Skocz do zawartości
Maxawell

[2000] Komputer do domu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż przymierzam się do kupna nowego komputera. Na początku chciałbym podkreślić iż jestem totalnie blady jeżeli chodzi o łączenie komponentów dlatego opierałem się na gotowym zestawie sierpniowego tematu do 2000zł, lecz mam kilka pytań.

 

Dokładnie chodzi o taki zestaw:

Procesor: Intel Core i3-6100 BOX

Płyta główna: ASRock H110M-HDV

Karta graficzna: Gigabyte GTX 950 OC

Pamieć RAM: 2x 4GB HyperX 2133MHz CL14

Dysk Twardy: Toshiba 1 TB

Zasilacz: Thermaltake TR2 450W

 

A teraz pytania: 

1) Chciałbym zamiast starego płytowego twardego dysku, dysk SSD. Wiem cenowo wychodzi znacznie drożej, ale czy są jakieś godne uwagi dyski 120/250 GB? Jeżeli tak czy jest diametralna różnica między starymi i czy jest to warte?

2) Czy płyta główna umożliwia rozbudowanie komputera o druga karte graficzną? 

3) Czy zamiast 2x 4GB ramu mogę wstawić 1x 8GB - myślę przyszłościowo, jeżeli kiedyś chciałbym rozbudować RAM to mógłbym dołożyć kolejne 8GB zamiast wymienić 4 na wyższą. Czy działa to w ten sposób jak opisałem? 

4) Nie wiem co do obudowy, nie zależy mi na super dodatkach zewnętrznych. Chcialbym wydajną i schludną obudowę, ale mając także na uwadze budżet. 

 

Za wszelkie odpowiedzi i porady dziękuje z góry. 

 

 

Edytowane przez Maxawell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Warto dołożyć do dysku SSD chociażby 120GB na windows i programy

2) Nie i lepiej dla Ciebie. Masz za słaby procesor i za kiepski zasilacz na SLI/CF. Zawsze lepiej jedna mocna grafika niż 2 słabsze, chyba że celuje się w top.

3) Oczywiście

4) Może Zalman Z3? Tylko nie wiem jak z tą wydajnością. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem w trakcie składania komputera. Nie jestem wstanie odpowiedź sobie jaki zasilacz w miarę tani i wydajny będzie odpowiedni do następujących podzespołów:
 

Dysk SSD GoodRam CX200 120GB SATA3 
Dysk Toshiba 3.5'', 1TB, SATA
Płyta główna ASRock H110M-HDV
Procesor Intel Core i3-6100 3.7GHz
Napęd LG SuperMulti GH24NSD1
Karta graficzna MSI GeForce GTX950
Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB DDR4
 
Zależy mi na dokładnym wskazaniu marki bądź modelu odpowiedniego do tego sprzętu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości sprzęt będzie rozbudowanywany czy zostanie tak jak jest ?

 

Do obecnej konfiguracji spokojnie starczy markowe 350W np. Corsair VS ,SilentiumPC Elementum E1 , Fortron APN , Thermaltake TR2 S , BQ System Power czy Seasonic S12II .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...