Skocz do zawartości
RevWolt

Umowa + nowy telefon.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam w t mobile telefon który jest w mixie od jakiś 8 lat.

Do końca umowy pozostało mi 12 miesięcy (12 doładowań), nie jestem właścicielem numeru ale korzystam z niego bo główny właściciel to ojciec i na niego są 2 numery mój i brata.

I tu moje pytanie, czy mogę liczyć na jakąś specjalna ofertę?

Dzwoniłem i się pytałem ale powiedzieli że muszę doładować za 250 zł telefon by zmieniono ofertę i przeniesiono mnie na abonament z nowym telefonem.

Moje oczekiwania to mieć dużo internetu (5-10 gb w lte) dobry telefon max dopłata 200-300 zł przy abonamencie 70 zł na 24 miesiące.

Tak się zastanawiam czy brać ofertę t-mobile czy przenieść do plusa i mieć abonament -50% (smartDom) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jeszcze klientem plusa od jakiś 10 lat ale to co ta sieć oferuje zwłaszcza jeśli chodzi o Pakiety Internetowe jest śmieszna wręcz żałosna. Przenoszę numer do lajtmobile za 39 zł nielimitowane rozmowy do komórek , stacjonarnych, sms/mms i 20 Giga internetu co miesiąc przez cały okres umowy , umowa bezterminowa.  Poważnie bym się zastanowił na twoim miejscu do jakiej sieci warto przenieść numer.  Oblicz sobie ile cię wyniesie koszt tego telefonu w sklepie a ile z sieci zanieczyszczonego brandowanym syfem operatora i z wątpliwymi aktualizacjami systemu po długim czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę opłaca Ci się brać ten abonament? Abonament jest drogi bo kosztuje o wiele więcej niż karta. Oferty na kartę są o wiele korzystniejsze niż te abonamentowe. 

 

Zastanów sie nad kupnem telefonu za gotówkę. Jeśli nawet nie masz tyle kasy to zawsze możesz kupić sobie telefon na raty. W rtv Euro agd są raty 0% tak wiec nie ponosisz zadnych kosztów. Jak sobie przeliczysz to tańsza jest karta plus telefon na raty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jeszcze klientem plusa od jakiś 10 lat ale to co ta sieć oferuje zwłaszcza jeśli chodzi o Pakiety Internetowe jest śmieszna wręcz żałosna. Przenoszę numer do lajtmobile za 39 zł nielimitowane rozmowy do komórek , stacjonarnych, sms/mms i 20 Giga internetu co miesiąc przez cały okres umowy , umowa bezterminowa.  Poważnie bym się zastanowił na twoim miejscu do jakiej sieci warto przenieść numer.  Oblicz sobie ile cię wyniesie koszt tego telefonu w sklepie a ile z sieci zanieczyszczonego brandowanym syfem operatora i z wątpliwymi aktualizacjami systemu po długim czasie.

U mnie było podobnie tylko dalej zostałem w Plus 29 zł abonament wszystko bez limitu w kraju, telefon kupiłem osobno, bo tak jak piszesz średnio się to opłaca u operatora. Co do T-Mobile to jeżeli tel używany w miastach w miarę działa dobrze, ja sporo jeżdżę po kraju i tu za dużego wyboru nie mam.

Posiadam telefony w T-Mobile oraz Plus dużo lepiej sprawuje się Plus poza miastami. Przeszedłem również Play i to samo o ile w miastach działa dobrze to poza już mały dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem tym samym tropem z telefonem dla żony. Virgin 30pln/mies + J5 2016 kupiony oddzielnie. A z tymi ratami to trzeba się dopytać czy oprócz 0% nie ma dodatkowych opłat. W jednym z marketów pytałem to niby za zero ale jakaś tam opłata za coś tam i dochodziło prawie 200 do ceny. Podziękowałem, w sklepie obok kupiłem za 800 tyle, że za gotówkę. Nie uśmiechało mi się bulić 1200 dla samych rat.

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem również Play i to samo o ile w miastach działa dobrze to poza już mały dramat.

W play masz ten myk, ze mozesz przelaczyc sie na nadajniki innych sieci ;) Tel. nie zawsze to robi i np. na takiej dzialce musze sam sie na plusa przerzucic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W play masz ten myk, ze mozesz przelaczyc sie na nadajniki innych sieci ;) Tel. nie zawsze to robi i np. na takiej dzialce musze sam sie na plusa przerzucic.

Jak siedzisz na miejscu to i owszem jak jedziesz samochodem to trochę irytujące. Często ma zasięg lecz brak transmisji danych, mój przykład na drodze pomiędzy Wrocław - Lubin T-Mobile rozłącza tylko 3 razy Play 9 razy ustawienia domyślne w Plusie niekiedy zgubi nadajnik 1. Na drodze pomiędzy Play Warszawa - Lublin około 20 razy gubi transmisje danych pomimo tego, że telefon pokazuje, że jest w zasięgu (2 lub 3 kreski). Nie uśmiecha mi się jadąc grzebać w fonie żeby znalazł lepszego dostawce a za chwile znowu. A już na Mazurach nie wspomnę co parę km brak danych. Wywalczyłem warunki w Plus z których jestem zadowolony 29zł i mam wszystko bez limitu w PL w LTE bez limitu poza LTE mam 8.8 Giga.

Po prostu sprzedawcy maja klientów w głębokim poważaniu i to nie ważne w jakiej sieci jesteś, ja wybrałem tą z względu na najmniejszą ilość zerwanych połączeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już nigdy nie wezmę abonamentu, owszem dzięki temu mam Huawei P9 lite za złotówkę, ale teraz muszę spłacać. Ciężko uzbierać gotówkę na telefon, ale teraz są takie oferty na kartę, że abonament wymięka. Wiking mobile, Virgin albo nawet Nju, ładujesz kiedy chcesz, a masz bez limitu za 30zł. Został mi jeszcze 8 miesięcy abonamentu i spadam z T mobile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, 

Z końcem roku kończy mi sie umowa w play. Denerwuje mnie zasieg i to, że trzeba się przełączać recznie żeby miec lte (20m dalej już znowu jest tragedia). W jakiej sieci będzie najlepszy zasięg, którego nie trzeba recznie przepinać ? Zastanawiam się nad t-mobile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Orange bedziesz mial bardzo dobry zasieg. (Nju i T-Mobile tez chyba korzysta z nadajnikow Orange)

 

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=locations&network=&standards=lte&bands=&center=53.369085%2C20.487569&zoom=12

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W T-Mobile masz dobry zasieg. W pracy na totalnym odludziu, gdzie jest problem z zasięgiem ja mam wszędzie na terenie całej firmy. Nie wiem jak ma się  z Orange, ale możliwe że jest tak jak napisał kelcior.  W każdym razie znajomi z pracy co mają  Play czy Plusa nie wszędzie mają zasięg. W Orange mało kto tam ma to nie wiem jak to jest.  Sprawdź oferty. Dużo osób jednak ma T-Mobile i sobie chwalą  zarówno zasięg LTE jak i limity. Ale to się tyczy bardziej domowego internetu LTE.   

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze play dzierzawi nadajniki od tmobile, orange i plusa. Mozliwe jest przelaczanie miedzy nimi. Co najlepsze sama siec playa posysa nawet w warszafce :/ Na kompletnym zadupiu gdzie znajduje sie moja dzialka to tylko plus i tmobile sie licza. Plus ma lepsze transfery ale nie zawsze i wszedzie dobrze dziala. Tmobile dosc znacznie slabsze transfery ale i stabilniejsze polaczenie.

 

Wysłane z mojego SM-G950N przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia jakości zasięgu i transmisji danych to indywidualna sprawa, zależy od konkretnych miejsc, a nawet pory dnia, więc internetowe porady są niewiele warte. Przed podpisaniem długoterminowej umowy warto po prostu kupić w kiosku 3 startery za 5PLN i z tydzień testować każdy. W różne dni, o różnych godzinach. Tylko to daje pewność dobrego wyboru.

 

Tak ogólnie najwięcej nadajników ma Networks! (czyli spółka Orange i T), większość ale nie wszystkie lokalizacje wspólne. Na drugim miejscu jest Solorz (Plus, Aero2, Sferia) i na szarym końcu Play, który wspomaga się roamingiem krajowym pozostałych sieci (w roamingu na razie brak LTE). Ostro się ostatnio rozbudowują i chcą się w ciągu trzech lat uniezależnić od roamingu - ale to pieśń przyszłości.

 

A tak na marginesie, to żadnych umów. Tylko prepaid i telefon ze sklepu. Będzie taniej i bez cyrografu. :)

Edytowane przez goral2099
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...