ti używana czy gtx 1060?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam parę pytań. Chciałbym kupić nowe GPU bo na razie to na integrze jade :P 

1. I teraz pytanie. Myślę na używaną gtx 980 ti (1700 zł) lub gtx 1060 (jakąś mocniejszą może jak wyjdzie gigabyte xtreme gaming). Która opcja lepsza?

2. Nvidia ogłosiła sterowniki do serii gtx 900 jako legacy co to znaczy?

3. Z tego co w necie znalazłem wynika że rx 480 jest wydajniejsze od gtx 1060 w dx12. Czy nvidia te straty nadrobi sterownikami? Z czego to wynika? Architektury?

Pozdrawiam  :grin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mowa o dx12 to nV jest w ciemnej [gluteus maximus] i stery nic nie załatwią. Głównie chodzi o asynchroniczne obliczenia, których żadna rodzina kart nV nie wspiera. Pozostaje jeszcze kwestia czy dana gra będzie owe wspierała, ale jak będzie to wzrost na AMD będzie dramatyczny (doom czy hitman).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Nie porównuj 1060 z 980ti bo dzieli je przepaśc .

Wazne jest cpu i zasilacz .Jak nowe markowe 550w to możesz brac  980ti . Do FHD jesli nien masz i5 z K to nie bierz 980ti bo bedzie sie marnować

Wazne w 980ti jest chłodzenie .generlnie na powietrzu tylko dwie dobre wyprodukowali .

MSi gaming i  Inno ichill x3/x4 .Reszta jest głosna albo ultra gośna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

980 ti jest kartą wydajniejszą również w DX12 pomimo, że nie wspiera w DX12 async compute wymaga jednak mocniejszego zasilacza bo pobiera 250 a po podkręceniu jeszcze więcej podczas gdy GTX 1060 zaledwie 120W. Podkręcony GTX 1060 nadal będzie miał wydajność niższą od niepodkręconego GTX 980 ti.  Rzuć okiem na ten test http://www.pcgamer.com/geforce-gtx-1060-review/

 

Legacy driver oznacza, że produkt nie otrzymuje takiego wsparcia jakie miał do tej pory - czyli m.in będą rzadsze optymalizacje pod nowe gry. W ten sposób swego czasu nVidia potraktowała GTX 770 który w momencie gdy na rynku pojawiła się GTX 960 miał od niej wyższą wydajność, a obecnie w najnowszych grach jest czasem znacznie wolniejszy.

 

DX12 nVidia zakłada, że tzw. raw power i optymalizacja sterowników jest istotniejsza niż async compute. O ile GTX 1080, 1070 i 980 ti mają raw power to 1060 może jej zabraknąć. Ciężko powiedzieć jak będzie się spisywać 1060 w DX12 bo na razie DX12 raczkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Z tego wykresu to wynika 260 klatek a batman ma do 200 klatek engine chyba ze odblokowali fps w plikach ini .To raz a dwa nie wiem jak oni tam mieli cpu jak 6700k @ 4.5 GHZ zapewni ze 120 kaltek max .Nie ma na swiecie i nie bedzie jeszcze przez 10 lat takiego cpu  aby było w tej grze 260 xD


1080 tka@ 2GHZ  ze wszystkim z max w 4k zapewni jakieś 40 fps a 980ti1450 mhz  44  fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To stara gra - nie wiem na jakim to CPU ale rzuć okiem ile tam jest FPS i to na GTX1060 https://www.youtube.com/watch?v=tnAq0fyvmDE

 

Tak samo tu zobacz wynik GTX 1080 - 186FPS http://www.hwbattle.com/compare/compare_vga.php?VGA_Select1=16031101&VGA_Select2=16011001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Sorki rypło mi sie z knight .Co nie zmienia faktu ze 980ti jest tu szybsza a max fps co mozna ustawić to jednak 90 jest a nie 200


+ 3 fps przy 60 klatkach bo nagrane w dsr

Wiec nie taka 1080-tka szybka jak ja malują

Edytowane przez damian25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślalem, że o Arkham Knight piszesz, który jest generalnie skopany bo jadąc szybko Batmobilem przy 60FPS mam wrażenie jak bym miał 30FPS. Podczas jazdy występują też mikroprzycięcia które udało mi się w pewnym stopniu zredukować przerzucając grę z HDD na SSD.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

 

No powiem szczerze że w ogóle to na 1060 tkach takie szarpany obraz .Tylko moze tak mu wyszło nagrywanie .Trudo powiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co polecacie? Chciałbym żeby watch dogs 2 czy mafia 3 poszły. W sensie na wysokich czy cos koło tego. Na DX12 te tytuły już będą pewnie. Brałbym gtx 980 ti ale "brak" sterowników do tej karty mnie przeraża. 

 

Mógłbym też zacząć polować na gtx 1070. Jak myślicie czy jej cena spadnie? Chociaż poniżej 2000 zł?

 

EDIT: A i jeszcze czemu nvidia w swoich kartach nie wspiera async ? Błąd przy projektowaniu?

Edytowane przez SniP3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@damian25. Ciężko powiedzieć co to za config, ale widzę karta niepodkręcona, CPU co chwila 100% obciążenia i raczej na pewno na HDD.

 

Nie mam takiej szarpanki - coś w tym rodzaju występowało chwilami na GTX 960 2GB. Przed chwilą sprawdziłem u siebie - maksymalne obciążenie pamięci karty - 5,1GB, RAMu systemowego 7GB w FHD ...

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Nie bedzie żadnego braku sterownika .Maxwell to pascal .Nic tam nie zmienili . Jak gdzieś w nowej grze odleci to jakośc obrazu na pascalu poleci w dół i tyle z magii .

Tak nviida robi od 15 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: A i jeszcze czemu nvidia w swoich kartach nie wspiera async ? Błąd przy projektowaniu?

 

W Pascalu jest zaimplementowany ale i obsługuje go sterownik - przynosi też pewną poprawę wydajności ale na razie nie taką jaką mają karty AMD. W Maxwellu nVidia twierdziła, że fizycznie hardware wspiera ale nie dała wsparcia w sterownikach przypuszczalnie z powodu statycznego kolejkowania które nie dało by zwiększenia wydajności.

 

Poczytaj tutaj http://www.anandtech.com/show/10325/the-nvidia-geforce-gtx-1080-and-1070-founders-edition-review/9

 

Tak to w praktyce wygląda na razie na podstawie 3D Marka

 

http://www.legitreviews.com/wp-content/uploads/2016/07/timespy-async.jpg

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie zastanawiał. Zwłaszcza, że na serwisach aukcyjnych można wciąż dostać Ti nową w okolicach ceny, którą Ty podałeś za egzemplarze używane. Poniżej 1800 zł wydaje mi się, że nie ma co się zastanawiać, jeżeli ktoś takim budżetem dysponuje. Ewentualnie ta 1070, ale to kolejne 200/300 zł. 384 bit vs 256 bit też może mieć jakieś znaczenie, ale tu chyba przeważa akurat 8GB VRAM nad 6 GB w Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Co tam nvidia pisze to jest mało wiarygodne

tutaj jest sedno sprawy przyspieszania i zwalniania pascal maxwell .

W 46 , 50 ,1:16 1:30 widac nizszą jakośc obrazu . Takie rzeczy to przechodziły ale 15 lat temu jak nic nie było oprócz octu na połkach xD

A 8GB vram obecnie sie przydaje w 1 grze i tu zdecydowanie jest słaby punkt 980tki .No ale na dzisiaj jest to jedna gra wiec bez szału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

 

Tak to w praktyce wygląda na razie na podstawie 3D Marka

 

http://www.legitreviews.com/wp-content/uploads/2016/07/timespy-async.jpg

 

http://pclab.pl/art3068-9.html

 

3dmark ch... sałatki szkoda xD

Jeden z najbardzeij podrabianych bencharków w historii wiec warto na niego brac poprawke .

Na dzisiaj bierze sie z 20 topowych gierek i sie porównuje a nie gdzieś gdzie mozna łatwo wałek zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ale z mojej strony dyskusja dotyczyła async compute. Ty twierdzisz, że Maxwell to Pascal i nie ma między nimi różnic. Podałem wyniki w 3D Marku dla async compute - przyczepiłeś się do 3D Marka. Z racji, że na razie gier z async compute nie bardzo nie widać, a AMD bardzo na nie widać liczy, to poczekajmy na te 20 by sprawdzić jak w praktyce sprawują się w nich Maxwelle, Pascale i nowe karty AMD ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Twierdze ze pascal to to samo co maxwell .Jedynie GP 100 sie rózni reszta to kopia jest .

I sie nie przyczepiłem .Nviidie i ich wałki znam od 15 lat . Dzisiaj to nie przejdzie dla kogoś kto to ogarnia  a amd mocno popracowało nad teselacja i zdecydowanie nie jest to to samo co mieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia który model dokładnie weźmiesz - z tego, co ja czytałem, to wcale nie tylko MSI i iChill są stosunkowo ciche - Palit Super JetStream też jest za to chwalony i myślę, że nie ma co sztywno się zamykać na jedynie tych dwóch producentów podanych przez jednego z kolegów wyżej. Sporo modeli 980 Ti wypada dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj w którymś sklepie gtx1070 za 1820 zł.

Tu masz za 1893:

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/gainward-geforce-gtx1070-8gb-ddr5256bit-dvihdmidp,69752.html

Wolałbym jednak nową kartę, bo do 980ti potrzeba mocnego zasilacza, jest głośna i gorąca.

 

edyta:

wczoraj w morelu była promocja na refy od gigabyta 1070 za 1799 zł.

Możliwe, że jeszcze zrobią taką promocję.

Edytowane przez MiG29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość damian25

Jakbym dzisiaj kupował nowe to też bym wolał .Ale na pewno nie taka .Brałbym palita 2.5 slota bo tamta tez sie rozpedzi na 200rpm i bedzie głosna .Mozna sobie znależć cichsza 980ti od tego palita dual 1070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...