Skocz do zawartości
Gacex

[4000zł] Pc z OC do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar zakupić PC z przeznaczeniem do gier, podkręcać CPU i GPU. Posiadam monifor fhd 60 hz. Nie potrzebuje napędu a hdd mam zamiar dokupić później.

 
Jak na razie na oku mam te części
 
I5-6600K
Asrock Fatal1ty Z170 Gaming K4
GeForce GTX1060 6GB Gigabyte G1 Gaming
Goodram 240GB SSD Iridium Pro
SilentiumPC Fortis 3
SilentiumPC Regnum RG1W
 
Proszę o ocene tych części, dobór zasilacza oraz pamięci Ram do 400 zł
Sklep Techplanet lub Gral
Z góry dziękuje za pomoc
 
 
 
 
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zasilacz chyba ci wystarczy 550W, więc może VS550, RAM 2133MHz cl 14. Sam mam dwie kości tego RAMu każda po 8GB i jestem zadowolony.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nie dostępny w obu sklepach z których mam zamiar zamówić, jakieś inne propozycje? A co do ramu nie będzie troche marnotractwem wsadzać pamięć z taką częstotliwością do tej płyty? Zależy mi na jak największej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zasilacz chyba ci wystarczy 550W, więc może VS550, RAM 2133MHz cl 14. Sam mam dwie kości tego RAMu każda po 8GB i jestem zadowolony.

Nie wklajaj formatowanego tekstu i nie wypisuj głupot. Jeśli mobo na Z170, to ramy minimum 3000MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ma płytę na Z170 to proponował bym tam wsatawić wysoko taktowany ram np. 3 000 mhz CL15 .

 

Crucial Ballistix Tactical 8GB DDR4 3000 mhz CL15 za 202 zł , jedna kość , niskie radiatory i w miarę tanie .

 

Za 206 zł jest Geil Dragon 2x4GB DDR4 3000 mhz CL15 ew. G.Skill Ripjaws V 2x4GB DDR4 3000 mhz CL15 za 229 zł

 

Zasilacz - XFX Core TS 550W za 219 zł , nie wiele droższy niż Corsair VS za sporo lepsza elektronika albo psedumodularny Thermaltake Smart SE 530W za 225 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie przy ramach 3000 mhz + dobre 550W .

 

Choć do tego sprzętu co masz starczy nawet 400-450W np. ww. XFX Core TS w wersji 430W za 179 zł , wraz z ramami podanymi przez Klasua całość będzie kosztować ~415 zł , z modelem 550W tego PSU za całość płacisz ~460 zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady :). A  te ramy http://techplanet.pl/produkty/pamieci-ram/patriot-ddr4-8gb-2x4gb-3000mhz-viper-4-xmp2-cl16,63547.html ? Były w polecanym zestawie Liptona z MoreleTV ale cl16 to już troche sporo chyba. A z tym XFX 430w to raczej nie poszaleje w OC? Da rade jakieś 4,3 na cpu i 2.1 Gpu wykręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie co da mi większą wydajność po OC wszystkich podzespołów (jeśli w ogóle będzie różnica) XFX 430w + Corsair 3000MHz Vengeance LPX CL15 czy Thermaltake 530w + Patriot  3000MHz Viper 4 XMP2 CL16?

   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ramy z niższym CL będą lepsze .

 

XFX Core TS powinien dać radę z kręconym I5 + GTX1060 , oba elementy sie są zbyt prądożerne .

 

GTX1060 testowany na I7 4790K@4,5 Ghz i zasilany przez BQ Dark power pro 1200 W brał ~230 W dla referenta  ( pobór całego zestawu prosto z gniazdka , po uwzględnieniu strat na PSU wychodzi ~210 W .

 

XFX Core TS 430W ma prawie 400W na linii +12V , bez problemu da radę z tym zestawem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...