Skocz do zawartości
Molgrim

Zasilacz zaczął "tykać" podczas pracy.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pojawił się u mnie problem z zasilaczem: [XFX] Core TS 550W 80+ BRONZE

Mianowicie podczas pracy wydaje on hałas podobny do "tykania". Dźwięk podobny do tego http://www.xup.in/dl,19825255/record20131119011750.ogg/. Zasilacz ma niecałe dwa miesiące, był kupowany jako nowy, nie z drugiej ręki. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie jak go zaradzić? I czy jest sposób aby wyłączyć wiatraczek od zasilania, aby upewnić się czy na pewno, to on hałasuje (teoretycznie odłączyłem już po kolei wszystkie inne chłodzenia w komputerze, więc jestem niemal na 100% pewny, że problem tkwi w zasilaczu, ale lepiej jest coś sprawdzić 2x niż się później zdziwić). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Dotyczy on również XFX tylko 450W 80 bronze +

Trzaski występują od około..2 tygodni? Rozebrałem go i podłączyłem do prądu by ustalić w czym problem. Trzaski pochodzą (70% pewności) od największego żółtego klocka w zasilaczu - transformator (chyba) Dodam, że .. zaczął mi migać ekran w losowych momentach, choć od dwóch dni nie migneło niczym, to jestem podirytowany sytuacją. Czytałem, że nie tylko ja borykam się z tym problemem. Jeśli potrzeba filmu, zdjęcia, to pisać. Sytuacja jest ta sama co u kolegi.

Zasilacz ma nie całe 2 lata.

 

 

PS: to nie wina wentylatora.

Edytowane przez Riley.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim nowym komputerze też postawiłem na ten zasilacz [XFX] Core TS 550W 80+ BRONZE i również mogę powiedzieć, że występuje problem tykania. Ale u mnie pojawia się to w losowych odstępach czasu zaraz po uruchomieniu komputera i trwa ze 2-3 minuty i problem ustaje i już nie powraca. Pojawia się to raz na miesiąc więc postanowiłem nie zawracać sobie tym głowy. Ale jeśli okaże się, że jest to problem, który może spowodować uszkodzenie zasilacza co może skutkować np. uszkodzeniem płyty, pamięci to odeślę zasilacz na gwarancję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...