Skocz do zawartości
Majeros

[GPU][HDD/SSD][Gry][2000 zł] GTX 970 vs GTX 1070, dyski hybrydowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Aktualnie mam sprzęt, składany w październiku zeszłego roku, jak poniżej:

Intel Core i7-4790k

Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fera 2 HE1224 (o ile się nie mylę)

Asus Strix GTX 970 OC

MOBA: ASRock Z97 Anniversary

16 Gb RAM 1866 MHz (nie pamiętam już jakiej firmy)

Plextor M6S SSD 128 Gb

WD Caviar Green 1 Tb (ze starego PC)

Zasilacz: Corsair VS Series 550W

Buda: Zalman R1

Aktualnie jestem w delegacji, ale już planuję na co wydać pensję i tu pojawia się pytanie: czy opłaca mi się wymiana mojego GTX 970 na 1070? Jak duży jest skok wydajności? Swojego Strixa wykręciłem tylko na 1387 MHz rdzeń (boost do ok 1460/1470) i 7365 pamięć, bo potem staje się niestabilny. Wiedźmin 3 o dziwo na Ultra w FHD działa tylko w około 35-40 FPS przy wyłączonym HW. Czy za słaby zasilacz może być powodem tego, że karta dalej nie chce się kręcić?

Ewentualnie co innego polecalibyście mi wymienić? Na grafikę jestem w stanie wydać 2000 zł, na inne rzeczy - 1000-1200 zł. Co myślicie o dyskach hybrydowych HDD/SSD? Ile ewentualnie mógłbym wziąć za swojego GTX 970 gdybym chciał go sprzedać?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez Majeros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie - do czego używasz kompa .

 

Gry czy praca na kompie - jak praca to co dokładnie .

 

Gry - jakie tytuły , rozdzielczość i poziom detali ?

 

Generalnie w grach GTX1070 jest zauważalnie szybszy , w wielu grach dogania 980Ti / Titana XM .

 

Do tego ma mniejszy pobór prądu - mniej więcej tyle co GTX970 .

 

Hybrydy sobie odpuść , kup normalny SSD 120GB/240-250GB .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zedytowałem już "tagi" w tytule, żeby wiadomo było do czego - do gier. Tytuły? Wiedźmin, GTA, Total War Warhammer, DOOM, ogólnie nowsze tytuły. Wszystko na Ultra w FHD minimum. Zapomniałem wspomnieć: Albo 2000 zł na grafikę albo 1200 zł na inne rzeczy. Nie obie na raz. Dlaczego hybrydy sobie odpuścić? Zależy mi na większej pojemności niż 250 Gb.

Edytowane przez Majeros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo hybryda to niewielki wzrost wydajności w stosunku do normalnego HDD a cena jak za SSD .

 

Na twoim miejscu kupił bym kartę , zmiana karty więcej ci da niż wymiana obecnego zestawu SSD+HDD na 512+ SSD czy Hybryda 1/2TB+obecny SSD .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn kupując dysk, nie liczyłem na wzrost wydajności, pytanie o kartę miało mi po prostu uświadomić czy warto ją zmieniać, bo jeśli nie, to kupiłbym dysk bądź też cos innego. W takim razie od jakiego producenta brać 1070? Na morele.net do 2000 zł widziałem, że mieściły się konstrukcje Palit, Zotac, Gainward i Gigabyte. Może lepiej skądś wyskrobać 100 zł jeszcze i dołożyć do jakiejś wersji OC zamiast zwykłej/Founders Edition? Wspomnę tylko, że od MSI nie chcę nic, nawet gdyby mieli mi dopłacać. Za ile też mógłbym sprzedać tę 970-tkę, może się orientujesz? I jak myślisz, na początku października (bo wtedy wracam z delegacji) można się spodziewać mniejszych cen? Wydaje mi się, że jeśli już to jedynie 50-70 zł niższe będą, raczej nie więcej, ale chciałbym poznać zdanie innych.

Edytowane przez Majeros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersję OC to możesz sam sobie zrobić kupując zwykła i podkręcając zegary, ale FE to się wystrzegaj. Co do spadku cen to bym się raczej nie spodziewał w najbliższym czasie, a jeśli już to minimalne więc nie ma się co nastawiać. Skoro nie chcesz MSI to może Asus? Na ten moment najlepszą ofertę ma icomp.pl, Strixa sprzedają za niecałe 2200zł, trudno powiedzieć jaka będzie sytuacja na początku października, najlepiej pytaj jak już będziesz kupował.

A ta twoja 970 jest jeszcze na gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią wziąłbym Strixa, ale do wydania na to mam max. 2000 zł. Tak, moja 970-tka jest jeszcze na gwarancji, mam oryginalne pudełko itd. Co sądzicie o wersji Gigabyte'a: Windforce OC?

Edytowane przez Majeros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...