Jump to content
Molgrim

Zasilacz zaczął "tykać" podczas pracy.

Recommended Posts

Witam

 

Pojawił się u mnie problem z zasilaczem: [XFX] Core TS 550W 80+ BRONZE

Mianowicie podczas pracy wydaje on hałas podobny do "tykania". Dźwięk podobny do tego http://www.xup.in/dl,19825255/record20131119011750.ogg/. Zasilacz ma niecałe dwa miesiące, był kupowany jako nowy, nie z drugiej ręki. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie jak go zaradzić? I czy jest sposób aby wyłączyć wiatraczek od zasilania, aby upewnić się czy na pewno, to on hałasuje (teoretycznie odłączyłem już po kolei wszystkie inne chłodzenia w komputerze, więc jestem niemal na 100% pewny, że problem tkwi w zasilaczu, ale lepiej jest coś sprawdzić 2x niż się później zdziwić). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam ten sam problem. Dotyczy on również XFX tylko 450W 80 bronze +

Trzaski występują od około..2 tygodni? Rozebrałem go i podłączyłem do prądu by ustalić w czym problem. Trzaski pochodzą (70% pewności) od największego żółtego klocka w zasilaczu - transformator (chyba) Dodam, że .. zaczął mi migać ekran w losowych momentach, choć od dwóch dni nie migneło niczym, to jestem podirytowany sytuacją. Czytałem, że nie tylko ja borykam się z tym problemem. Jeśli potrzeba filmu, zdjęcia, to pisać. Sytuacja jest ta sama co u kolegi.

Zasilacz ma nie całe 2 lata.

 

 

PS: to nie wina wentylatora.

Edited by Riley.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W moim nowym komputerze też postawiłem na ten zasilacz [XFX] Core TS 550W 80+ BRONZE i również mogę powiedzieć, że występuje problem tykania. Ale u mnie pojawia się to w losowych odstępach czasu zaraz po uruchomieniu komputera i trwa ze 2-3 minuty i problem ustaje i już nie powraca. Pojawia się to raz na miesiąc więc postanowiłem nie zawracać sobie tym głowy. Ale jeśli okaże się, że jest to problem, który może spowodować uszkodzenie zasilacza co może skutkować np. uszkodzeniem płyty, pamięci to odeślę zasilacz na gwarancję. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...