Skocz do zawartości
ewenement22

Jaki router i switche kupić do firmy z około 100 urządzeń

Rekomendowane odpowiedzi

Witam aktualnie mamy w firmie router Cisco rvs 4000 i switche d-link z seri dgs 1100 różno portowe albo 8,16 i dwie 24. Chciałbym kupić lepszy sprzęt zarówno router jak i switche. Na jakie paramtery patrzeć? Na co zwrócić uwagę? Co kupić? Ostatnio mamy problemy chyba przez obciążenie w sieci i nie wiem za bardzo co lub który komputer jest tego przyczyną. Mam do wydania myślę, że około 1000-2000 na router no i switche myślę, że około 1000-1500. Oczywiście lubię wiedzieć za co np. dopłacam do tego switcha 500 i co dzięki temu będę miał. Proszę Was o pomoc w wyborze i jednocześnie o pomoc w rozwiązaniu problemu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim wypadku i budżecie (mam rozumieć że 1000-1500 per switch?) zainwestuj w switche 1Gbit, zarządząlne (np seria cisco sg-300, sg-200, seria edgeswitch od ubiquiti, potem już całkiem budżetowo, czyli d-link, netgear) - generalnie patrz, czy jest zarządzalny i jaką ma realną przepustowość.

 

Co do routera, to zależy czego potrzebujesz (obsługa vlanów, kilka podsieci, wbudowany serwer VPN do zdalnego połączenia), ale też skłaniałbym się ku 1Gbit. Polecam EdgeRouter (też od ubiquiti), microtica. Ale konfiguracja/ zarządzanie jest ciut bardziej skomplikowane, niż w zwykłym "user friendly" routerze.

 

A co do problemu z obciążeniem, to samo kupno mocniejszego sprzętu nie rozwiąże problemu, a tylko go zamaskuje. Lepsze zarządzalne switche jedynie trochę Ci w tym pomogą.

 

[Przemek]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...